Jump to content

[Standard] Aichi D3-A1 Val PLASTYK


mackozbogdanca
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Rozpoczynam swój konkursowy warsztat z modelem japońskiego bombowca Aichi. Malowanie będzie pudełkowe, niektóre maski będę się starał zrobić sam (zobaczymy jak to wyjdzie). Postaram się o jak najlepsze wykonanie z uwagi na to, że to w końcu konkurs. Postępy powinny się pojawić niebawem. Miał bym jeszcze pytanie. Wnętrze malować interior greenem, w instrukcji fujimi jest metalic blue green??

Regulaminowy in-Box

DSC02340.JPG

DSC02342.JPG

DSC02343.JPG

DSC02344.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja machnąłem interior green. Znalazłem w necie kilka wykonań tego modelu i wszystkie miały żółto zielone wnętrza. Mam pytanko. Jak stary jest ten model? Bo widzę, że jest z innego plastiku niż odlewane obecnie egzemplarze i płaty skrzydeł nie są przyłączone do ramek a na dodatek nie posiadają żadnych defektów.

Link to comment
Share on other sites

Zrobisz jak uważasz. Ja się sugerowałem tymi wykonaniami.

 

lg86990924260.jpg

dscf4450.jpg

 

Szczerze powiedziawszy nie znalazłem w necie żadnej foty na której by było wnętrze niebieskie. Ale jak już pisałem zrobisz jak uważasz.

Link to comment
Share on other sites

Tak nawiasem mówiąc to fajnie zdetalowane są te modele, plastyk się nawet nie umywa.

To prawda. Inną kwestią jest fakt, że to 1:48 ale nie widzę powodu dla którego nie można by tego zrobić w skali 1:72. W porównaniu z tymi kokpitami, kokpit D3 PLASTYKA wygląda strasznie łyso.

Link to comment
Share on other sites

Korzystając z wolnej chwili, których to ostatnio znacznie mi brakuje rozpocząłem dłubaninę. Standardowo rozpocząłem od kokpitu. Konieczne było usunięcie śladów po wypychaczach w widocznych miejscach na podłodze kokpitu oraz burtach modelu. Jak narazie budowa sprawia dużo przyjemności i wydaje się być bezproblemowa ale jestem już po wstępnym pasowaniu kadłuba oraz skrzydeł i muszę przyznać, że będzie z tym trochę zabawy. Elementu kokpitu na początek psiknąłem podkładem:

DSC02367.JPG

DSC02370.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Następnie całość pokryta została interior greenem gunze H58 oraz poddałem wszystko różnym zabiegom upiększającym. Czarny olejny wasch oraz suczy pędzel w celu poobijania wnętrza. Całość pokryta została matowym lakierem i połączona w jedną całość umieszczona między połówkami kadłuba. W tej chwili przymierzam się już do doklejenia skrzydeł oraz stateczników poziomych. W najbliższym czasie zamierzam zabrać się za silnik i oszklenie, potem będę walczył ze szpachlą na kadłubie. Porcja dokonań.

 

DSC02379.JPG

DSC02390.JPG

DSC02393.JPG

DSC02394.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ostatni mam mało czasu więc postępy przy modelu małe. Udało mi się zamknąć kadłub i skończyć silnik, no i w sumie to tyle. Zaczynam przymierzać się do szpachlowania i przygotowania modelu do położenia podkładu. Mam pytanie odnośnie koloru farby na zewnętrzne powierzchnie . Czy istnieje jakiś odpowiednik gunze czy trzeba mieszać?

DSC02404.JPG

DSC02405.JPG

DSC02410.JPG

DSC02417.JPG

DSC02423.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.