Skocz do zawartości

Scania ... a zgadnijcie jaka ?? :)


Maverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Od jakiegoś czasu zbierałem materiały do odtworzenia w miniaturze pewnej Scanii, właśnie ... zgadnijcie jaka ?? Być może wybrałem się z motyką na księżyc i mogę do końca tematowi nie podołać, ale co tam ...

 

BARDZO PROSZĘ UCZESTNIKÓW KONKURSU W KATOWICACH (którzy już znają temat) O NIEPODPOWIADANIE zobaczymy kto i jak szybko zgadnie ;)

 

Oki, a więc zaczynamy, model przerabiam z takiego to pudła:

070b849b276f8b60m.jpg

potem musiałem odlać lusterka i zrobić "pudło" na dach

66d9475b5ce5feb8m.jpg

następnie zrobiłem uśmiech ...

2537ee091cd51cdfm.jpg

aby tak mogła się szczerbato uśmiechać ...

5e828f81194f3854m.jpg

uśmiech + panele boczne

ae628ca50b47b72am.jpg

owiewki i inne duperele ...

831c72476c7c0581m.jpg

standardowo podkład

635b9eff846ef49fm.jpg

i na razie tyle ....

 

myślę, że pewne elementy modyfikacji powinny ułatwić ...

ZGADUJCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to aby ułatwić dodam kolejne fotki;)

Siedzenia, dorobiłem podłokietniki...

342befae208ee5f8m.jpg

Zmieniłem kierownicę na nowszy model oraz całkowicie przerobiłem boczki, z uwzględnieniem miejsca na oświetlenie ;)

694cadfc91714d1em.jpg 3ab992660b2f9733m.jpg

no i tylne oświetlenie ...

c2b1ec1897380474m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też postaram się na Bytom wyrobić ;) Jak się wszyscy stykniemy to znowu będzie wesoło ...

Mam nadzieje Janku, że powyższe fotki odzwierciedlają faktyczne elementy odwzorowanej ciężarówki ??

Podpowiem że ciężarówka jest z 2007 roku ;) Myślę, że jest znana bardzo dobrze fanom wagi cięższej, nie szukajcie daleko ... ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, niestety nie ... moja sikorka będzie / ma dwie osie ;)

Wydaje mi się, że jest bardzo znana i jest częstym gościem Master Truck Opole

Zastanawiam się, jak mogę jeszcze podpowiedzieć

 

Z drugiej strony być może nie jest taka znana jak mi się mogło wydawać ...

eeee nieeee to niemożliwe, rozpoznawalna jest na pewno i większość ją widziało

 

Podpowiem, że na obecną chwilę ma przejechane ciut ponad 300 tys.

 

Ciekawe kto pierwszy wpadnie jaka to lalunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzjan ... BRAVO !!!!

Dokładnie, ten temat poświęcam SCANII R620 "SEVERNI HVEZDA"

czy podołam hmmm ... się okaże

ale powodzenie sie przyda

 

Powiem więcej, ma migać ... świecić ... błyskać strobo i piernik wie co jeszcze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach nagrody za rozwiązanie zagadki, chciałbym zobaczyć galerię gotowego modelu :P

 

Czyt. życzę Ci powodzenia i wytrwałości, chociaż jak na razie widzę, że zapału Ci nie brakuje

 

Ja osobiście wolę surowe ciężarówki bez zbędnego jak dla mnie tuningu, ale projekt wydaję mi się bardzo ciekawy więc będę obserwował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeryjka będzie Obiecuję !!!! Co by Dark Diamond nie był sam na półce ... A potem się opiję jak się uda dobrnąć do końca

 

Ja kiedyś też wolałem standardowe ciężarówki ale jakoś tak ... jak baba ... zmieniłem gust no ale o nich podobno się nie dyskutuje ;)

Oczywiście wielki szacun dla wszystkich kobiet

 

No a tym czasem wypsiurałem takie cuś

b823666f11e5170cm.jpg fbb69b18efbeafc0m.jpg 5e7d81e125752fa4m.jpg 08fd862ffbcaf6a5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzjan ... BRAVO !!!!

Dokładnie, ten temat poświęcam SCANII R620 "SEVERNI HVEZDA"

czy podołam hmmm ... się okaże

ale powodzenie sie przyda

 

Powiem więcej, ma migać ... świecić ... błyskać strobo i piernik wie co jeszcze :P

Miganie i świecenie to raczej mały problem,gorzej z malowaniem

Powodzenia w pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie ciezarowki! Zderzak juz Ci swietnie wyszedl. Z tym oswietleniem to ja nie jestem pewien, ale to Twoj model. Nie pozostaje mi nic innego jak zyczyc Ci powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę i miłe słowa

Na pewno za jakiś czas pojawią się i negatywne komentarze, ale coooo tammm, ja robię swoją "gwiazdę północy" a to, że staram się jak najbardziej odmałpować lalunie Jiri-ego (chyba dobrze odmieniłem jego imię) - to inna bajka

Dobra, nie zanudzam ... na bary poszło ptaszysko, a raczej jego łeb ...

5c41daa3b7bada95m.jpg 3c175f5f6ed76827m.jpg

no i bielizna między nogi (miałem napisać stringi, ale panel zakrywa wszystko więc raczej lepsze określenie to kalesony ...)

87d7f7200071c0f9m.jpg

no i część popierdółek na tylną ściankę

fcf78e478bb689c2m.jpg

 

sorki za takie lekkie podejście do relacji, ale wszędzie tyle poważnych i specjalistycznych określeń w innych wątkach, że bynajmniej mnie się to znudziło, upsss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że z aero-fukaczem to jesteś za pan brat baaardzo miło się patrzy na te grafiki i moje wątpliwości odeszły w niepamięć. :P

 

SUPER...!

 

Btw. od dzisiaj na międzyosiówki mówię kalesony boskie określenie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za pochlebne opinie

Sprawa jest tego typu, że .... działam powolutku dalej

Zdjęcia ramy i wogóle całych pipierdólek osprzętu wokół niej Wam podaruję bo już znacie wypraski italerki i jej każdy nadlew jak własną kieszeń

A więc jazda, jazda - północy gwiazda ...

f95ca618c6d7ebd4m.jpg 7be54c6a594c1133m.jpg bffd8bf541ff5edbm.jpg 36b46d5cc7b6ad04m.jpg 4e27da76ea6c293em.jpg 0dba95eecede1decm.jpg a71e52958907dffbm.jpg 0cac02fbd3d3cc5em.jpg 66df9f251c5acdfem.jpg

drzwi z jednej strony będą otwarte i przyklejone na stałe. Nie bawię się w ruchome bo i tak nikt się nie będzie tym bawił a jak mi się znudzi profil z otwartymi drzwiami to ... po prostu obrót na drugą stronę i już mam inny profil. Tak jak to zrobiłem w Dark Diamond ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie to wyglada! Az przyjemnie sie patrzy na takie malowidla w skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no kolego jedziesz po całości ładnie wykonany modelik mi się juz barrrdzo podoba ,malunki są wyrażne a tyo się rzadko zdarza w skali ,powiedz mi czy tylko orzełki malowałeć aero czy auta i widoczki na drzwiach tak że??

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest samodzielnie robiona kalkomania i odpowiednio docinana, no i aero cieniowanie ... jak np. przejścia kolorów, obwódka z tyłu - wokół gryfa czy boki spojlerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.