Jump to content

kalaruch

Members
 • Content Count

  516
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdynia
 • Interests
  Modelarstwo, turystyka, fotografia makro
 • Occupation
  Inżynier utrzymania ruchu
 1. Ok spotkanie jest. Potwierdzone, mnie nie będzie ale wpadaj pokleić z Kompasem, zapraszamy:)
 2. Jest miejsce w szafie bezpieczne, można do następnego zostawić. Część narzędzi i chemii jest, ale wiadomo własne wygodniejsze Co do soboty - nie wiadomo czy będziemy w Riwierze, nie ma informacji. Może w następną będzie się działo.
 3. Cześć! Jestem z Kompasu i spotykamy się regularnie w roku poza wakacjami, co 2 tyg. Mamy wyposażoną pracownię w kompresor więc można śmiało malować. Jest nas tam zazwyczaj ok. 6-10 osób i jesteśmy od 1000 do 1400/1500, zależy kto jak się zasiedzi z modelem Nie trzeba być w klubie, jest u nas parę osób które są zaprzyjaźnione więc nie ma presji ani stresu. Chyba teraz spotkanie będzie w sobotę, mnie osobiście nie będzie, ale dam znać!
 4. Może ma ktoś kalki od śmigłowców rosyjskich w 1:350? Okonek? Marwaw? Pilnie potrzebuję do ukończenia Piotra Wielkiego
 5. Poleciałem dalej z tematem, poirytowałem się ale podkład Bilmodel był pity przez żywicę jak woda po chorobie filipińskiej...5 warstw poszło! Potem jeszcze raz szlif nierówności itd. Widać zaznaczoną wodną linewkę. Ciężko wg fot i instr. modelu/samego modelu wyznaczyć linię. Jest to czysta improwizacja Chyba wstrzelę się w oryginał jakoś... Co do koloru - podkład daje świetny jasno-szary kolor, zostawiam go jako bazę, szary poszedł vallejo 990 (chyba) no i czerń. Te śliczne ciapeczki to CA nałożony na dziury. Tak, tak było to odpowietrzone że są bąble, no producent nie powiedział że to łatwy model! A oto rzeczone kolorki na wyrzutniach uranów (uran?) No i osłoda modelu - AK176 z OH, lufa lekko modyfikowana bo nie miała rury gazowej Idę spać. Fotki kartoflem robione, nie pałuję się z namiotami i profoto skoro i tak te zdj. trafią w czarną dziurę internetów jak imageshacki i picassy... Równolegle leci Mi-24 a do niego foty niebawem. A, wróble mi doniosły że Gwiazdor szykuje mi statyw więc będą lepszej jakości lustrzanowe fotki. Trzymać kciuki za moje nerwy następny krok - zielenienie pokładu i kamuflaż kadłuba. Potem maskowanie do l.w., biały kolor, potem maskowanie poniżej l.w. i kрасный цвет.
 6. uwielbiam takie powroty, czuję jakieś pokrewieństwo w tej dziedzinie
 7. Część 43 z instrukcji obrazek nr 1, to rzeczone element dorobiony z PS. Ale lepiej wygląda porównując do zdjęcia wykonany z PS. Armata AK-176 jest testowana i wygląda obiecująco. Dziś po drobnych podmalunkach dorzucę zdjęcia! Sekcja modelarska Kompas zmotywowała mnie do robienia na boku Mi24D w 1:72 więc idą równolegle projekty
 8. Mogą imitować eksperymentalne poszycie ze związku Fe2O3 ;) Boję się o relingi, montowanie do pokładu jest przez słupki. Siwizny dostanę przez ten model!
 9. Wzoruję się na zdjęciach. Jakoś nigdy fantazja producenta nie była tak dokładna jak foto... Ok, no to masz zaklepaną AK! Mam obawy co do pęcherzyków powietrza na górnych powierzchniach pokładów :( Niby mają błonkę z żywicy ale obawa jest.
 10. Poszły konie po betonie- poklejony i poszpachlowany surfacerem 500: A tutaj zmiany które TRZEBA nanieść, czyli poducha...AJM każe zrobić dziób na "goło", czyli patrz instrukcja... Oraz foto: Tak więc przerobiłem to tak: Tak wygląda OrangeHobbystyczna AK-176 jakby ktoś chciał zakupić ;) Oraz miej-wincyj jak to będzie grało z rurami od X-35 Rozkmina, czy projektant zrobił opcję ze "schowanym" dziobem? Jak dla mnie to troszkę lanie wody z wyglądem dna poduszkowca. Zastanawiam się, czy nie odwalić nadętej poduchy pod nim.
 11. Cholera go wie, znając mój zapał to różnie może być. Postaram się Ni to wodolot, ni to katamaran, ni to poduszkowiec - jak zwykle bolszaja technika.
 12. Jako iż pokusiło mnie zrobić inboxa, idę dalej. Zrobię tego cudaka Tak wyglądało przed armagedonem w domu w postaci wiórów i pyłu żywicznego: viewtopic.php?f=79&t=51024 Poszpachlowany kadłub czeka. Szpary w krawędziach musiały być pozalepiane, modyfikacja kadłuba konieczna. Wrócę do domu - porobię zdjęcia i pokażę różnicę. Jednak nie jest tak różowo jak miało być... Na szczęście mam armatę AK-176 z modelu Tarantul III Orange Hobby Będę zamawiać zestaw z HE, to mogę komuś odpalić drugą sztunię niunię.
 13. Udało się! Dziś do pracy przyszła paczka o wymiarach 32x11x5 cm pudełka z modelem BORY A oto jej wnetrze: Części kadłuba ze standardowej żywicy, trochę zapaproszonej co może wyglądać jak kurz, ale jest gładka powierzchnia bez wad: Pierwszy woreczek strunowy z "biżuterią". Bardzo dużo elementów o wielkości 0.5mm: Widać podstawkę armaty AK-76, śruby napędowe, rakiety plot. 9K33 systemu OSA, wentylatory i wywietrzniki... Sama lufa armaty jest bardzo delikatna. Można pokusić się o zakup AK od OrangeHobby w razie uszkodzenia tego malucha. Kolejny woreczek zawiera nadbudówki, wały napędowe, radary, wyrzutnie rakiet systemu 3m-80E Oniks, AK-630 i Bóg wie co jeszcze Robi wrażenie... Dodatkowo mamy drucik na budowę anten i elementów wymagających sztywności oraz łańcuszek. Osobiście ogniwka są w stylu komunijnego prezentu z medalikiem, ale przecież to nie problem wymienić a sam producent zrobił miły ukłon w naszą stronę. Niunia blaszunia - cudeńko w wykonaniu deluxe, materiał na miarę FlyHawka a detal...: Kalkomanie pozwalają na zrobienie Bory, niestety Samuma nie ma, ale kto wie, może kiedyś wyjdzie w bliźniaczej wersji? No i instrukcja-czytelna, przejrzysta i wiadomo jaka część to jaka, w porównaniu do innych żywic krajowych: Przed sklejaniem oceniam ten model na dobre 8/10. Pozostałe dwa oczka zostawiam na spasowanie części modelu, tak więc ciąg dalszy nastąpi!! Warto było czekać tyle czasu żeby zanabyć tą kolorową łajbę
 14. No nie wiem, google zdjęcia się sfrajerowało... Coś innego?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.