Skocz do zawartości

Typ Gato AFV Club 1/350 (kiosk przejściowy)


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Takie tam, na koniec wakacji ( Moich wakacji, oczywiście )

 

Kadłub od wersji 1943, kiosk i blachy od wersji 1942, więc widać, że mam w tym jakiś ukryty cel skoro dałem za te zestawy łącznie ponad 150pln ( na szczęście przynajmniej jeden z zestawów powinien mi się zwrócić finansowo )

Jak widać wersja ze ściętą osłoną tylnej części, więc chyba przełom 1942/1943 Armata generalnie powinna być 4 inch, ale że była tylko 3-ka to niech taka zostanie :( zresztą z okrętem, który chcę budować jest tak, że więcej nie wiadomo o nim niż wiadomo :(

 

Podstawka jeszcze przed kilkoma pracami, które mają jej nadać indywidualny wygląd Niemniej będzie tak - dolne powierzchnia to ciemny brązowy, uchwyty mosiężne, tabliczka czarna z mosiężnymi napisami. Chyba dobrze to estetycznie będzie wyglądać?

 

b96077d4487fe012m.jpg

f27b37dc66b5b872m.jpg

db258b9a2f6267ebm.jpg

209641ffd8cab5f6m.jpg

bd05ca16d6032450m.jpg

e06b3a2098029caem.jpg

1c61eb50e6972fe7m.jpg

2cb4916efd8f6069m.jpg

e6ef5cb35195c313m.jpg

 

Tutaj standardowo mam takie małe pytanie, model jakiego koloru jest każdy widzi więc jakie kolory do washa? czerń kostna raczej odpada, może dać biel? Albo inaczej co Wy proponujecie ?

 

Takie farby znalazłem w domu, nadadzą się do brudzenia? Mam sporo kolorów

 

aa88e94fa1f550cbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armata to zdecydowanie 4-calówka (a przynajmniej tak próbuje wyglądać), do 3-calówki w żaden sposób nie podobna - no, może wysokością podstawy... Ale kształtem to już nie.

Modelik bardzo ładnie wygląda, podoba mi się dość duża ilość szczegółów i "równość" wykonania, jak na tę skalę. Który okręt konkretnie robisz, może znajdą się jakieś fotki?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armata to zdecydowanie 4-calówka (a przynajmniej tak próbuje wyglądać), do 3-calówki w żaden sposób nie podobna - no, może wysokością podstawy... Ale kształtem to już nie.

Modelik bardzo ładnie wygląda, podoba mi się dość duża ilość szczegółów i "równość" wykonania, jak na tę skalę. Który okręt konkretnie robisz, może znajdą się jakieś fotki?

 

bzzz-bzzz

 

 

Armatę obejrzałem i porównałem jeszcze raz, faktycznie 100% racji zresztą naczelny Gatolog foruma musi mieć rację

 

Modelik jest całkiem sympatyczny w klejeniu, nawet fototrawki jakoś nie doprowadzały nie do

Napiszę szczerze model ma kilka wad:) Są nimi cena, cena i cena Cała reszta to klocki Lego, ale ja się nie znam na merytoryce, zresztą muszę przyznać, że cała moja znajomość tego typu opiera się na Silent Hunterze IV :D i kilku filmach , a i na tym co gdzieś tam czytałem

 

Model jaki chcę budować to USS "Amberjack", a wersja z końcówki istnienia ( czyli pewnie jakiś styczeń 1943 roku ) Samego okrętu nie znalazłem zbyt wielu zdjęć a jeśli już to tuż po ukończeniu a nie pod koniec służby. Jest jedna grafika przedstawiająca pojedynek z n.n. japońskim frachtowcem, którego miał zatopić na kilka dni przed zniszczeniem przez japońskie okręty eskortowe. Na grafice tej widać odsłoniętą tylną część kiosku ( cigarette deck to się zwało? ) i armatę za kioskiem.

 

 

 

Byłbym jeszcze zapomniał Te farby co pokazywałem w pierwszym poście, wydaje się, że się nadają troszkę pobrudziłem okręt i wydaje mi się, ze przesadziłem "troszkę" Generalnie połowa do poprawy Jakich kolorów używać do tego celu i jaką "taktykę"? Jeden co przypomina brąz albo rdzę? to na pewno ale jeszcze jakieś? Może szary i biały? Model już dostał dawno sido, teraz brałem pedzel ścierałem nim troszkę farby i następnie na model, tą suchą farbę rozcierałem, ale nie do przesady, ( okręt ma nie wyglądać jakby szedł do stoczni złomowej, tylko jakby dłuższy czas chodził na patrole bez remontów, a chyba jednak to pierwsze osiągnąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę stronkę zapewne już sobie obejrzałeś http://www.navsource.org/archives/08/08219.htm

Rzeczywiście, mało zdjęć... Myślę, że informacje o uzbrojeniu w Boforsa na stronach wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Amberjack_%28SS-219%29 traktowałbym jako niezbyt wiarygodne. W tym czasie jeszcze raczej nie montowano cięższego uzbrojenia plot (cięższego niż Oerlikony), bardziej moim zdaniem podobny byłby do USS Wahoo, zatopionego pół roku później (stopień modernizacji nie powinien być większy niż właśnie na Wahoo). Tak przynajmniej mi się wydaje...

