Skocz do zawartości

Curtainside Trailer dla mojej 'Little Lara'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Oto warsztat w którym będę budował naczepę dla mojej pierwszej scanii, Scania R 'Little Lara' (tak ja nazwałem)

 

Dzisiaj dostałem przesyłkę i od razu zacząłem rozpakowywać.

 

DSC02760.jpg

 

niedługo aktualizacje

 

Będę ja budował w tym samym czasie co naczepę wywrotkę dla drugiej ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie będzie pewnie jednolite, myślę ze na firance raczej takich obrazków się nie robi, ale jeszcze to przemyśle. Mam czas

 

Znalazł się mały problem, bo takie naczepy maja różne podłogi z tego co zauważyłem, zazwyczaj chyba z desek drewnianych

 

MJU384Dpd.jpg

 

ale widziałem tez to

 

f_159029319-50347345.jpg

 

może mi ktoś powiedzieć co to jest i czy warto zrobić coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może że ta naczepa to t.zw. mulda, ale tego nie jestem pewien gdyż zbytnio nie widać linii podziału podłogi

W tej naczepie podłoga jest ze "sklejki brzozowej antypoślizgowej"

 

f_159029319-50347345.jpg

 

może mi ktoś powiedzieć co to jest i czy warto zrobić coś w tym stylu?

 

Fotka powinna wszystko wyjaśnić

sklejkabrzozowaantypoli.jpg

 

Od góry jest chropowata co daje bardzo dobrą przyczepność ładunku do podłogi, natomiast od dołu jest bardzo gładka wręcz ślizga, ma to zapobiegać m.in. wchłanianiu cieczy np; wody. Sklejki układa się na zwykłych deskach a te na ramie naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz.

 

Nie mam za bardzo z czego zrobić taka teksturę chropowata wiec chyba zostanę przy tradycyjnej drewnianej podłodze, ale jeszcze się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec trochę się popracowało ostatnio i oto co z tego wyszło.

 

Rama w sumie już sklejona, zostało kilka części do sklejenia i można malować.

Jedyny problem to to ze w najbliższym sklepie zabrakło czarnego matu na ramę, dostawa w srode to wtedy pojdzie troche do przodu.

 

DSC02780.jpg

DSC02773.jpg

DSC02775.jpg

DSC02776.jpg

DSC02778.jpg

DSC02777.jpg

DSC02782.jpg

DSC02781.jpg

 

małe rzeczy jeszcze pomalowane, zostało trochę do poprawienia.

 

DSC02795.jpg

 

Firanki, podłoga i dach tez sklejone, zeszlifowane i za szpachlowane. Jak nałożę podkład to zobaczę czy coś trzeba będzie poprawić.

 

DSC02783.jpg

DSC02784.jpg

 

Na podłogę i tak coś poszukam wiec jak jakaś nierówność będzie to raczej to nie będzie przeszkadzało.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś naczepy się pokazały w warsztacie. Jak na razie wygląda fajnie. Jak się składa, i czy dużo szpachlowania?

 

Powiem ci ze bardzo dobrze się klei ta naczepę, najgorsze jest to jak trzeba dwie strony skleić tymi poprzeczkami pomiędzy.

Wtedy się morze wymykać trochę. Ale poza tym np. firanki i sufit będzie trzeba dobrze zaszpachlować i papierem przetrzeć tak na równo, u mnie się okaże czy jest dobrze.

 

Szpachlować trzeba tez trochę ramę bo tez jest złożona z dwóch części.

 

niedługo morze coś więcej będzie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady po łączeniu form na ramie, niewielkie jamki skurczowe na ramie, ślady łączenia na zbiornikach i poduszkach, ślady po wypychaczach, klin podstawka pod koła to jeden element z ramą, można nad tym popracować, czerwony nierówno pokrył hamulce, światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady po łączeniu form na ramie, niewielkie jamki skurczowe na ramie, ślady łączenia na zbiornikach i poduszkach, ślady po wypychaczach, klin podstawka pod koła to jeden element z ramą, można nad tym popracować, czerwony nierówno pokrył hamulce, światła.

 

 

-Ślady łączenia zaszpachlowałem i jeszcze zostało do oszlifowania.

-Jamy skurczowe zapomniałem zrobic, jeszcze się postaram to poprawić.

-łączenia były oszlifowane ale widać je bo jeszcze ich nie pomalowałem.

-Ślady po wypychaczach?

-Jeszcze miałem przetrzeć papierkiem ta podstawkę pod kola i dlatego jeszcze nie jest sklejona.

-czerwony bardzo źle kryje ale napisałem ze jeszcze zostało trochę do poprawienia w malowaniu ;)

 

No i tak, czerwony to normalna farbka bo raczej nie wiem czym bym musiał je pomalować jeśli plastik jest czarny.

 

Myślę ze odpowiedziałem na wszystkie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady po łączeniu form na ramie, niewielkie jamki skurczowe na ramie, ślady łączenia na zbiornikach i poduszkach, ślady po wypychaczach, klin podstawka pod koła to jeden element z ramą, można nad tym popracować, czerwony nierówno pokrył hamulce, światła.

 

 

-Ślady łączenia zaszpachlowałem i jeszcze zostało do oszlifowania.

-Jamy skurczowe zapomniałem zrobic, jeszcze się postaram to poprawić.

-łączenia były oszlifowane ale widać je bo jeszcze ich nie pomalowałem.

-Ślady po wypychaczach?

-Jeszcze miałem przetrzeć papierkiem ta podstawkę pod kola i dlatego jeszcze nie jest sklejona.

-czerwony bardzo źle kryje ale napisałem ze jeszcze zostało trochę do poprawienia w malowaniu ;)

 

No i tak, czerwony to normalna farbka bo raczej nie wiem czym bym musiał je pomalować jeśli plastik jest czarny.

 

Myślę ze odpowiedziałem na wszystkie pytania

 

Przeciez nie musisz uzywac tych swiatel z zestawu, bo jak sa odlane w czarnym plastiku to nadaja sie tylko do kosza w moim mniemaniu. Jest tyle materialow, z ktorych mozna zrobic swiatla samemu, albo zobacz na www.modelmakershop.com

Skoro to jest kurtynowka to moze skusisz sie na material z KFS - solartex. Bardzo przypomina prawdziwa kurtyne, bo ta kurtyna z plastiku moze nie wygladac dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moja diorama dla 'Lady Croft' i 'Little Lara' viewtopic.php?f=90&t=34673

 

prace idą na przód i dojdą dalsze zdjęcia z prac nad naczepą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.