Skocz do zawartości

TBM 1 Avenger Italeri 1:48 Krótka piłka...


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Gripen stoi na 95%, F-16 stoi na 97%, Wildcat mi zbrzydł, a tutka się maluje u Timiego...

Postanowiłem pazernie zbudować jakiś prosty model jak najszybciej i spróbować go sprzedać. Chcę zobaczyć w ile dni potrafię zbudować model. Specjalnych przeróbek bzy. Zdjęcia z dzisiejszego wątku przedstawiają stan prac pod koniec drugiego dnia. Nie kleiłem przez całe dnie i wieczory, może po 4, 5 godzin dziennie. Model prawie gotowy do malowania. Właściwie to zacząłem już jakiś czas temu, ale miałem długą przerwę spowodowaną... znudzeniem

Tak to wygląda.

 

Dzień pierwszy

IMG_7055.jpg

IMG_7059.jpg

IMG_7057.jpg

IMG_7056.jpg

IMG_7060.jpg

IMG_7064.jpg

IMG_7061.jpg

IMG_7065.jpg

 

Całe wnętrze poskładane do kupy, kolorki mieszane na oko. Trochę wg monografii Kagero, trochę wedle zasady "a co za różnica"...

 

Dzień drugi

IMG_7076.jpg

IMG_7079.jpg

IMG_7083.jpg

IMG_7084.jpg

IMG_7081.jpg

IMG_7082.jpg

IMG_7085.jpg

IMG_7088.jpg

IMG_7087.jpg

IMG_7080.jpg

x%252520007.jpg

 

Poprawiłem rury wydechowe, oraz lufy karabinów. Klapy luku bombowego przerobiłem i wkleiłem na CA jako zamknięte. Po oszlifowaniu wszystkiego musiałem przeryć dość dużo linii podziałowych. Światełka na końcach skrzydeł pomalowałem pędzelkiem, a przyklejone klosze zaszpachlowałem. Po oszlifowaniu polakieruję klosze lakierem bezbarwnym i uzyskają docelową przejrzystość. Dopiero potem je zamaskuję i zabiorę się za malowanie modelu. Podwozie już wkleiłem bo powinno mieć ten sam kolor co cały płat od spodu.

 

Pozdro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gębę cieszę i kibicuję

 

Szkoda, że wnętrze takie mocno podstawowe, że tak powiem, ale mam nadzieję, że przy malowaniu zewnętrznych powierzchni się trochę wyżyjesz.

 

Powodzenia w dalszych pracach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wnętrze skromnie. Od siebie dodałem tylko pasy w przednim fotelu.

Okienko w kadłubie maskowałem normalnym zwykłym maskolem Gunze. Najpierw dość duża kropka na sam środek, a później ją rozprowadzałem do zewnątrz okienka aż płyn dotknął wystającej krawędzi razy okna. Jeśli rozprowadzić go tak dookoła szybko, zanim podeschnie, to sam się ułoży i stworzy równiutką krawędź. Warunek - w okienku muszą być wystające ramy okien i nie może być za ostrych kątów. Tutaj było ok, rogi są pozaokrąglane. Nawet okrągłe szyby by się tak dało zrobić "od ręki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, to nie ten. Mówię ten zwykły. I wcale nie trzeba mega właściwości maskolu przy takich okienkach. IMO można coś podobnego zrobić każdym innym maskolem, byle nie zdążył zastygnąć, wtedy się nie rozprowadza dobrze. Przy tych okienkach nie ciąłem maskolu skalpelem. Nałożyłem i już. Oto maskol, którego ja używam:

1_354af416d182.jpg

A to ten który niby można ciąć:

GUN-M133.jpg&w=95&h=200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.