Skocz do zawartości

JSU - 152 Wzgórza Seelow 1945


xDamian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Cała scenka tak jak i samo ISU wyglądało by całkiem do rzeczy gdyby nie błoto i figurki, które skutecznie psują efekt. Błoto wygląda trochę jak ziemniaki starte na placki. Suche jest za jasne (mączne wręcz), a to wilgotniejsze ma bardzo jednolitą barwę

 

To co mi się podoba, to malowanie ISU i zacieki jakie na nim wykonałeś.

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto jest z gipsu, żywicy akrylowej, wody, i pactry brązowej i suchej pasteli startej, źle się wymieszało więc musze poprawić kolor. Figurki są kiepskie wiem. :( Masz jakieś rady dla mnie na przyszłość?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładaj warsztaty;

2. Pytaj kolegów w razie wątpliwości;

3. Przejrzyj porządnie dział poradnikowy;

4. Do barwienia błota użyj pigmentów (nie muszą być Migi, bo jest teraz sporo zamienników);

5. Działaj powoli i rozważnie

6. Przydałyby Ci się chyba farby olejne dla artystów, do figurek i śladów eksploatacji na pojazdach.

7. Zrób coś z tymi linami. Przecież to ciężkie stalowe liny a nie elastyczne kable telefoniczne.

 

To chyba tyle na razie.

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładaj warsztaty;

2. Pytaj kolegów w razie wątpliwości;

3. Przejrzyj porządnie dział poradnikowy;

4. Do barwienia błota użyj pigmentów (nie muszą być Migi, bo jest teraz sporo zamienników);

5. Działaj powoli i rozważnie

6. Przydałyby Ci się chyba farby olejne dla artystów, do figurek i śladów eksploatacji na pojazdach.

7. Zrób coś z tymi linami. Przecież to ciężkie stalowe liny a nie elastyczne kable telefoniczne.

 

To chyba tyle na razie.

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

1. Warsztat założony był na model-klub.

2. Staram się.

3. Też się postaram.

4. Używam, ale trzeba ich bardzo dużo a mi ich szkoda(chyba rzeczywiście kupię inne)

5. Tak muszę to poprawić bo tego miałem już dość i za szybko skończyłem

6. Mam i używam.

7. Mam zdjęcie na poparcie IS2_045.jpg

 

Dzięki dr.watson, ten model powststał dzięki Tobie bo jako jedyny pochwaliłeś coś w moim pierwszym Tygrysie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Warsztat założony był na model-klub.

2. Staram się.

3. Też się postaram.

4. Używam, ale trzeba ich bardzo dużo a mi ich szkoda(chyba rzeczywiście kupię inne)

5. Tak muszę to poprawić bo tego miałem już dość i za szybko skończyłem

6. Mam i używam.

7. Mam zdjęcie na poparcie IS2_045.jpg

 

Dzięki dr.watson, ten model powststał dzięki Tobie bo jako jedyny pochwaliłeś coś w moim pierwszym Tygrysie. ;)

 

1. Jesteśmy na Modelworku

2. Kto pyta nie błądzi

3. Kto czyta ten wie i się doskonali

4. Twoja decyzja

5. Pośpiech przy końcu modelu często psuje cały efekt.

6. Zacnie

7. Ok. Zwracam honor

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mnie ? No to czuję się Zaszczycony, że zmotywowałem do dalszej pracy

Co do Modeli to, zrób jak pisałem błoto na "mokro" Podstawka zyska wtedy życie, tak patrzę i patrzę, i od strony gdzie jest krzak ja dałbym też jakieś pierdy zniszczone, np Koło od jakiegoś wozu, zniszczoną stalową belkę, coś takiego małego żeby nie przesadzić, wtedy by to przedstawiało takie jakby pole po walce... a trochę pustawo jest tam gdzie ten "Krzok" " To Tylko moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła technika do wykonywania błota. I zła do jego różnicowania, a można nie drogo i fajnie, tylko niestety nie chciałeś rad i warsztatu nie założyłeś. Co do Jsu jest fajnie wymalowany, na prawdę. Ale trochę nie rozumiem tych figurek, ja bym je wrzucił do kreta i zaczął jeszcze raz, w..... warsztacie na forum o ile będziesz chciał, żeby Ci pomóc. Wywal tego czterogałęziowego pseudo krzaczka. Natomiast jak mówili koledzy Jsu odbiega od reszty poziomem. Nie wiem czy będziesz chciał, to zależy od Ciebie czy chcesz mieć ładny model czy nie, ale do warsztatu z tą podstawką. A i z figurkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.