Jump to content

Jak zduplikować kopułkę samolotu


Recommended Posts

Witam. założyłem osobny temat, bo pewnie w dziale "zadajemy pytania" zgubiłbym wątek w gąszczu innych pytań. Problem mam z wykonaniem duplikatu oszklenia modelu B738 w skali 1/144. Kupiłem model, ale był niekompletny, właśnie brakło przeźroczystych części. Zastanawiam się, jak to zrobić i póki co skłaniam się by wykonać pozytyw z modeliny a potem "zalać" formę clearem. Gdzieś widziałem wzmianki,że można z butelki wyciąć plastik i opalarką, ale wydaje mi się to trochę zbyt skomplikowane i ryzykowne, a raczej drugiej szansy nie będzie, jak się stopi oryginalna część. Macie jakieś rady, pomysły czy zastrzeżenia co do "mojej" metody?

Link to comment
Share on other sites

Najprościej sobie wytłoczyć owiewkę - http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=32018 (link do sąsiedniego forum bo prosto i logicznie jest to tam opisane). Tutaj zamiast kopyta z oryginalnej kabiny zrób sobie kopyto np. z modeliny (chociaż osobiście wole robić takie rzeczy z mas modelarskich). Niektórych czasami przerażenie chwyta jak słyszą pojęcie "tłoczenie owiewki" ale tak naprawdę to kilka prób i mamy fajne oszklenie (do tego praktycznie nic nie kosztuje). Clearfix'em niczego takiego nie zrobisz - owszem można nim zrobić małe okienka (chociaż i tak preferuję wycinanie czegoś takiego z przezroczystego polistyrenu) jednak nie nadaje się do robienia "odlewów" owiewek z powodu ... wielu powodów .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.