Skocz do zawartości

Lamborghini Countach LP 500S Walter Wolf, 1:24 Fujimi


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do polerki to macie racje. Na prawdę się jej obawiam bo ten lakier jest sens polerować tylko maszynowo, a maszyna....powiedzmy, że lubi zahaczyć. Zobaczymy, może zafunduje sobie trochę łagodniejsze urządzenie z prędkością max. ok. 1000 obr./min, dodatkowo regulowaną. Cieszę się, że kolorek się podoba - oczywiście wzorowany na prawdziwym aucie.

 

P.S. Trochę przeholowałem z grubością lakieru:/ ale projekt trzeba skończyć. O dziwo, linie między panelami nie są zalane, jest w nich spory prześwit.

 

104_5420.jpg

 

104_5417.jpg

 

104_5416.jpg

 

104_5413.jpg

 

104_5412.jpg

 

 

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek wybrany pierwsza klasa. Polerką się nie przejmuj, najwyżej dot i od nowa (ale znając ciebie to tak nie będzie). Czekam na prace nad silnikiem, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna kombinacja kolorów. Niebieski Wolf tez jest fajny ale czrwony zdecydowanie lepszy. Jak zwykle u ciebie szybki progres i najwyższa jakość

Co do polerki to nie powinno być tak trudno. Polecam polerowanie panel po panelu. Pamiętaj obkleic kanty taśma maskujacą (w przypadku countacha to bardzo wazne )

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Świetna kombinacja kolorów. Niebieski Wolf tez jest fajny ale czrwony zdecydowanie lepszy. Jak zwykle u ciebie szybki progres i najwyższa jakość

Co do polerki to nie powinno być tak trudno. Polecam polerowanie panel po panelu. Pamiętaj obkleic kanty taśma maskujacą (w przypadku countacha to bardzo wazne )

 

Emil

 

Ja też zdecydowanie wolę kombinację czerwień/ czerń. Ogólnie to stylistyka tego Lambo średnio mi podchodzi - wolę seryjne lp500s, uważam, że ma ładniejszą linię (np. przez, moim zdaniem, fajniejsze nakładki na błotniki), ładniejszy wzór felg (te od Wolf's wyglądają jakby je wzięli z zestawu LEGO).

 

o jakiej maszynie mówiłeś że będziesz nią polerował?

szlifierą normalną można polerować modele?

 

Zobacz sobie ten wątek viewtopic.php?f=104&t=33047

pzdr.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i zrozumiałem, ale czy to jest zwykła wiertara, czy jakiś pilniczek czy jak to się tam zwie?

Najlepiej fachowo to się soytam czy czegoś taiego nie mam a to jest bardzo praedzopodbne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Lakier niestety przestał się świecić bo dostał papierkiem 2500. Cała niedziela zeszła na szlifowanie karoserii. Postanowiłem, że teraz, kiedy do zrobienia są jeszcze inne rzeczy, zostawię lambo zmatowione - niech sobie twardnieje. Poza tym, zamaskowałem nadwozie, żeby dodać czarne wstawki. Wyszło tragicznie, rozcieńczyłem za bardzo czarną farbę, która nie kryła a tylko ubrudziła mi te miejsca. Musiałem poczekać aż wyschnie i dać gęstszą mieszankę. Krycie było lepsze, ale po zdjęciu taśmy czekał mnie szok - rzadka farba wlazła wszędzie gdzie nie miała... Udało się to odratować, ale potrzebne są poprawki. Zdobędę tylko jakiś malutki pędzelek i oczywiście takowe wprowadzę. Kolejny babol to ramki szyb - nie poprawiłem po fujimi i są dosyć nieregularne. Mam nadzieję, że jak dojdzie masa innych detali na tą kosmiczną karoserię to odciągną uwagę od ramek.

 

104_5422.jpg

 

104_5428.jpg

 

104_5427.jpg

 

104_5426.jpg

 

104_5425.jpg

 

104_5423.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe przyjęcie czarnych wstawek:D Ubytki powinny dać się łatwo poprawić. Właśnie zauważyłem, że zapomniałem pomalować na czarno tych wnęk w drzwiach. To już pędzelkiem. Polerka jeszcze chwilę bo jestem w trakcie poszukiwania alternatywnego narzędzia do jej przeprowadzenia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek polerki. Jestem bardzo zadowolony, bo udało mi się naprawić elastyczną końcówkę do szlifierki i teraz zamiast kilograma mam w dłoni kilka gramów - to bardzo ułatwia polerowanie w trudno dostępnych miejscach. Poza tym, delikatnie zginając linkę jestem w stanie zmniejszyć obroty. Póki co dałem radę drzwiom i panelowi tylnemu. Wszystko pastą 3M. Mam w planach poszukać gdzieś miękkiej tarczy polerskiej i używać jej z pastami tamiyki.

 

Emilssi to to nie jest ale...

 

104_5445.jpg

 

104_5441.jpg

 

104_5435.jpg

 

104_5430.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniec z babolem czas zacząć....

 

Tydzień upłynął mi na dosyć bezstresowym polerowaniu nadwozia, ale, jak się okazuje, w naturze nic nie ginie. Kłopoty pojawiły się przy przytwierdzaniu nakładek do nadwozia. Zaplanowałem sobie załapać je szczelnie taśma i, od spodu, potraktować CA. Najpierw lewy tył i... d...a. Trochę kleju znalazło ujście i przedostało się na zew. stronę nakładki. Dużo tego nie ma, ale jest dosyć widoczne. Reszta nakładek wyszła ok. Co ciekawe, olałem taśmę, i łapałem jak na śruby dociskając w danym miejscu palcem. Na zdjęciu lewy tył jest w trakcie odratowywania - olejny wash, którym chciałem osłabić ślady po CA, trochę wyszedł na zewnątrz. Jednak nie ma się co oszukiwać - będzie znać:/ Reszta tak o, szału nie ma...

 

 

104_5462.jpg

 

104_5463.jpg

 

104_5464.jpg

 

104_5466.jpg

 

104_5471.jpg

 

104_5472.jpg

 

104_5475.jpg

 

104_5477.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę poprawić miejsce gdzie CA wylazł spod nakładek. Tarłem pastą oo rancie ze 45 minut i chyba trochę "grudek" zeszło. Mam wrażenie, że na karoserii nie jest to bardzo widoczne, są zmatowiałe miejsca na nakładce.

 

104_5479.jpg

 

104_5480.jpg

 

104_5478.jpg

 

104_5482.jpg

 

Witam!

... czy te nadkola kleisz klejem CA na lakier, czy może zdrapujesz farbę w miejscu klejenia na obu elementach?

 

Przetarłem delikatnie tylko nakładki i dawałem CA bezpośrednio na lakier. Trzyma tak mocno, że jak coś puszcza to najczęściej bezbarwny.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.