Jump to content

Dornier Do-17Z - 1/48 - HobbyCraft.


Marwaw
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jak w tytule choć powinno się to to nazywać "HobbySzrot" albo "HobbySzajs". Do pokazania moich wypocin natchnął mnie Kol. macotra21, pomyślałem, że fajnie jak będą dwa Dorniery na Forum. Swojego męczę od jakiś 2 tygodni i staram się zrobić z tego coś co będzie choć trochę przypominało Dorniera. Na razie poszpachlowałem linie podziału i przeryłem je na nowo, dodałem szwy nitowe. Potem przyszła walka z kokpitem, wykorzystałem blaszki do Do-215 z Revella i to co znalazłem w mojej rupieciarni. Nie wyszło to co prawda super idealnie i 100% wierne z oryginałem, ale i tak wygląda to lepiej niż radosna twórczość producenta modelu. Części składowe kokpitu wyglądają tak:

do17_001.jpg

do17_002.jpg

do17_003.jpg

Kokpit po złożeniu w całość:

do17_005.jpg

Uzupełniony i pomalowany luk podwozia głównego:

do17_004.jpg

Mam nadzieję, że puryści modelarscy mi wybaczą nieco lajtowe podejście do tematu. Model ma jeden plus - jest całkiem nieźle spasowany, praktycznie obyło się bez szpachli. Można obijać pałą

Link to comment
Share on other sites

Piotrek, blachy jakie wykorzystałem to zestaw do Revella, jakiego właśnie klei macotra21, sporo można wykorzystać, pomimo, ze to zupełnie różne samoloty.

Matocra21, połączenie płatów z kadłubem rzeczywiście fatalne, dlatego skleiłem je przed połączeniem kadłuba w jedną całość, wtedy można było wszystko ładnie obrobić. Jutro kolejne fotki.

Link to comment
Share on other sites

hmm. nie dziwię się ,że można wykorzystać ,bo przecież Do-215 był wersją rozwojową (niechcianą w Luftwaffe) wersją Do-17.

Przy okazji....masz może jakieś fotki (wyraźne) otwartych klap W Do-17? Ciężko się czegoś dokopać i znalazłem tylko te z Do-215....

 

PS

Ja kiedy się wezmę za swojego Dorniera 17 Z2 z Kitech`a (czyli przepak HobbyCrafta) mam zamiar otworzyć komorę bombową,więc ciekawe jak sobie poradzę z połączeniem skrzydło kadłub bo wewnątrz komory są to widoczne elementy.

Link to comment
Share on other sites

To prawda, chodzi o 217 a nie 215, mój błąd, ale nie zmienia to faktu, że blaszek do 217 można sporo wycisnąć i w 17-tce. Co do klap jest trochę zdjęć w monografii Kagero, niestety nie mam skanów a co otwartej komory bombowej, widziałem gdzieś na jakimś zagranicznym forum, jak koleś kleił do-17 z Airframe Classic - tam komora bombowa jest w zestawie. W HobbyGrzmocie zrobiłbym tak, że skleił górne i dolne połówki kadłuba z odpowiednimi częściami płatów, a po całkowitym wyschnięciu kleju dopiero brałbym się za obróbkę i usuwanie tego wszystkiego co tam producent natworzył, potem Cię czeka odtwarzanie struktury wnętrza i samej komory. Robota straszna, ale wykonalna.

Tym czasem nowe fotki:

do17_007.jpg

do17_008.jpg

Uzupełniona faktura powierzchnie, Hobby Craft nie przejął się czymś takim jak panele inspekcyjne i tego typu drobiazgi,

do17_009.jpg

Oszklenie z osprzętem,

do17_010.jpg

do17_011.jpg

Kokpit po ostatnich poprawkach (przewody i magazynki do MG17)

do17_012.jpg

Wszystko złączone w całość. Miłego oglądania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.