Skocz do zawartości

U-boot IIB (1939) by ICM 1:144


Epheli

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię kolejnego u-boota z mojej stoczni, zestaw ICM-nie powalał bogactwem, ale jest przyjemny w obróbce.

 

untitled-1.jpg

 

 

 

Uboot.jpg

 

Uboot-2.jpg

 

Uboot-3.jpg

 

Uboot-4.jpg

 

Uboot-5.jpg

 

Uboot-6.jpg

 

Uboot-7.jpg

 

Uboot-8.jpg

 

Uboot-9.jpg

 

Uboot-10.jpg

 

Uboot-11.jpg

 

Uboot-12.jpg

 

Uboot-13.jpg

 

Uboot-14.jpg

 

Uboot-15.jpg

 

Uboot-16.jpg

 

Uboot-17.jpg

 

Uboot-18.jpg

 

Uboot-19.jpg

 

Uboot-20.jpg

 

Uboot-22.jpg

 

Uboot-23.jpg

 

Uboot-24.jpg

 

Model docelowo będzie prezentowany na makiecie morskiej.

Więcej o tym projekcie:

http://www.modelbuilding.pl/?s=iib

posting.php?mode=reply&f=89&t=23246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model jest na całkiem niezłym poziomie, wykonany czysto i bardzo estetycznie. Niezbyt natomiast podoba mi się brudzenie kadłuba. Chodzi mi o to, że ciemny wash uwydatnił chropowatą strukturę farby na burtach - chodzi mi o jaśniejszy szary na górnej części burt. Myślę też, że przy takim stopniu "zużycia" kadłuba śruby nie powinny być takie metalicznie błyszczące. Mosiadz (brąz) utlenia się dosyć szybko do takiego żółto-brązowego koloru, jaki widać np. na zabytkowych dzwonach.

 

Bardzo podoba mi się wykończenie kiosku - przybrudzony biały oraz delikatne obicia. Myślę, że przytłumiłbym i przyciemnił kolor świateł pozycyjnych - teraz wyglądają jak włączone. Rura peryskopu ma ładną fakturę metalu, ale chyba pokusiłbym się o wykonanie jej z igły lekarskiej (przynajmniej samej walcowej części w naturalnym kolorze stali). Olinowanie jest bardzo staranne i delikatne.

 

Tyle o modelu - teraz zdjęcia. Powiem krótko - średnio mi się podobają choć są bardzo ładnie doświetlone. O ile zdjęcia z dużą głębią ostrości są OK, to te z punktową trochę już do mnie nie przemawiaja. Bardzo widoczne ślady "stemplowania" w programie graficznym nie wyglądają za ciekawie, ale rozumiem że docelowo model będzie prezentowany na dioramie. Ciekaw jestem końcowego efektu.

 

Może powyższy opis jest trochę surowy, ale chcę podkreślić model wydaję się być naprawdę solidnie wykonanym, czepiam się jedynie niektórych detali oraz tymczasowego sposobu jego prezentacji.

 

Co następne na warsztacie?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.