Skocz do zawartości

Volkswagen T1 "Samba Bus"


kamilex5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu sprawiłem sobie w prezencie Volkswagena T1. Modelu jeszcze nie zacząłem robić, bo nie mam pomysłu jak go mam zrobić, właściwie to pomysły mam i jest ich aż za dużo, dla tego postanowiłem założyć temat troszkę wcześniej, abyście mi doradzili. Budowę modelu zacznę gdzieś za tydzień gdy zdecyduję się na malowania i dokupię brakujące materiały.

 

O to model który kupiłem:

7386011.jpg

 

Nie chce robić go na czerwono białe malowanie tak jak jest na pudełku, tylko zrobić go tak aby się lekko wyróżniał od pozostałych. I tutaj prosił bym o rade. Na początku do głowy przyszło mi taki jak by oliwkowo czarny.

 

7386032.jpg

 

W następnej kolejności był taki brązowo kremowy albo pomarańczowo biały.

 

7386030.jpg

 

I ostatnio do głowy przyszedł mi o to taki pomysł.

7399920.jpg

 

Tutaj jest link do całej galeri jak ten samochód powstawał od podstaw:

http://www.race-taxi.ch --> Zakładka "gallery"

 

Jest to "Ogórek" z silnikiem, hamulcami, układem kierowniczym itp Porsche 993 Bi-Turbo. Bardzo mi się podoba ale musiałbym dokupić kolejny model Porsche który posiada taki silnik, wstawić klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe itp. Szukałem na necie takiego modelu Porsche ale nie znalazłem, jeżeli znacie taki model bardzo prosił bym o podanie.

 

Jak myślicie o takim projekcie, czy będzie fajnie wyglądał i czy uda się coś takiego. Jeżeli odradzacie mi takiej roboty to które wybrać malowania, może wy jakieś macie, to podzielcie się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę przesadzał z tą "wyjątkowością", zerdzewiałych takich też nie będę robił. Zastanawiam się nad zrobieniem tego "Race-taxi" z silnikiem porsche tylko nie wiem jaki model ma taki silnik. Jeżeli to by mi nie wyszło to zastanawiałem się nad tym zielonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Aaaah w końcu przywitała do mnie przesyłka i wszystkie materiały do budowy już posiadam. Mimo to że dopiero zacząłem kleić i jeszcze nie ma znaczących prac, jednak postanowiłem odświeżyć temat i zaprezentować jakie będzie malowanie mojego busika. Co prawda zdjęcie nie jest rewelacyjne więc aż tak dobrze nie widać tego, sorry ale nie mam aparatu (popsuty) i muszę ratować się komórką

 

7517272.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zrób Flower busa - ikonę tamtych lat, ikonę ruchu "to be hippi" popularnie zwanego ruchem hippistycznym. Modeli takich jest bardzo mało, a malowania są bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

I jak tam z tym busikiem, jest coś już zrobione?

Chcielibyśmy coś zobaczyć.

Kolory są bardzo ładne i na pewno znajdziesz dobre dla nich przystosowanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.