Jump to content

young

Members
 • Content Count

  1,361
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by young

 1. young

  MiG-21

  Jacko dzięki! Kolejne pytanie, czy w szparkach występowały wspomniane już tabliczki na wewnętrznej stronie ruchomej części owiewki?
 2. young

  MiG-21

  Dzięki Dalej, dwie inne ważne dla mnie sprawy: 1. Czy na belkach do zewnętrznych zbiorników podwieszanych były napisy eksploatacyjne? Jakie? Może ktoś ma dobre zdjęcie? 2. Czy belki uzbrojenia były numerowane? Kojarzę oznaczenia LZ LW PW PZ, ale może to nie z MiG-21?
 3. young

  MiG-21

  Panowie, napisy eksploatacyjne wewnątrz ruchomej części owiewki były zawsze w języku rosyjskim, czy zdarzały się przetłumaczone po remontach na nasz język?
 4. young

  MiG-21

  Według literatury bomby OFAB powinny posiadać dwa niebieskie pasy. Mimo to trudno mi znaleźć zdjęcie takich oznaczeń. Posiada ktoś dowód na takie oznaczenie, najlepiej z naszego podwórka?
 5. Mówisz, masz Standardowy z peryskopem. Coraz rzadziej tu zaglądam, więc jak coś chcesz to pisz przez fb, lub mailowo
 6. Leszu będę bił! w naszych MiG-21 UB-32 tylko pod bisami... i że nie poczekałeś na moje kalki
 7. young

  MiG-21

  Nie, 1217 ma już konkurencja. Postanowiłem zrobić inne numerki...
 8. young

  MiG-21

  Babcia, poszperałem i znalazłem jeszcze 1909 i 1912. Te trzy miały godło 1 i 41 PLM jednocześnie. Szkoda, bo liczyłem na inne mieszanki... PS 1813 poszedł do Mińska, oddali go do Malborka i w końcu trafił do Wrocławia, cały czas z bombką
 9. young

  MiG-21

  Koledzy jeśli znacie inne dobre zbliżenia na stwora z BD malowanego pod kabiną, proszę podzielcie się zdjęciami... Mam tylko te z płyty Aeroplan. Druga sprawa, czy prócz 1901 był jeszcze jakiś M z dwoma godłami pułkowymi?
 10. young

  MiG-21

  Panowie, potrzebuję wszelkich zdjęć i informacji gdzie służył UM 9348!
 11. Przyda się, przyda. Doskonała robota! Dzięki
 12. young

  MiG-21

  Wydaje mi się, że już ktoś o to pytał. Szukam dobrego ujęcia na ducha z 34 PLM namalowanego pod kabiną UM 9313 (był chyba też pod jakimś bisem).
 13. young

  MiG-21

  Jak myślicie, podpis pod kabiną 7507 UM to M. Duleba czy M. Dulęba
 14. young

  MiG-21

  Czy prócz łaciatych migów były inne z orłem podpisanym eskadra lotnictwa taktycznego?
 15. Dzięki wielkie!
 16. Kupiłbym gdyby był dostępny... Poszukuję skanu lub czytelnego zdjęcia artykułu Lancaster spod Świnoujścia w: Lotnictwo Wojskowe nr 1/1999. Tu lub na mail ksziolo@wp.pl Z góry dzięki
 17. young

  MiG-21

  To jest właśnie tabelka z PKL. Eduard daje pięć pasków, po jednym na każdą OFAB i zapasowy
 18. young

  MiG-21

  Dla zainteresowanych, PKL Uzbrojenie lotnicze wschód strona 11, jest OFAB-250-270 z parą uch po jednej stronie i pojedynczym po przeciwnej. Czyli tylko zdjęciom ufać. Natomiast w zestawie eduarda jest błąd. Jeżeli już nanosimy niebieskie pasy, powinny być po dwa na każdej bombie, a nie jak w instrukcji...
 19. young