Coś w tym stylu:

http://www.navsource.org/archives/08/0823804.jpg

Ale nie ma zdjęć, więc nie ma pewności

Silent Hunterze IV
O, właśnie

Co do farb, to niestety, nie pomogę.

naczelny Gatolog

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę stronkę zapewne już sobie obejrzałeś http://www.navsource.org/archives/08/08219.htm

Rzeczywiście, mało zdjęć... Myślę, że informacje o uzbrojeniu w Boforsa na stronach wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Amberjack_%28SS-219%29 traktowałbym jako niezbyt wiarygodne. W tym czasie jeszcze raczej nie montowano cięższego uzbrojenia plot (cięższego niż Oerlikony), bardziej moim zdaniem podobny byłby do USS Wahoo, zatopionego pół roku później (stopień modernizacji nie powinien być większy niż właśnie na Wahoo). Tak przynajmniej mi się wydaje...

Coś w tym stylu:

http://www.navsource.org/archives/08/0823804.jpg

Ale nie ma zdjęć, więc nie ma pewności

Silent Hunterze IV
O, właśnie

Co do farb, to niestety, nie pomogę.

 

Informację o Boforsie dają też przy Grunionie ( co raczej było też niemożliwe ) i chyba wszystkich okrętach tego typu.

Tak, właśnie na navsource oparłem się budując model.

Kiedyś miałem taką książkę, autorstwa chyba Richarda O'Kane właśnie o Wahoo ( strasznie nudna i do takiego "Okrętu" to nawet nie równająca się w przedbiegach ) w, której było sporo zdjęć no, i tam okręt miał kiosk obustronnie ścięty, ale nie wiem czy to nie miało miejsca przed jednym z ostatnich patroli ( książka poszła dawno temu na alledrogo i nie mam jak sprawdzić )

 

naczelny Gatolog

 

Mam nadzieję, że nie zostało to obraźliwie odebrane Jeśli tak było to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację o Boforsie dają też przy Grunionie ( co raczej było też niemożliwe ) i chyba wszystkich okrętach tego typu.

Tak, właśnie na navsource oparłem się budując model.

Kiedyś miałem taką książkę, autorstwa chyba Richarda O'Kane właśnie o Wahoo ( strasznie nudna i do takiego "Okrętu" to nawet nie równająca się w przedbiegach ) w, której było sporo zdjęć no, i tam okręt miał kiosk obustronnie ścięty, ale nie wiem czy to nie miało miejsca przed jednym z ostatnich patroli

Większość zdjęć czy sylwetek, którymi dysponuję, przedstawia Wahoo ze ściętym tyłem kiosku, a przód jest "po staremu". Ale głowy nie dam, czy gdzieś w Squadron/Signal nie przewinęło mi się zdjęcie z bardziej powycinanym kioskiem - tak to jest, jak się sprawdza coś "na szybko". Zerknę i postaram się ewentualnie coś wrzucić.
naczelny Gatolog

 

Mam nadzieję, że nie zostało to obraźliwie odebrane Jeśli tak było to przepraszam.

Na pewno nie ma żadnej obrazy , po prostu moim zdaniem nie jestem ekspertem w tym temacie - i dlatego się czerwienię...

Dziś powinienem mieć trochę spokojniejszy dzień, postaram się przysiąść trochę przy kompie i podziałać na forum, może będę już miał jakieś foto.

 

edit

Poszperałem i znalazłem - niestety, tylko Wahoo (SS238) i Albacore (SS218). Ale te skany (z Gato-Class Submarines in action Squadron/Signal 4028) powinny trochę rozjaśnić problem. Wprawdzie w większości publikacji pada stwierdzenie, że nie znalazłoby się 2 wyglądających identycznie jednostek, to myślę, że w pewnym sensie można by wzorować się na sylwetce USS Albacore, zwłaszcza, że pochodzi z tej samej stoczni i jest "poprzedniczką" Twojego okrętu (SS219).

th_Albacore.jpg th_Wahoo.jpg

 

,

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Po bardzo długiej przerwie powracam. Na okręcie przybyła załoga, wywodząca się z Pit-Roadowej ramki z marynarzami japońskimi oj tam oj tam

Eksperymentowałem z brudzeniem albo postarzaniem jak kto woli, za pomocą tych farb co pokazywałem, na żywo wygląda na prawdę dobrze, jak tu oceńcie sami. Kolory jakie wykorzystałem to biały oraz jakiś, który najbardziej przypominał mi rdzawy. Bardzo sympatycznie się nimi pracuje i z pewnością po treningu będzie można osiągać nimi ciekawe efekty.

 

fe484c5f627a9974m.jpg

2fd686bf8ef1d4c5m.jpg

8eae73869290785em.jpg

5cd10e7ee66991c1m.jpg

ee14b089f14a267em.jpg

d0c27d916613ac94m.jpg

 

96b67241da752ad6m.jpg

Tutaj, nie wiem co się stało, mimo, że nie dotykałem tej części okrętu, po nałożeniu lakieru wszystko prawie zniknęło.

 

Jak wygląda okręt?

 

Na zakończenie jeszcze kilka słów o podstawce, główny kolor to IJN Green ( 2 ) XF-70 z Tamiyi, całkiem dobrze wydaje się komponować ten kolor z czarną bryłą okrętu. Uchwyty na jakich opiera się okręt, będą docelowo srebrne podobnie jak tabliczka. Litery z nazwą i numerem wytnę z kartonu, zagruntuję CA a następnie psiknę na mosiądz. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.