Skocz do zawartości

Dornier Do-17Z - 1/48 - HobbyCraft.


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule choć powinno się to to nazywać "HobbySzrot" albo "HobbySzajs". Do pokazania moich wypocin natchnął mnie Kol. macotra21, pomyślałem, że fajnie jak będą dwa Dorniery na Forum. Swojego męczę od jakiś 2 tygodni i staram się zrobić z tego coś co będzie choć trochę przypominało Dorniera. Na razie poszpachlowałem linie podziału i przeryłem je na nowo, dodałem szwy nitowe. Potem przyszła walka z kokpitem, wykorzystałem blaszki do Do-215 z Revella i to co znalazłem w mojej rupieciarni. Nie wyszło to co prawda super idealnie i 100% wierne z oryginałem, ale i tak wygląda to lepiej niż radosna twórczość producenta modelu. Części składowe kokpitu wyglądają tak:

do17_001.jpg

do17_002.jpg

do17_003.jpg

Kokpit po złożeniu w całość:

do17_005.jpg

Uzupełniony i pomalowany luk podwozia głównego:

do17_004.jpg

Mam nadzieję, że puryści modelarscy mi wybaczą nieco lajtowe podejście do tematu. Model ma jeden plus - jest całkiem nieźle spasowany, praktycznie obyło się bez szpachli. Można obijać pałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, blachy jakie wykorzystałem to zestaw do Revella, jakiego właśnie klei macotra21, sporo można wykorzystać, pomimo, ze to zupełnie różne samoloty.

Matocra21, połączenie płatów z kadłubem rzeczywiście fatalne, dlatego skleiłem je przed połączeniem kadłuba w jedną całość, wtedy można było wszystko ładnie obrobić. Jutro kolejne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. nie dziwię się ,że można wykorzystać ,bo przecież Do-215 był wersją rozwojową (niechcianą w Luftwaffe) wersją Do-17.

Przy okazji....masz może jakieś fotki (wyraźne) otwartych klap W Do-17? Ciężko się czegoś dokopać i znalazłem tylko te z Do-215....

 

PS

Ja kiedy się wezmę za swojego Dorniera 17 Z2 z Kitech`a (czyli przepak HobbyCrafta) mam zamiar otworzyć komorę bombową,więc ciekawe jak sobie poradzę z połączeniem skrzydło kadłub bo wewnątrz komory są to widoczne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, chodzi o 217 a nie 215, mój błąd, ale nie zmienia to faktu, że blaszek do 217 można sporo wycisnąć i w 17-tce. Co do klap jest trochę zdjęć w monografii Kagero, niestety nie mam skanów a co otwartej komory bombowej, widziałem gdzieś na jakimś zagranicznym forum, jak koleś kleił do-17 z Airframe Classic - tam komora bombowa jest w zestawie. W HobbyGrzmocie zrobiłbym tak, że skleił górne i dolne połówki kadłuba z odpowiednimi częściami płatów, a po całkowitym wyschnięciu kleju dopiero brałbym się za obróbkę i usuwanie tego wszystkiego co tam producent natworzył, potem Cię czeka odtwarzanie struktury wnętrza i samej komory. Robota straszna, ale wykonalna.

Tym czasem nowe fotki:

do17_007.jpg

do17_008.jpg

Uzupełniona faktura powierzchnie, Hobby Craft nie przejął się czymś takim jak panele inspekcyjne i tego typu drobiazgi,

do17_009.jpg

Oszklenie z osprzętem,

do17_010.jpg

do17_011.jpg

Kokpit po ostatnich poprawkach (przewody i magazynki do MG17)

do17_012.jpg

Wszystko złączone w całość. Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.