Skocz do zawartości

MiG-19S Farmer 1:72 MasterCraft


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Przychodze z probemem, chce pomalowac mojego MIGa wg wzoru:

 

http://www.listemageren.dk/boxart/mig19.jpg

 

I problem jest z czerwonymi koncówkami skrzydeł, mam je 'na oko' pomalowac?

 

 

EDYCJA

Po co w ogóle stosuje sie podkład?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

He... a model jakiej firmy robisz i w jakiej skali bo mam go w planach i przez wakacje też postaram sie zrobić Pokaż zdjęcia jak już skleisz

 

Co do końcówek skrzydeł to ja Ci nie powiem bo sie nie znam ale chętnie skorzystam z porad innych, także przyłączam się do pytania

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy najlepiej używać taśm maskujących, najpopularniejsza jest firmy tamiya, występuje w różnych szerokościach, ale moim zdaniem najbardziej uniwersalna jest 6 milimetrowa. Myślę że bez trudu dostaniesz ją w większości sklepów modelarskich, a starczy ci na naprawdę długo. Kiedyś kosztowała kilkanaście złotych, nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos sobie poradziłem, scianka wewnetrzna koloru czerwonego jest pod katem prostym do krawedzi natarcia skrzydła. A odległosc od srodka samolotu wziałem 'na oko'.

 

Żeby sobie nie poplamic całego skrzydła nakleiłem tasme klejacą, wyszło niezle, trzeba było poźniej troche poprawic, troche domalowac bo tasma zerwała poprzednia (srebrną) farbe i jest dobrze.

 

Model jest firmy Master Craft w skali 1:72. Fotki moze wkleje ale nie spodziewajcie sie rewelacji, mam tylko kamerke internetowa do dyspozycji.

 

picture10fs9.jpg

 

I już schnący, jeszcze tylko podwozie, klapy do podwozia i uzbrojenie no i oczywiscie owiewka kokpitu, wnetrza kabiny ani pilota nie bedzie (brak funduszów i umiejetnosci ale nie koncze na tym migu)

 

picture24qr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daleka wygląda całkiem nieźle, szczególnie ta druga fotka. Ja też będe robił, ale albo mastercraftu, albo zts plastyka, chociaż nie wiem czy to nie to samo. Ma to być taki luźny model do kolekcji.

 

Zamiast taśmy klejącej do maskowania zamaskuj taśmą malarską ogólnie dostępną w himermarketach, jest tania. Albo najlepiej użyj Tamiy, ta jest naprawde dobra, ale dużo droższa no i ostatnio jakoś trudno dostępna.

 

A podkład to sie stosuje do wyrównania powierzchni, do zobaczenia czy łączenia są dobrze wyszlifowane, no i farba też się lepiej trzyma podkładu niż samego modelu. Ale podkład nie jest konieczny, ja tam go nie stosuje a modele i tak dobrze wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil232- pod taśmę malarską, niestety podcieka farba- a przynajmniej pod tą moją- więc nie radzę jej stosować.

 

A co do taśmy tamiy to na www.modelarski.com kosztuje 9.60 PLN

 

Dla leniwych- http://www.modelarski.com/index.php?page=lilsearch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko, jak doczepiam podwozie to mi sie przechyla do tyłu, co zrobic?

 

Pewnie nie dociążyłeś przodu modelu. Nie było nic w instrukcji narysowane, że trzeba włożyć do kadłuba jakieś obciążenie (często narysowany jest odważnik z ilością gramów potrzebną do obciążenia). jeśli tego nie zrobiłeś to nic nie poradzisz. Chyba, że będziesz rwał nos w samolocie i wrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiecie co Wam powiem, że jak na Mastercrafta to naprawde spoko wyszedł, z tego zestawu nie zbuduje się jakiegoś cudu, ale ten model wygląda naprawde normalnie i mi się podoba. tak trzymaj Michał Będzie z Ciebie dobry modelarz. Jako nastepny zestaw kup może jakiegoś revella albo Italeri, a wyjdzie napewno jeszcze lepiej i mniej kłopotów z nim będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam 3 prośby:

1) Jakie siły powietrzne używają/używali takich oznakowań jak zaznaczyłem:

image1dt9.jpg

 

2) Jakie są schematy pomalowań MiGa-19 takich sił powietrznych. (gdzieś widziałem taki link do różnych schematów ale mi się zapodział)

 

3) Jak malowały swoje MiGi-19 siły powietrzne NDR (też by sie przydały schematy pomalowań)

 

Nadal szukam w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast taśmy klejącej do maskowania zamaskuj taśmą malarską ogólnie dostępną w himermarketach, jest tania.

Chciałbym zobaczyć Twoje modele maskowane tą gruba i malo plastyczną taśmą. Według mnie ten pomysł to kompletne nieporozumienie, zwłaszcza przy skali 1:72

 

Wiecie co Wam powiem, że jak na Mastercrafta to naprawde spoko wyszedł, z tego zestawu nie zbuduje się jakiegoś cudu

Zależy kto ile umie

 

Będzie z Ciebie dobry modelarz. Jako nastepny zestaw kup może jakiegoś revella albo Italeri, a wyjdzie napewno jeszcze lepiej i mniej kłopotów z nim będzie.

Nie przesadzaj, nawet tym firmom zdarzały się gnioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.