Skocz do zawartości

Mastercraft F-16C Jastrząb 1/48


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Przedstawiam Wam zdjęcia mojego pierwszego modelu - F16C Block52 "Jastrząb" w skali 1:48 z zestawu Mastercraft. Generalnie do tej pory "siedziałem" w lotnictwie kartonowym, ale mocno ciągnęło mnie w kierunku plastiku. Regularnie odwiedzam to Forum i to właściwie dzięki niemu, a właściwie dzięki Wam, w końcu się zabrałem za "rurę" z plastiku. Jeśli chodzi o model - generalnie samolot prosto z pudełka, malowany aerografem (farby akrylowe Pactry)i traktowany bardziej jako testowy. Było trochę szpachlowania - chociaż gdy czytałem recenzje tego modelu to aż się bałem, że stracę zapał - ale mimo wszystko nie było źle i o dziwo nawet przypomina Jaszczempia. Nie skupiałem się za bardzo na wszystkich sprawach merytorycznych jeżeli chodzi o daną wersję F-16, chociaż wielokrotnie przeglądałem zdjęcia z różnych walkarounds i posiłkowałem się nimi w sprawach, w których instrukcja bądź zdrowy rozsądek podpowiadał, że coś jest nie tak. Model nie wygląda może bardzo tragicznie, ale miałem spore problemy przy malowaniu - głownie z olejnym podkładem (szary humbrol), który po pomalowaniu zamieniał się w "kaszę". Musiałem później się duuużo napolerować (gdzieniegdzie powierzchnia dalej jest lekko chropowata), a i tak nie jest dobrze. Mimo 3 warstw sido, kalki i tak w niektórych miejscach się świecą. Najprawdopodobniej model ten posłuży jeszcze jako tester do washa. Pozdrawiam

 

53o7e0.jpg

97ql53.jpg

jj1shu.jpg

1499m5h.jpg

qqz43d.jpg

33nz2c7.jpg

35b9s9j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz szczerze dużo poszło szpachli?

 

Szpachla poszła praktycznie na każdy element, który nie był "jednością" kadłuba i skrzydeł, a więc:

- połączenie osłony radaru i przedniej części kadłuba (osłona nie pasowała ze względu na to, że była ciut za mała)

- statecznik pionowy (niewielkie dziury przy łączeniu z kadłubem)

- garb za kabiną pilota (również niewielkie dziury)

- wlot powietrza do silnika (słabo spasowane, dużo dziur i generalnie dużo szlifowania)

- wnęka podwozia głównego ("wręgi" obrysem nie pasujące do kadłuba - stąd dziury)

- połączenie dyszy wylotowej i tylnej części kadłuba (najgorzej spasowane, jakby z dwóch innych zestawów, niepasujące do siebie kształtem i rozmiarami - dużo szlifowania,a nawet ścinania plastiku nożykiem,a co za tym idzie również dużo szpachli)

- osłona działka również bardzo słabo spasowana, aczkolwiek zeszlifowanie i troszkę szpachli załatwiło sprawę

Mimo wszystko da się przeżyć

 

Jedyne co zakłóca mi odbiór tego ładnego modelu, to te anteny przed kabiną.Czy da się to jakoś usunąć

 

Nad tymi antenami też się długo zastanawiałem - na początku miałem ich w ogóle nie montować, bo w oryginale wyglądają zupełnie inaczej. Później chciałem poodcinać same anteny bez tej podstawy i tak przykleić, ale w końcu (już po pomalowaniu modelu) zdecydowałem się je zrobić tak jak w zestawie. Usuwać raczej nie będę, bo jak już pisałem ten model traktuje zupełnie testowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny modelik. Oprócz anten przed kabiną mam jeszcze uwagę co do koloru osłony radaru. Ten odcień jest za ciemny. W rzeczywistości to jest barwa bardzo zbliżona do ciemnych plam kamo. Nie ma tak dużego kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny modelik. Oprócz anten przed kabiną mam jeszcze uwagę co do koloru osłony radaru. Ten odcień jest za ciemny. W rzeczywistości to jest barwa bardzo zbliżona do ciemnych plam kamo. Nie ma tak dużego kontrastu.

 

Jeżeli chodzi o kolor osłony to również przekombinowałem. Pierwotnie była pomalowana kolorem, o którym pisze kolega, ale wydawało mi się, że ten odcień jest chyba nie taki jak trzeba, bo faktycznie prawie się zlewał z plamami kamo. Pooglądałem kilka zdjęć i wydawało mi się że jest ciut ciemniejszy, ale to pewnie kwestia przekłamani kolorów na fotografiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała sugestia. Nie traktuj modeli jak testowych, do nauki. Po pewnym czasie będziesz miał na półce sporo modeli testowych, a niewiele fajnych, bo zawsze będziesz chciał spróbować jakiejś nowej technbiki. Zawsze przykładaj się do każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.