Skocz do zawartości

T-54 Lee 1:35


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Syryjska wersja teciaka. Oglądając zdjęcia poprawiłbym to i owo, jednak chciałem zdąrzyć z ukończeniem go przed wystawą w Strzyżowie i zrobiłem galerię. Znajdzie się kilka wpadek ale nie będę wypisywał jakich (przynajmniej tych których jestem świadom) bo mam nadzieję, że wytkniecie jakieś babole o których nie mam pojęcia ;)

img0094oj.jpg

img0095nq.jpg

img0096gcv.jpg

img0097i.jpg

img0098p.jpg

img0100oq.jpg

img0101p.jpg

img0102xn.jpg

Na koniec bonus ;) Model (który też znajdzie się na wystawie) wykonany przez moją ładniejszą połowę ;)

img0103r.jpg

img0104lp.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jest się doczepić do czegoś (przynajmniej na pierwszy rzut oka).

Tym nie mniej sprawia jakieś takie monotonne, jednolite wrażenie. Mogłeś chociaż brezentową osłonę jarzma armaty zrobić w jasnym "brezentowym" kolorze. Kraje arabskie to nie moja brocha, ale czy syryjskie teciaki na pewno były w takim kolorze? "Cóś un" jak dla mnie trochę za ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jest się doczepić do czegoś (przynajmniej na pierwszy rzut oka).

Tym nie mniej sprawia jakieś takie monotonne, jednolite wrażenie. Mogłeś chociaż brezentową osłonę jarzma armaty zrobić w jasnym "brezentowym" kolorze. Kraje arabskie to nie moja brocha, ale czy syryjskie teciaki na pewno były w takim kolorze? "Cóś un" jak dla mnie trochę za ciemny.

Witam

Jest monotonnie, ponieważ nie ma obić brudzingu, błota, kurzenia etc. Wrzuciłem zdjęcia na forum z falstartem ponieważ chciałem aby inni modelarze wskazali co jest do poprawy w Teciaku ;)

Odnośnie osłony brezentowej - z reguły jest ona w kolorze kamo czołgu. Co do koloru czołgu - stosowałem zamienniki Tamiya z Pactry i napewno dodałem za mało białej, dlatego odcień nieco się różni od oryginału, poza tym wash go jeszcze bardzie przytłumił :( Chciałem uzyskać barwę najbardziej zbliżoną do tego

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/PikiWiki_Israel_7930_syrian_tank_t-62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Kuglaty. Istotnie osłona brezentowa (a takie były na T-54) czasami bywała w kolorze kama. Ale jeżeli nawet, to inaczej zachowuje się kolor na materiale, a inaczej na metalu. Zwłaszcza jeżeli uwzględni się oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Natomiast jeżeli chodzi o kolor pojazdu, to przykro mi, ale ze zdjęciem z linka zapodanego przez Ciebie niewiele ma on wspólnego :(.

Rozjechały Ci się kolorki i to sporo. Twój poszedł w szarość, natomiast ten ze zdjęcia to jakiś odcień jasnej oliwki(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Kuglaty. Istotnie osłona brezentowa (a takie były na T-54) czasami bywała w kolorze kama. Ale jeżeli nawet, to inaczej zachowuje się kolor na materiale, a inaczej na metalu. Zwłaszcza jeżeli uwzględni się oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Natomiast jeżeli chodzi o kolor pojazdu, to przykro mi, ale ze zdjęciem z linka zapodanego przez Ciebie niewiele ma on wspólnego :(.

Rozjechały Ci się kolorki i to sporo. Twój poszedł w szarość, natomiast ten ze zdjęcia to jakiś odcień jasnej oliwki(?).

Spróbuję coś z tym zrobić ;) Kolory są też ciut przekłąmane, gdyż zdjęcia robiłem przy szt. oświetleniu z lampą błysk.

PS nie jestem pewien czy czołg z tego zdjęcia to wersja Syryjska.

pozdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę widać też "ślepą" lufę ,luźne gąski zwłaszcza przy przednim kole,wasch na górze jest a boki wanny fabrycznie czyste-ale to wszystko da się jeszcze zrobić

Lufę poprawiłem tuż po wstawieniu zdjęć - ale dzięki za zwrócenie uwagi ;) co do gąsienic - matko z córką co mi zdrowia zjadły te pseudo gumowoplastikowe kapcie, to się w głowie nie mieści. Jednak ten zwis można poprawić lub wytłumaczyć, iż czołg gwałtownie ruszył do tyłu ;). Dodałem mu trochę obić metodą gąbki i ciut przykurzyłem z aerka układ jezdny, dodałem też antenę. Jednak zdjęcia wrzucę za dwa tyg. ponieważ jutro wywiozę teciaka na wystawę do Strzyżowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.