Skocz do zawartości
artoor_k

[G][ZDOB] Amerykański King Tiger-Academy 1:48

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Kończę z dniem dzisiejszym Tygrysa Królewskiego i mój udział w projekcie grupowym. Chyba zmęczyłem się tym modelem a on mną w takim samym stopniu. Efekt jest jaki jest aczkolwiek nauczyłem się przy nim sporo. W sumie jestem z niego dość zadowolony a jeśli chodzi o błędy to już zostawiam ekspertom. Możecie się pastwić...Jak będę miał wenę i kalki to poprawię te dwie jedynki na wieży. Numer dobrałem taki jaki miałem na stanie. Na barwnych sylwetkach jest 2-11 ale nie znalazłem na to potwierdzenia na zdjęciach w publikacji "PANZERWRECKS no. 5". Poza tym wiem , jest za czysty , zbyt błyszczący , gwiazdy za duże , kąty łączenia płyt złe i w ogóle niepodobny do niczego Ale spokojnie , kolejnego nie będzie Jak ktoś chce popastwić się na żywo to za tydzień będzie wystawiony na stole IPMS Kraków.

Warsztat jest tu: KLIK

DSCN0626.jpg

DSCN0633.jpg

DSCN0632.jpg

DSCN0631.jpg

DSCN0629.jpg

DSCN0627.jpg

DSCN0645.jpg

DSCN0644.jpg

DSCN0643.jpg

DSCN0642.jpg

DSCN0639.jpg

DSCN0638.jpg

DSCN0637.jpg

DSCN0636.jpg

DSCN0634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam mieszane uczucia.... z jednej strony ogromny wkład pracy i dużo samozaparcia. Z drugiej strony to wszystko włożone w kiepawy model czołgu, którego modeli milion razy lepszych nie brakuje na rynku....

Ten model ma komiczne proporcje i detale, a Ty jeszcze do niego frjule zakładasz? Naprawdę nie lepiej było kupić jakiegoś Dragona? Część modyfikacji też mogłaby być lepsza. Siatki są za grube zdecydowanie. Zimmerit też trochę wygląda jakby był odlany z czekolady. Miejscami przydałby się szpachla. Bardzo nie równe i dziwne podejście do modelu.

Niemniej brawa za samozaparcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam mieszane uczucia.... z jednej strony ogromny wkład pracy i dużo samozaparcia. Z drugiej strony to wszystko włożone w kiepawy model czołgu, którego modeli milion razy lepszych nie brakuje na rynku....

Ten model ma komiczne proporcje i detale, a Ty jeszcze do niego frjule zakładasz? Naprawdę nie lepiej było kupić jakiegoś Dragona? Część modyfikacji też mogłaby być lepsza. Siatki są za grube zdecydowanie. Zimmerit też trochę wygląda jakby był odlany z czekolady. Miejscami przydałby się szpachla. Bardzo nie równe i dziwne podejście do modelu.

Niemniej brawa za samozaparcie

Cóż, dziękuję za konstruktywną krytykę. Tak jak mówię , nie starczyło już sił. Siatki są owszem za grube , zimmerit jest doświadczalnie zrobiony z modeliny. Friule...no cóż...są...i na tym poprzestańmy Może przełożę je kieeedyyyś do czegoś innego A tak naprawdę to...chciałem zrobić ten model jak najlepiej. To jest jeden z tych modeli które widziałem w dzieciństwie na półkach w zabawkowych i nie mogłem go kupić bo był drogi jak diabli. Wyszło jak wyszło. Zdecydowanie lepiej czuję się w SF a niemiecka pancerka nie dla mnie. Ale pierwsze koty za płoty i cóż...zbudowałem kiepawy model tak ,że niespecjalnie się go wstydzę i może ktoś pomyśli kiedyś że to schrzaniona Tamyia a nie poprawione Academy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

W sumie jestem z niego dość zadowolony a jeśli chodzi o błędy to już zostawiam ekspertom. Możecie się pastwić...Jak będę miał wenę i kalki to poprawię te dwie jedynki na wieży. Numer dobrałem taki jaki miałem na stanie. Na barwnych sylwetkach jest 2-11 ale nie znalazłem na to potwierdzenia na zdjęciach w publikacji "PANZERWRECKS no. 5".

Przypatrz się jeszcze raz dobrze zdjęciom a zobaczysz numer

Jedna jedynka odpadła z zimmeritem, a druga 1 ka tam jest, ale słabo widoczna.

W PW no.5 na str 36, zdjęcie na dole po lewej, masz fotkę dolnej części nr-2, ( na zdjęciach 2-ka jest zasłonięta przez siedzących na wieży jankesów )

Tak na marginesie, ten wóz miał do pancerzoną kopułkę dc-y betonem.

Też to widać na zdjęciach z Panzerwrecks, widać to na zdjęciach na str 36-37.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tej kopułce dowiedziałem się niedawno Już trudno. Co do numeru to może poprawię jak znajdę kalki i wenę by siąść do tego Tygrysa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O tej kopułce dowiedziałem się niedawno Już trudno. Co do numeru to może poprawię jak znajdę kalki i wenę by siąść do tego Tygrysa...

A może kiedyś skusisz się na zrobienie drugiego takiego samego tygryska, ale na lepszej bazie wyjściowej ? .

Bo temat jest ciekawy.

Jeszcze jedno, bo się zapomniało , ten tygrys z tyłu kadłuba ma zrobioną polową modyfikację - dobijacze pinów od gąsienic.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na razie z niemiecką pancerką biorę rozwód. Może kiedyś jak mnie SF zmęczy...Temat jest istotnie ciekawy a King Tiger to jeden z trzech niemieckich pojazdów z II WŚ które mi się podobają (pozostałe to Maus i E-100) ale obecnie dość Panzerwaffe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi