Jump to content

F/A-18E 1/72 jako blue angel


LukaszM
 Share

Recommended Posts

Witam odwiedzających. Drugim modelem jaki chce zaprezentować na Modelwork'u jest f-18e w abstrakcyjnym malowaniu. Dlaczego tak? Bo akurat taki f-18 miałem a malowanie blue angels bardzo mi się podoba. Dlaczego z numerem 7? Bo Angelsi latają na poprzednich osiemnastkach i jest ich 6. I też żeby było jeszcze bardziej abstrakcyjnie.

 

Model bez żadnej waloryzacji. Producent Italeri. Z własnej inwencji twórczej wychyliłem klapy i snapy, stery kierunku i stery wysokości tak, żeby przypominało to pozycję do startu z lotniskowca. Zapomniałem jednak o opuszczeniu tego "ustrojstwa" na przedniej goleni. Efka dostała farby humbrola nr 15 i 69 po czym została pokryta wieloma warstwami sidoluxu.

 

Budując model miałem na celu uzyskanie jak najgłdszej powierzchni, żeby błyszczało jak lustro. Niestety nie udało się to tak jakbym chciał :( Napisy US Navy i nr 7 są namalowane i też nie wyglądają najlepiej. Ale człowiek uczy się całe życie...

 

Model posiada wiele błędów, o ktych wiem a nie mam motywacji do ich poprawienie i na pewno wiele takich, które dopiero Wy dostrzeżecie swoim sokolim wzrokiem. Te, o których wiem to: niepomalowana owiewka i wiatrochron (zrobiony z bezbarwnej taśmy klejącej...) brak napisów Blue Angels na bokach kadłuba, US Navy na bokach wlotów powietrza i innych napisów. Dodatkowo niepoprawna pozycja goleni podwozia głównego (powinny być bardziej rozchylone).

 

Oczywiście krytyka wskazana. Rady będą mile widziane. Może ktoś podpowie czym zrobić piękne "lusterko" na modelu.

 

I sam bohater:

 

DSCF6581.JPG

 

DSCF6595.JPG

 

DSCF6602.JPG

 

DSCF6605.JPG

 

DSCF6610.JPG

 

DSCF6611.JPG

 

DSCF6613.JPG

 

DSCF6614.JPG

 

DSCF6620.JPG

 

DSCF6623.JPG

 

DSCF6624.JPG

 

DSCF6629.JPG

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!

Link to comment
Share on other sites

moim skromnym zdanie za mało śladów użytkowania silniki, krawędzie natarcia oraz ewentualnie wash ale generalnie jest ok---- powodzenia dalej

Link to comment
Share on other sites

...wygląda jak zabawka trochę.....nie dałeś szpachli na kołach , nie zrobiłeś washa i w ogóle co ty zrobiłeś z tą owiewką wygląda jakbyś przejechał po niej papierem ściernym.A i jeszcze brakuje pare kalek, ale o tych błędach sam pisałeś więc jesteś ich świadom, gdy byś bardziej się postarał fajny model mogłby wyjść z tego, mam nadzieje ze następny model będzie o niebo lepszy

Link to comment
Share on other sites

Racja, nie przyłożyłem się. Owiewce wcale sido nie służy, bynajmniej w takiej ilości - to do kalendarza doświadczeń sobie wpisałem. Washa nie ma bo na tym granacie i tak słabo go widać. Z reszta w washu doświadczenia wielkiego nie mam tyle co na suhym udało sie to ładnie zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

przyłożyłeś się !!! --- co widać )ladnych parę dni roboty) --- lecz zrób to to reszta naszych modelarzy pisze a będzie gitara. prawie wszystko da się zrobić (oprócz nałożenia spodni przez głowę bez ich rozcinania). dowal druciki i okopcenia i łosza lecz najpierw fotki fotki fotki 1:1. ja też czasami się spieszę ale pośpiech później wymaga 3--krotnych poprawek więc nie warto. ALE PAMIĘTAJ KAŻDY NASTĘPNY JEST LEPSZY i nigdy nie dojdziemy do perfekcji. Niestety uczymy się na własnych błędach

Link to comment
Share on other sites

Panowie, Panowie. To jest abstrakcja jak juz pisałem, stąd siódemka i lotniskowiec, wersja E. Washa nie robiłem bo te samoloty są czyste, po prostu. Okopceń pewnie kilka by się przydało, ale nie chodzilo mi o ślady eksploatacji a o powierzchnie. Szczerze to troche bałem się zniszczenia powierzchni którą uzyskałem bo sidolux jednak taki twardy nie jest. Myśle, że ta eFka zostanie taka jaka jest. W przyszłości postaram się o jakiegoś Angela z prawdziwego zdarzenia i w większej skali. Thx za komentarze. Tymczasem!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.