Skocz do zawartości

MiG-29A Academy 1/48 SPRP Warszawa 1PLM n/b 56 2000-2001r


Kurzminator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy. Jest to mój pierwszy warsztat, mam nadzieję że nie ostatni i że z waszą pomocą dojdę daleko z umiejętnościami wykonywania modeli. Okej a teraz bez umileń. Będę dłubał MiGa-29a od Academy w barwach Polskich. Samolot o numerze bocznym 56 z 1. pułku lotnictwa myśliwskiego w którym owy MiG służył od 11.04.2000r do 01.01.2001r obecnie służy w 23 bazie lotnictwa taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Zakupiłem właśnie model Academy w którym nie ma Polskich malowań dlatego dokupiłem kalki Techmoda. Jeśli chodzi o walorkę to jeszcze nie teraz muszę poćwiczyć na testowym a narazie w standarcie. Zdjęcia wrzucę jutro bo ładuję akumulatorki do aparatu na doby początek zdj prawdziwego MiGa z 1PLM

images.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!! Wreszcie coś zacząłem, mam dość słomiany zapał ale modelarstwo traktuję dość poważnie Jak narazie In-boxik oraz boxart jutro pierwsze relacje z budowy a teraz proszę bardzo. Wyciąłem tylko 1 część górną obudowę kokpitu ale to jutro. Jeszcze zanim wrzucę zdjęcia powiem że zdobyłem trochę technicznych rysunków, fotografii i schematów malowania tego pięknego samolotu. Lecz jeśli chodzi o same fotografie to niewiele one mi pomogą w sklejeniu latadła. Są zrobione z dalszej perspektywy :( ale rysunki techniczne oraz schematy malowania na pewno będą pomocne.

Box art

IMG_0230.jpg

Oraz in-box. Tylko się nie śmiejcie z maty. Kupiłem ją dawno a nie wiedziałem gdzie kupić taką typowo modelarską :P Była kupiona w Ikei ale daje radę. Co prawda mam zamiar kupić modelarską.

IMG_0229.jpg

IMG_0228.jpg

IMG_0227.jpg

IMG_0226.jpg

IMG_0225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie elementów w ramkach to pomysł raczej dziwny - po wycięciu trzeba elementy obrobić pilniczkiem, papierem ściernym, farba zejdzie z niektórych miejsc które będziesz szlifował. Wytnij, obrób, zaszpachluj gdzie trzeba, powierzchnie przed malowaniem zmyj wodą z płynem do naczyń - i wtedy można kłaść farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za wskazówki a na zdjęcia niestety nic nie poradzę bo jest to aparat starszej daty 3,2 mpix i przeżył swoje a na nowszy sprzęt mnie nie stać

Poradzisz. Aparat nie ma tu wiele do rzeczy. Popracuj nad oświetleniem, podłóż pod ramki jednolity karton, a nie kolorowe, fantazyjne wzorki i od razu będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.