Jump to content

MiG-29A Academy 1/48 SPRP Warszawa 1PLM n/b 56 2000-2001r


Kurzminator
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów modelarzy. Jest to mój pierwszy warsztat, mam nadzieję że nie ostatni i że z waszą pomocą dojdę daleko z umiejętnościami wykonywania modeli. Okej a teraz bez umileń. Będę dłubał MiGa-29a od Academy w barwach Polskich. Samolot o numerze bocznym 56 z 1. pułku lotnictwa myśliwskiego w którym owy MiG służył od 11.04.2000r do 01.01.2001r obecnie służy w 23 bazie lotnictwa taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Zakupiłem właśnie model Academy w którym nie ma Polskich malowań dlatego dokupiłem kalki Techmoda. Jeśli chodzi o walorkę to jeszcze nie teraz muszę poćwiczyć na testowym a narazie w standarcie. Zdjęcia wrzucę jutro bo ładuję akumulatorki do aparatu na doby początek zdj prawdziwego MiGa z 1PLM

images.jpg

Link to comment
Share on other sites

No!! Wreszcie coś zacząłem, mam dość słomiany zapał ale modelarstwo traktuję dość poważnie Jak narazie In-boxik oraz boxart jutro pierwsze relacje z budowy a teraz proszę bardzo. Wyciąłem tylko 1 część górną obudowę kokpitu ale to jutro. Jeszcze zanim wrzucę zdjęcia powiem że zdobyłem trochę technicznych rysunków, fotografii i schematów malowania tego pięknego samolotu. Lecz jeśli chodzi o same fotografie to niewiele one mi pomogą w sklejeniu latadła. Są zrobione z dalszej perspektywy :( ale rysunki techniczne oraz schematy malowania na pewno będą pomocne.

Box art

IMG_0230.jpg

Oraz in-box. Tylko się nie śmiejcie z maty. Kupiłem ją dawno a nie wiedziałem gdzie kupić taką typowo modelarską :P Była kupiona w Ikei ale daje radę. Co prawda mam zamiar kupić modelarską.

IMG_0229.jpg

IMG_0228.jpg

IMG_0227.jpg

IMG_0226.jpg

IMG_0225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Malowanie elementów w ramkach to pomysł raczej dziwny - po wycięciu trzeba elementy obrobić pilniczkiem, papierem ściernym, farba zejdzie z niektórych miejsc które będziesz szlifował. Wytnij, obrób, zaszpachluj gdzie trzeba, powierzchnie przed malowaniem zmyj wodą z płynem do naczyń - i wtedy można kłaść farbę.

Link to comment
Share on other sites

Okej dzięki za wskazówki a na zdjęcia niestety nic nie poradzę bo jest to aparat starszej daty 3,2 mpix i przeżył swoje a na nowszy sprzęt mnie nie stać

Poradzisz. Aparat nie ma tu wiele do rzeczy. Popracuj nad oświetleniem, podłóż pod ramki jednolity karton, a nie kolorowe, fantazyjne wzorki i od razu będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.