Skocz do zawartości

Russian Navy Project 955 Borei "Юрия Долгорукого"


ganjavir

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

I jak tam prace ? Czas działać bo kolejny Borei z Bronco nadchodzi. Tym razem to K-550 "Александр Невский" - projekt 955A. W oryginale ponoć wiele ulepszeń i zmieniony kształt kadłuba. Myślałem, że coś w tym naprawdę jest bo model na zachodzie droższy od poprzednika o 1 € ale wypraski wyglądają na te same

 

http://www.bronco-model.com/en/productsd.php?pid=1257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoczniowcy podnoszą kwalifikacje i piszą pracę inżynierską Może w ramach odskoczenia coś porobię dzisiaj ale nic nie mogę obiecać. A nowe Borei zapowiada się fajnie. Dół kadłuba jest składany co daje możliwość lepszego spasowania. No i te otwarte wyrzutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoczniowcy już podniosą kwalifikacje to chętnie zobaczę fotki z kolejnej "szychty" przy 955tce

A ten Borei z Bronco, jakoś bardziej przemawia do mnie.Ciekawe jaka cena w złotych polskich za tego rekina.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka cena w złotych polskich za tego rekina.

W Jadarze oba z Bronco są po 85 zeta.

http://www.jadarhobby.pl/bronco-nb5022-russian-project-955-borei-yuri-dolgoruky-ssbn-1350-p-28021.html

http://www.jadarhobby.pl/bronco-nb5023-russian-project-955-borei-aleksander-nevskiy-ssbn-1350-p-28022.html

Tu jest dokładniejszy In-box.

http://karopka.ru/community/user/8404/?MODEL=254335

 

Ganjavir sorry, więcej już nie zaśmiecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olałem pracę na dzisiaj. Jestem nieprzytomny jakiś. Ale do warsztatu jakoś dotarłem Kadłub doprowadzony do stanu zadowalającego. Zabrałem się za stery i śrubę. Dolny ster miał okropną szczelinę i musiałem dokleić kawałeczek starej karty. Stery poziome nawet nawet. Jeden był odrobinkę zapadnięty ale nałożyłem szpachlę. Te małe kropeczki szpachli na obu to miejsca połączenia części sterów. Brzydko wyglądały takie dziurki... Teraz zauważyłem że jeden jest przesunięty za daleko od strony kadłuba. Zaraz to poprawiam. Górny ster w porządku. Małe przesunięcie formy udało się wyprowadzić pilniczkiem bez kombinacji. Śruba dała mi więcej popalić. Najpierw przy odcinaniu plastikowej okropnie skaleczyłem się w palec. Później miałem problem oszlifować tak malutki element. Kolejnym krokiem było sklejenie. Następnie dogięcie łopatek. Tutaj niezmiernie pomogła mi nowa pęsetka Topex. Kupiłem za 14 złotych w Castoramie. Śmiało mogę polecić. Niezwykle ostra, twarda i odpowiednio sprężysta. Myślę że wieczorem uda mi się złożyć całość. Jak pójdzie po mojej myśli to jutro kadłub otrzyma podkład.

177027e841ce314dmed.jpg

 

426114a2718ff8a4med.jpg

 

ec6ddb450d2bfbcamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Bielskiej. Jak wejdziesz to tam w lewo i później szukaj działu gdzie są klucze nasadowe i podobne rzeczy. W takim żółtym opakowaniu była. A co do szpachelki to drobnica raczej spasowana ale na kadłub to poszło sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ruszyły dalej. Wszystko wyszlifowałem, pomalowałem podkładem i nałożyłem kolor na dziób(niby czerwony). Kolor Pactra A21 (red hull) wyszedł troszkę "rudy" Ale nawet mi się bardziej spodobał niż mocna czerwień. Pytanie na ile jest zgodny z rzeczywistością. Ktoś może posiada jakieś dobre zdjęcie na którym widać wyraźnie kolor? Na tym wydaje mi się że mój kolor bardziej odpowiada.

 

b1a4a96c41c97002med.jpg

 

Jak zwykle makro wyciągnęło jakąś ryskę. Moje słabe oko nie wychwyciło tego wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że jednak zmienię kolor na dziobie. Po całkowitym wyschnięciu farby okazało się faktycznie za bardzo zardzewiał. A okładziny z jakiegoś miękkiego materiału na okrętach chyba nie rdzewieją... Kalaruch Ty malowałeś jakąś specjalną mieszanką swoją Szczukę? Bo ta czerwień do mnie przemawia Nałożyłem nową warstewkę szpachli na babole. Tymczasem otrzymałem mały bonus:

b3a654648eb516fdmed.jpg

 

da8df0c75dd010c7med.jpg

 

e441422cc4229d01med.jpg

 

Z moją wadą wzroku dłubanie w blaszkach przy lotnictwie 1/48 było męczarnią. Wczoraj dla odstresowania próbowałem kabinę do wyposażyć modelu Spitfire'a. Robota dużo przyjemniejsza i precyzja na całkowicie innym poziomie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff jutro kończę część pisania pracy dyplomowej i może weekend będzie owocny. Wczoraj przeglądałem zdjęcia różnych jednostek. Większość fajnych zdjęć była z doku podczas budowy. I właśnie wtedy wpadłem na szatański plan wykonania dioramy dla Jurka. Ktoś już coś takiego robił? Nie wiem jak się do tego zabrać... Ale zrobię coś na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Odświeżam kotleta! W piątek miałem wielokrotnie przekładaną obronę pracy inżynierskiej. Jak wróciłem do domu to od razu aero w dłoń. Wczoraj położyłem czerń i złote akcenty. Maszty dostały swoje blaszki. Kurcze zrobienie anteny radaru (chyba) w tej skali wymagało użycia optyki 4x i narzędzi dentystycznych bo pęsetką nie było szans. Dzisiaj mam nadzieję zająć się kalkami.

Edit: Dokładam fotki ze świeżo pomalowaną osłoną śruby i blaszkami. Ostatni raz makro zdjęcia robię! Nawet tabliczka na podstawce wychodzi krzywo a okiem nie zauważyłem. Wszelkie zakrzywienia i "nieosiowości" już poprawiłem. Fajnie mi wyszła podstawka. Efekt dużej granulacji uzyskałem przypadkiem. Kupiłem kiedyś podkład samochodowy bo tani i dobry. Jak w piątek wieczorem malowałem podczas mieszania farby w puszce żona mnie zawołała. Puszkę odstawiłem i farba została niedomieszana. Później w zamieszaniu puściłem taką zagęszczoną i zostawiła grudki. Fajnie wyszło więc zostawiłem.

3c29bdd1850f4d1emed.jpg

e4ee32e10301cd33med.jpg

70f16da97d679442med.jpg

851262936e0f7da7med.jpg

 

Koledzy ma ktoś doświadczenie we wstawianiu zdjęć na forum przez picasa albo google+ web album? Bo na fotosiku w końcu braknie miejsca a nie chcę kupować abonamentu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Uff warsztat stanął ostatnio. W zasadzie z powodu problemów z kalkami bo coś nie chciały wyjść po mojemu. Mam nauczkę na przyszłość żeby linie na kadłubie malować. Zdjęć nie wklejam bo jeszcze jest plan do wykonania. I mam tutaj prośbę do kolegów z branży. Prosiłbym o jakiś namiar na zdjęcia suchych doków ze szczegółami typu brama, podkłady, faktura ścian itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.