Skocz do zawartości

T-34-85 HOBBY BOSS 1:48


przemek298

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu dłubię sobie model HOBBY BOSSA, mój pierwszy w tej skali. Przedstawiam stan prac na dzień wczorajszy, warsztat zdecydowałem założyć prze chwilą. Przedział bojowy jeszcze nie skończony, nie mam jeszcze koloru na łuski. Silnik dziś dostanie washa, zdjęcia wrzucę później.

 

IN-BOX http://www.mojehobby.pl/Hobby-Boss-Russ ... 93085.html

 

Zdjęć tylko kilka, gdyż bateria w aparacie słaba była.

 

19f64c14f6d02879med.jpg

046a4246102c6807med.jpg

ec39cb0ee672e874med.jpg

 

Pierwsze przymiarki:

5e9061c5362da95cmed.jpg

0214b4dffe3cee48med.jpg

 

Na zdjęciach wieża nie klejona, do drugiego malowania.

 

 

Czekam na opinie, krytykę, porady i sugestie.

 

Pzdr....Przemek298

 

 

EDIT 17:30

 

Położyłem washa narazie czarny tylko, zapomniałem brązowego kupić. JEstem w tej kategorii bardzo początkujący wieć proszę o wyrozumiałość.

 

5e28c2eda84529c3med.jpg

262d1f0d0d390e8emed.jpg

5001b9587d626646med.jpg

0b4540cc98f67157med.jpg

 

Pzdr....Przemek298

 

P.S. Temat zostanie zaktualizowany najwcześniej w sobotę(przyszłą) wieczorem-------> Szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotlej pory fajnie to wygląda. Rada- nigdy nie stosuj zupełnie czarnego koloru za bardzo się odcina od otoczenia, nawet jak rzeczywiście były czarne fotele to ulegając wytarciu stawały się szarawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Jako, że zbliża się długi weekend zacząłem na nowo prace nad modelem. Kupiłem farbkę Revell nr 92 na łuski, brakuje mi jeszcze Russian Green.

 

Pomalowałem łuski, przykleiłem magazynki km-u, osłony silnika, tylną płytę pancerza. Niestety przy tylnej płycie pojawia się problem- kadłub się nie "domyka". Prawdopodobnie wadzi o skrzynię biegów. Drugim problemem jest osłona komory silnika z elementami fototrawionymi-zdjęcia wszystko wyjaśni.

Liczę na pomoc, komentarze i sugestie.

 

279acfc657d3a8f0med.jpg

 

I wspomniana pokrywa:

b8a187a0121efb32med.jpg

 

Pzdr.... przemek298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to trudno mi coś poradzić. Do Granta mam trochę dokumentacji i na nich w zasadzie opierałem budowę wnętrza. Z ruskich to tylko zrobiłem KV i to w naprawdę w okrojonej wersji. Jedyne co mogę polecić to podejrzeć podobne wątki, lub poczekac na znawców tematu.

Z mojej strony to warto porobic delikatne przetarcia farby w miejscach najczęściej przemierzanych przez załogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały updacik. Wnętrze przedziały bojowego PRAWIE skończone- pozostało jeszcze wkleić 4 elementy od kół i położyćwasha na fotele. Idąc za radą KUB'a (?) poprawiłem fotele przyklejając do nich folię alu na CA. Pomalowałem farbą leather flat Model Master. Zrobiłem przymiarkę ponowną górnej płyty do wanny i się nie domyka(będzie na zdjęciu). Rozpocząłem prace nad wieżą i tu rodzi sie kilka pytań:

1. Na jaki kolor malować zamek działa?

2. Na jaki kolor peryskopy przed jarzmem na górnej pokrywie wieży?

 

 

Wieża dostanie jeszcze raz kolor biały.

 

Zapraszam do oglądania, mimo iż nie wzbudzam zbytniego zainteresowania

 

4bec26dd370c356bmed.jpg

1cb1fe0a375f370amed.jpg

Wcześniej wspomniana pokrywa. Przyczyną niedomykania są prawdopodobnie : tylna płyta przedziały bojowego, płyta oddzielająca silnik od skrzyni biegów oraz sama skrzynia.

b9788e30070a021fmed.jpg

Zamek jeszcze nie skończony.

a04fb3acba0bbb28med.jpg

618902b6f4be455bmed.jpg

fbf66913109865d0med.jpg

 

I nie mogłem się powstrzymać przed przymiarką

1adaece49fee4757med.jpg

Oraz porównawcze:

37227ab109dae01dmed.jpg

 

 

Pzdr.... przemek298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny kolor foteli, strasznie jasne i jaskrawe-biją po oczach. Szkoda, że zrobiłeś ten sam błąd co ja i zapomniałeś o usunięciu wypychaczy z płyty dzielącej przedziały. Nie wiem dla czego u Ciebie góra nie pasuje do dołu, możliwe, że popełniłeś błąd gdzieś na etapie sklejania wnętrza i przedziałów i teraz coś nie dochodzi. Pamiętaj, żeby zawsze wszystko złożyć na sucho przed malowaniem, jeżeli nie pasuje pod szlifować i dopasować. Mam nadzieje, że machniesz mu jakąś fakturę odlewu wieży :P

 

Oglądam dalej, pozdro Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArcinie fotele biją bo nie mają washa jeszcze. Fakturę na wieży zrobi, kiedy robiłem ale w mniejszej skali. Przeszkadzają najprawdopodobniej płyty przedziałowe i skrzynia biegów, wymontuję i poprawie chociaż ciężko będzie.

Co do zamka to znalazłem takie zdjęcie:

http://imageshack.us/photo/my-images/519/wiezarx4.jpg/ .

Myślę, że zamek pomaluję na dark green, a nie na kolor bazowy czołgu, tak jak to wygląda na zdjęciu.

Następny update najwcześniej w piątek, gdyż jadę do szkoły -.- .

 

Pzdr.... przemek298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie jestem znawcą, ale ja w swoim teciaku zamek malowałem na zielony a jego elementy które były w użyciu przetarłem suchym pędzlem kolorem stalowym. Tutaj moja relacja : http://www.dioramy.fora.pl/pojazdy-wojskowe-warsztat,12/t-34-85-wz-44-hobby-boss-1-48,3370.html jeżeli chcesz możesz coś podpatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.