  MiG-21

  Linkowałem zestaw eduarda, a tam są OFAB-250-270. To że ich nie mieliśmy już odpuszczam ;) Byłaby jakaś różnica?
 20. young

  MiG-21

  Ok, czyli puszczę przewód do boku belki (tylny zapalnik zapomniałem pomalować, choć go praktycznie nie widać, a zakładam tylko 90% zgodności z oryginałem ). Jak natomiast z tymi ustalaczami dla APU-60? Z przodu o bazie 120 mm, a tył? Teraz zwątpiłem Prędzej Grzegorzu tobie uwierzę niż temu co wydaje mi się na tym zdjęciu. Fragment zaznaczony strzałką to nie pojedyncze ucho? Twoją wypowiedź można dwojako zinterpretować. 1. Przy podwieszonej bombie usunąć dwa ucha i zostawić pojedyncze (jak na zdjęciu) lub 2. Usunąć pojedyncze ucho ponieważ pod belkę MiG-21 podwieszano takie bomby na dwóch i oczywiście jeśli chce się to zrobić w modelu, usunąć również parę po przeciwnej stronie (jeśli ktoś chce ją położyć na "wystawce" to nie wykonuje tej czynności)...
 21. young

  MiG-21

  Dzięki Grzegorzu za odpowiedź! Chciałem o tym pisać przez mail, ale tu przyda się innym modelarzom. Cholera, a bomby sklejone, pomalowane i z kalkami... Mogłem pytać przed faktem. Założyłem uniwersalność bomb, każdej dla różnych zamków To jak rozumiem obrazuje schemat "podwieszenie bomby FAB-100". Nie komplikujmy sobie zadania i załóżmy zapalnik elektryczny. I teraz nie jestem pewien. Faktycznie na pierwszym niewyraźnym zdjęciu widać te kable (dwa, bo drugi ciągnie się do tylnego zapalnika) i faktycznie wchodzi do tego czarnego pola. Tylko czemu na schemacie "podwieszenie bomby FAB-250" ten kabelek idzie jakby od spodu belki? Czy to tylko uproszczenie, aby ukazać przekrój MPI? (jest też tylny MPI) Tylny uchwyt ma miejsce na dwie śruby po każdej stronie. Czy do takiej bomby mam odwzorować komplet czy wkręcano tylko parę na tył?
 22. young

  MiG-21

  Koledzy, kupiłem do mojego MiG-21M bomby OFAB-250. Mają one odwzorowane uszy z jednej strony parę, po przeciwnej jedno. Pod wewnętrznymi belkami mają wisieć na podwójnych? Dokładnie ten zestaw Link Czy od zapalnika na czubie bomby (pomalowałem na srebrno) ma iść kabel do zamka? Może macie jakieś zdjęcia jak to ma wyglądać, niekoniecznie pod migiem. Druga sprawa. Kiedyś od Grzegorz5710 dostałem informację o konieczności użycia dla APU-60 ustalaczy "jak dla UB-16". Problem w tym, że eduard olał ustalacze o bazie 108 mm (do tyłu). Macie ich zdjęcia? 108 mm to szerokość, tak?
 23. young

  MiG-21

  Koledzy, kto zna inna kolorystycznie wersję tego godła? (zakładam kolor dolnego półokręgu na ten sam, a zdjęcie u góry na odrobinę podkecone)
 24. Nie zauważyłeś sąsiedniego tematu o premierze nowej Iskry Arma Hobby? Ta sama firma zapowiedziała Orlika. Niedawno widziałem też próbne odlewy Irydy chyba bilmodel. Jest też Bryza, Puszczyk z plastiku. Wszystko w 1/48.
 25. Już raz go puszczali i to był taki kasztan, że zniknął szybciej niż się pojawił. Może go poprawili, ale nie podejrzewam żeby cenowo ani jakościowo dorównywał edkowi To były testshoty. Faktycznie kasztan jakich mało, obawiam się że UM nie jest wcale dużo lepszy...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.