Skocz do zawartości

Normandia 1/72


Jakub 24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno ukończyłem niewielką dioramkę przedstawiającą wrak tygrysa w normandii w czerwcu 1944r.

Figurki to Italeri, tygrys dragon.

Życzę miłego oglądania

00a21b7075a9bc39med.jpg

aff5f294135aa53dmed.jpg

5e5d163c87956729med.jpg

2dbb73a8fcf8b3acmed.jpg

0c3a13c2e5f2971cmed.jpg

66b83f7d3af11570med.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczekaj jak zrobi się pochmurnie ale nie będzie padać, słońce psuje zdjęcia robi cień. Fotki robione na dworze, używam kartki papieru akwarelowgo, wystarczy zwykły bały kolor papieru, foty robię na dworze efekt jest taki :

viewtopic.php?f=87&t=27860&start=15 na dole strony.

Jeżeli będziesz chciał to przybliżę Ci na priwie o tych zdjęciach. Nie to żebym robił piękne zdjęcia, ale mówię Ci tą technikę, bo jest tania i prosta jak but, a efekt jest bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczekaj jak zrobi się pochmurnie ale nie będzie padać, słońce psuje zdjęcia robi cień. Fotki robione na dworze, używam kartki papieru akwarelowgo, wystarczy zwykły bały kolor papieru, foty robię na dworze efekt jest taki :

viewtopic.php?f=87&t=27860&start=15 na dole strony.

Jeżeli będziesz chciał to przybliżę Ci na priwie o tych zdjęciach. Nie to żebym robił piękne zdjęcia, ale mówię Ci tą technikę, bo jest tania i prosta jak but, a efekt jest bardzo ładny.

Dzięki wielkie może jutro rano bedzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal drzewo i posypkę są sztuczne jak chol*ra. Figurki widzę z daleka ze zadbałeś o detal. Co do Tygrysa, pobródź trochę narzędzia jakims pigmentem suchą pastelą. Rady do podstawki, żeby nie było zbędnych wydatków. Jeżeli chcesz zrobić drzewo/krzak najlepiej sprawdzi się korzeń jakiegoś krzewu, w tej skali musisz szukać tych cienkich. Na Twoim miejscy jako, że Tygrys jest dość surowy zrobiłbym wszystko takie dzikie z jakimś krzewem bez liści, dodał sychą trawę ze starego pędzla, i jeżeli chcesz mieć to wszystko mokre to nałóż na to jakiś lakier błyszczący może być sidolux i kup jakiś pigment(na początek nie jakiś mig czy vallejo zwykły ze sklepu plastycznego ceny takich wachają się od 5 do 100 Ty w kolorze ziemi kupisz spokojnie ten tańszy) i dopieść nim ziemie możesz dać na jeszcze mokry sidolux da Ci to efekt błota. Idź do lasu poszukaj roślinek mchów, na początku przygody z dioramami pomogą Ci bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tygrysa to wiem, że nie najlepszy ale to był mój pierwszy model, który robiłem na poważnie więc z nudów go wziąłem z półki i zaplanowałem dioramę. Drzewko-spróbuję coś pokombinować...a trawkę to wiem muszę się zaopatrzyć w elektrostatyczną. Ale fajnie, że chociaż figurki się podobają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tygrysa to wiem, że nie najlepszy ale to był mój pierwszy model, który robiłem na poważnie więc z nudów go wziąłem z półki i zaplanowałem dioramę. Drzewko-spróbuję coś pokombinować...a trawkę to wiem muszę się zaopatrzyć w elektrostatyczną. Ale fajnie, że chociaż figurki się podobają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! dioramka bardzo ładna, merytorycznie sie nie wypowiem, bo model nie był robiony z myślą o dioramce... co do wykonania, to liny wymień, są trochę za grube i wala po oczach, no i trochę syfu na gąskach powinno dodac smaczku tygrysowi

pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.