Skocz do zawartości

Fairchild AU-23A Pecemaker Roden 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

RODEN 1:48

 

No i drugi z serii Pilatusów .Tym razem w wersji do zabijania :( i do tego z egzotycznego kraju Tajlandii

Model jak model ,nic dodać nic ująć .Może jako ciekawostkę podam że troszkę zmieniłem niektóre elementy w modelu jak i malowanie szczegółów ,posiłkując sie dostępnymi fotkami tego samolotu w barwach tego kraju .Gdyż instrukcja jak i malowanie w niej przedstawione troszkę odbiega od oryginału .Wygląda na to ze instrukcja jest jedna dla wszystkich wersji z małymi zmianami (oczywiście nie są uwzględnione wszystkie te zmiany )

Od siebie do modelu dodałem pylony z rakietami ,które właściwie powinny być tylko dla wersji USA ,ale nie chciałem aby elementy do mocowania podwieszanego uzbrojenia byly puste ,a nie znalazłem żadnego zdjęcia

na którym było by coś podwieszone .

Dokładna nazwa tej wersji Pilatusa to Fairchild AU-23A Pecemaker (Wedlug nazwy to samolot niosący pokój

z tym to bym sie spierał )

 

Jeszcze jedna uwaga na temat samego działka .W modelu zastąpiłem je rurkami mosiężnymi o dwóch wymiarach .Juz pisze dlaczego : w originale lufy były o konstrukcji zewnętrznej zwężającej sie ,to znaczy

średnica tylnej części była większa niż przy końcu lufy. Większość osób robi to z jednego kawałka prostej rurki np.igły .Ja aby oszukać oko pierwsza część wykonałem z rurki wiekszej średnicy ,Lufy te zbiegają sie ku środkowi .,gdzie znajduje sie ich obejma ,za którą wstawiłem krótkie odcinki węższej rurki.W sumie dało to jako taki efekt zwężającej sie lufy.

No dosyć tej podwórkowej filozofii ,czas na model

który jest wykonany w barwach : JTh2 -23/19/42082 501 sq "Mosquito" Wing 5 Prachup Khiri Khan ,Royal Thai Air Force

 

2050-721304b.jpg

0753471.jpg

RTAF-6706.jpg

97684_1269172475.jpg

P1270760.JPG

P1270761.JPG

P1270762.JPG

P1270763.JPG

P1270764.JPG

P1270765.JPG

P1270766.JPG

P1270767.JPG

P1270768.JPG

P1270769.JPG

P1270770.JPG

P1270771.JPG

 

 

Jeszcze mały eksperymencie i innowacja w pokazywaniu modelu w galerii:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH - załatw sobie taką obrotową podstawkę pod torty, to filmiki będą lepiej wychodzić

 

Pomyśle o tym .

 

Ciekaw jestem czy na tym forum można wstawić filmik tak żeby był wyświetlany obraz z Youtube a nie link,

Tak jak na np Pwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH - załatw sobie taką obrotową podstawkę pod torty, to filmiki będą lepiej wychodzić

 

Pomyśle o tym .

 

Ciekaw jestem czy na tym forum można wstawić filmik tak żeby był wyświetlany obraz z Youtube a nie link,

Tak jak na np Pwm

Chyba nie ma takiej możliwości, właśnie zrobiłem mały teścik i tylko

link pozostaje

przykład:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe zdjęcie rodzinne modelików z ostatniego dwumiesięcznego okresu produkcyjnego

( ups.z tego rozpędu zapomniałem w gronie rodzinnym obfotografować dwóch maszyn :( Hinda i Grumana

P1270772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe zdjęcie rodzinne modelików z ostatniego dwumiesięcznego okresu produkcyjnego

Ja pierniczę - kolego kiedy ty śpisz

Ale model super, bardzo mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.