Skocz do zawartości

Garaż z Renault Alpine A110 1:16


PieciaDoriDori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy warsztat na tym forum

 

Trochę o modelu:

Jest to tytułowe Renault Alpine A110 produkcji Bburago w skali 1:16. Trafiło ono w moje ręce parę lat temu, "znalazłem" ją pod choinką. Po złożeniu ozdabiała pokój lecz po paru spadkach z półki straciła koło, szkło głównego reflektora i klamkę. Kalkomanie odchodziły i nie prezentowała się wystarczająco okazale, dlatego tez trafiła do kosza z gratami.

Jak już pisałem w powitalni mam doświadczenie w modelarstwie (rc) i próbuję swoich sił w mniejszej skali ;)

 

Jakiś miesiąc temu znalazłem smutną, osamotnioną Alpinkę i postanowiłem ją przywrócić do krainy żywych. Niestety wiele części zaginęło min: ele. wnętrza, gaśnica, tylni zderzak, chromowana kratka wlotu.

Dotychczas co zrobiłem przy Renault to:

-pozbyłem się kalkomanii

-zrobiłem ze skuwki długopisu brakujący kierunkowskaz

-gałkę zmiany biegów

-pobrudziłem silnik i inne podzespoły

-zrobiłem zamknięta szybę po stronie pasażera

- i to chyba tyle

 

A oto co zrobiłem związanego z dioramą:

-garaż (czyt. dwie ściany i podłoga)

-beczkę 200l oleju texaco z pompą

-małą beczkę 50-60l po oleju motul ze śmieciami

-miotła i szufelka

-regał (2 kartony, 4 paski klinowe, filtr powietrza, tracze hamulcowe, wiązka kabli)

-narzędzia (młot, łom, 3 śrubokręty płaskie, piłka do metalu)

-pieniek

-sterta opon

-jakiś tam łańcuch

 

oczywiście wszystko prócz opon i łańcucha robione "hand made"

 

W planach mam zrobić:

-więcej narzędzi

-kable rozruchowe

-oświetlenie

-kobyłki

-jakieś naklejki na ścianach

-wieszak na narzędzia

-naścienna apteczka

 

dość gadania czas na fotki:

p1040556r.th.jpgp1040555.th.jpgp1040554t.th.jpgp1040554t.th.jpgp1040547b.th.jpgp1040545ki.th.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Super jest zestawione, kwestia do przemyślenia to wprowadzenie nieco kurzu,plam oleju i może wymiana tego klocka drewnianego na coś bardziej "cywilizowanego" w końcu to warsztat ;)

Może jakiś kabel z włącznikiem światła na ścianie, wiszące szafki - coby ściany puste nie były i odstawało od nich coś więcej aniżeli klucze.

Tak czy siak, jak dotąd podoba się.

A brakujące el. pojazdu dać gdzieś na podłogę - naprawa/wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Gościu, coś cywilizowanego będzie. Będzie to kobyłka, ale pieniek zostawię. Fajnie że podałeś jakieś propozycje, narazie wykonam to co wypisałem w pierwszym poście. Potem będę dalej tworzył ;)

 

bazylms, lakier na bryczce fabryka położyła, ale nie zmienia to faktu, że jest śliczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dioramka ma przedstawiać autko w trakcie naprawy. Więc przydałoby się jedną z tarcz hamulcowych trochę "zniszczyć" zależy czy auto już jest przed czy po naprawie. I koniecznie małe brudzenie elementów zawieszenia - każdy mechanik chyba chciałby pracować przy tak sterylnym samochodzie:)

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma się rozumieć, że auto będzie przybrudzone pełna jego waloryzacja nastąpi po wykończeniu garażu Mam już kilka pomysłów co do przeróbek Alpinki ;P

 

prace nad dioramką idą powoli ale idą

 

to co mi się udało stworzyć w ostatnim czasie:

p1040573c.th.jpgp1040574a.th.jpgp1040576e.th.jpg

 

Oczywiście będę sukcesywnie uzupełniał apteczkę, narazie jest w niej coś przeciwbólowego :P W drodze jest też stojak warsztatowy na belę zielonkawego papieru ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.