Skocz do zawartości

[OPEN] Mil Mi-2 1:72 MasterCraft LPR


mate64

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec przyszła do mnie paczuszka, można zacząć kombinować...

 

Zestaw pierwszy z brzega bo i tak są takie same, a malowania jakie planuje nie ma w żadnym:

1.jpg

 

Kalkomanie na 4 policyjne malowania, niestety też oberwały (niedodrukowany napis Policja)

2.jpg

4.jpg

7.jpg

Kupa niedolewek, itd, coś trzeba będzie porzeźbić....

No i na koniec pancerne oszklenie...

5.jpg

 

 

tak więc tym szybkim inboxem zgłaszam swój akces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki, zacząłem go dłubać... Rozważam zamówienie kilku(nastu) tubek szpachli

 

Coby nie było że tylko pokazałem inboxa: po dokładnych oględzinach i próbach złożenia na sucho kadłuba, opisze po krótce moje niecne zamiary:

czajnik przyjmie kolor pisklecia, bo planuje go w malowaniu LPR, z ostatniego okresu ich służby czyli:

ratmi2_tb720.jpg

Planuje ryzykownie nie korzystać z żadnych kalek, tylko polecieć całość z szablonów. Ambitnie, bo byłaby to pierwsza moja próba w tej technice.

 

Co do dodatków jakie planuje, to będzie to wyłącznie DIY, a planuje mniej więcej doposażyć wnętrze, no i z zewnątrz conieco złomu podoklejać. tu i ówdzie.

Póki co zacząłem ciąć, giąć piłować, skrobać i szpachlować kadłub. Jak dobrze pójdzie mi wieczorno nocna dłubanina to jutro powinienem już mieć co nieco do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano cieszy i denerwuje Wieczorem już coś wrzucę z dotychczasowych prac. Ma ktoś pomysł czym zastąpić rury wydechowe? Bo te z zestawu do delikatnych nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł - ambitne plany z malowaniem wg szablonów - życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł - ambitne plany z malowaniem wg szablonów - życzę powodzenia

 

 

Bardzo ambitne, bo nigdy nie próbowana przeze mnie technika . Ale przycwaniakowałem i przezornie wybrałem malowanie które nie ma miliona drobnych napisów

 

Słowo się rzekło, trza coś pokazać z tej budowy :

 

Wstawianie siatki ogrodzeniowej we wloty:

10.jpg

 

Co to za klasa open bez otwartych drzwi

 

Mordka obcego i jakieś pierwsze ścianki działowe z karton gipsu w kadłubie :

11.jpg

11A.jpg

 

Musze prysnąć podkładem i zobaczyć czy gładzie gipsowe gotowe.

 

No i przymierzam się do kanalizacji:

12.jpg

 

Generalnie rury wydechowe trzeba dobrze dopasować i pod odpowiednim kątem ułożyć

 

Zastanawiam się nad otwarciem tylnich drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewna ważna obserwacja: do plastiku z którego wykonany jest model nie trzyma się nie żrąca chemia. Szpachla akrylowa złazi płatami, CA się jakoś trzyma szpachla tamiyi "utrwalana" CA schnie długo ale się trzyma. Generalnie chyba bez surfacera się nie obejdzie, Drabikowi chyba cała farba zeszła z mila.

 

Czy ktoś jeszcze miał z tym problemy w innych zestawach MC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewna ważna obserwacja: do plastiku z którego wykonany jest model nie trzyma się nie żrąca chemia. Szpachla akrylowa złazi płatami, CA się jakoś trzyma szpachla tamiyi "utrwalana" CA schnie długo ale się trzyma. Generalnie chyba bez surfacera się nie obejdzie, Drabikowi chyba cała farba zeszła z mila.

 

Czy ktoś jeszcze miał z tym problemy w innych zestawach MC?

A to byłby jakiś ewenement - przynajmniej jak dla mnie. Wszystkie swoje dotychczasowe modele Mastercraft malowałem Pactrą akrylową, bez podkładu, mycia w ludwiku i innych tym podobnych zabiegów. Oprócz ostatniej przygody z Foką nic się nie działo. Szpachla - zarówno Gunze w płynie, Revell, Tamiya - również bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety praca zawodowa stanęła na przeszkodzie sklejaniu (efekt nienormowanego czasu pracy ) więc dzisiaj niewiele, tablica przyrządów i ogólna walka z bebechami....

 

17.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały poliester 0,25, powiercony, naklejony na grubszy. Generalnie mam dzisiaj luźniejszy dzień to siadam i sie (od)stresowuje

 

no i podłubałem ciut ciut:

 

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas się kończy niestety a praca nie pozwala non stop na pasje:

maskowanie:

24.jpg

Kolorki

22.jpg

23.jpg

A teraz głęboko myśle co z tym fantem zrobić....

25.jpg

26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Post pod postem ale skoro regulamin nakazuje to prowadze tę nudną relację

Ostatnie bambetle do wnętrza:

30.jpg

drzwi:

31.jpg

łopaty:

32.jpg

ostatni rzut oka na wnętrze

33.jpg

I plemnik przyjął naturalne kształty.

34.jpg

 

może zdążę na termin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.