Skocz do zawartości

Scania "Nostalgia" - Scandicar po raz drugi


Maverick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piekne maszyny tam masz, naprawde jest na co popatrzec. Jedyna uwaga - przednie opony, o ktorych Ci juz pisalem, jak chcesz je uzyc to jest ok, ale moim zdaniem maja o wiele za duzy profil w stosunku do oryginalu i do tylnych opon, mysle, ze jakbys zrobil ss-y sam ze standardowych opon, nie od naczepy, to by to o wiele lepiej wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majutek - co do podstawki chciałbym coś innego, a może coś wspólnego dla wszystkich ... się pomyśli

 

Tomeka6 - co do opon, to zastosowałem dokładnie ten sam komplet co do Hvezdy. Na razie jest takie wrażenie, ponieważ wszystko jest tylko tak "na sucho poskładane" i tylne nadkola leżą na oponie, możnaby powiedzieć że opony wpadły w nadkola. Tak samo jak przedni pas jest położony ino na ramie i jest wyżej niż to będzie miało miejsce po prawidłowym montażu. Jak będę składał wszystko "cuzamen do kupy" to zobaczę jak będzie to wyglądało i wezmę pod uwagę twoją propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

pomału zbliżam się do końca końców wnętrza Nostalgii zdjęcia niestety nie oddają kolorów i są duże przekłamania (lampa), a w dzień fotki dopiero mogę zaktualizować przez weekend, ale do rzeczy ...

 

najpierw drzwi "gołe"

a.jpg

 

następnie już z wykończeniem ... (tutaj wydać również przekłamania na fotkach Nostalgii w 1:1)

b.jpg

 

podsufitka wraz z leżanką i panelem od klimy ...

c.jpg

 

część "carów" wraz ze schowkami ...

d.jpg

 

boczne zwierciadła i tylny panel ... by the way ... czy ktoś może widział co tam jest w tym panelu na środku ?? Jakoś nie natrafiłem na żadną fotkę i nie wiem jaki motyw tak jest uwidoczniony

e.jpg

 

przerobiona kierownica, dołożona imitacja drewna na dj-owskiej konsoli, obicie powietrznego stelaża foteli z charakterystycznym napisem "Scandicar" oraz coś co najwięcej dało popalić ... a mianowicie przerobienie wnęki z zegarami ...

f.jpg

 

kolejne elementy pseudo-drewna oraz centralny dodatek na kubki ...

g.jpg

 

kolejne ujęcie "z boku" ... aaa no i dorobiłem coś co nie wiem jak nazwać stelaż do schodków, wykończenie pod kabiną ??

h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez weekend niewiele, ale ...... zawsze ... coś jeszcze szlifowanie i cała otoczka związana z wstępnym malowaniem i nałożeniem "ala-chromu"

 

powstała krateczka na stopień

v2012120214104787565675.jpg

 

pałąk dachowy ...

v2012120214105034833086.jpg

v2012120214110231503216.jpg

 

przedni ...

v2012120214110020716751.jpg

v2012120214111537151392.jpg

 

i mała przymiarka przez założeniem instalacji elektrycznej

v2012120214111776431282.jpg

v2012120214112789833826.jpg

v2012120214112995815469.jpg

v2012120214113538259414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz moge tu napisac,.... rewelacja po prostu! Tylko tak sie zastanawiam, bo skoro wszystko zrobiles tak perfekcyjnie, to czemu nie wstawiles prawdziwej siatki na grill zamiast tego plastiku? Moim zdaniem wygladalo by to swietnie, ale..... co tam, i tak ten model bedzie z gornej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk dachowy jest a halogeny kupujesz czy sam robisz?

Jak dla mnie srodek troche za czerwony ale ogólnie oki.

Kolega robi model wg oryginału więc nie marudzimy na temat koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noo jest kozacko

Styren lepszy w obróbce, łatwiejszy

Te otworki nie są aby za duże ? W 1/1 są mniejsze...

zobacz na Hvezdę, są dokładnie takie same ... trzeba brać pod uwagę ramki wokół halogenu

 

ciutkę chromu ...

v2012120912274876124431.jpg

v2012120912274999681734.jpg

v2012120912275137328586.jpg

 

niestety wszystkie te "orurowania" muszę na samym początku zamontować, celem pewnego wyzwania, niemniej jednak wiem, że będzie to bardzo uciążliwe przy manewrowaniu kabiną w dalszych etapach składania tego "lego" - nawet się zrymowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.