Skocz do zawartości

[OPEN] Mastercraft, MiG-21 MF


Damiano82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższej nieobecności na forum postanowiłem wziąć udział w Konkursie modelem MiGa-21 MF. Jako budulec posłuży mi rzeczony zestaw o numerze F-24, 3 serii produkcyjnej, a więc już z "poprawionymi" wypraskami takimi jak w zestawach ZTS oraz:

- zestaw Pavli 72003 (kokpit,fotel,osłonka vacu)

- zestaw Pavli U72-13 (koła i wnęki podwozia wraz z osłonami)

- zestaw blaszek KP bliżej nie określonego numeru 01 kupiony wraz z jakimś 20-letnim oryginalnym MiGiem KP

- skrawki pozostałych po innych MiGach kalkomani chyba Techmodu.

Kwity:

- Aeroplan 5-6/2001

- PKL MiG-21

- TBiU 106

- Topshots Kagero

- plany ściągnięte z jakieś rosyjskiej strony chyba airwar.ru

Gwoli formalności tradycyjny inbox:

1002231f.th.jpg

1002232x.th.jpg

1002233lx.th.jpg

1002234m.th.jpg

1002235x.th.jpg

1002236p.th.jpg

1002237f.th.jpg

Jak widać na zdjęciu model kupiony w jakimś sklepie zabawkowym za 9 PLN. Tak więc jest to naprawdę niskobudżetowy

projekt.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie myślałem nad malowaniem, ale srebrne przy tej jakości wyprasek zdecydowanie odpada. Prawdopodobnie nie będzie nawet w polskich barwach. Preferuję coś egzotycznego ewentualnie blok wschodni ale w jakimś ciekawym kamouflażu. Zobaczymy jak będzie się kleił.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem mogą być numery boczne, chyba ze masz coś w zapasie. W szufladzie mam słabą "reprezentację" z 41 plm więc może koledzy wspomogą zdjęciami. Tyle co znalazłem ciekawego:

beztytuuzv.jpg

mig21j76.jpg

mig21f86.jpg

Na temat koloru dwóch ostatnich rozmawialiśmy w odpowiednim wątku działu 1:1. 7906 z tego co się orientuję, malowany był farbą szarą o niebieskim odcieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za zdjęcia. Przypomniałem sobie, że gdzieś mam MiniReplikę z artykułem dotyczącym szybkich serii 9600. One też chyba były szare. Poszukam tego numeru. Przewertuję też wątek forum dotyczący MiGa i coś zadecyduję. Idelanym rozwiązaniem byłby dla mnie znalezienie szarego malowania z białym pasem szybkiej identyfikacji z ćwiczeń bodajże z 1997r.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez godła, to coś się znajdzie

EDIT:

beztytuuajw.png

Na tym w oddali widać szarego z 10 elt z pasem i godłami. To by było coś, tylko nie wiem jak tam z czarną pumą w 1/72 czy jest do dostania.

beztytuu2bl.png

9600 też były szare, tylko jaki odcień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby być pewnym, czy to to godełko, a nie smok w wersji eskadrowej. Ja na tym zdjęciu widzę panterę, ale zwątpiłem gdy przejrzałem inne zdjęcia z późniejszego okresu tego egzemplarza. Co prawda już nie w malowaniu szary z pasem, widnieje tam o dziwo smok. Co nie znaczy, że nie mógł zmienić eskadry. Ogólnie ciekawy egzemplarz. Później pomalowano go w dwa odcienie szarości, a skończył w pokazowym kamo 10 elt...

Tak cy siak, byłbym za tym malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem pewien, ale chyba 7907 był dodany do Topshots'a Kagero. Sprawdzę to. Jeśli tak powinieniem mieć te kalki.

Dziękuję za zainteresowanie wątkiem i rzetelną pomoc.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.