Skocz do zawartości

Flaga, plandeka - jak się robi?


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule nie wiem jak zrobić np, flagę III rzeszy lub plandekę na ciężarówkę. Może ktoś wie jak i z czego stworzyć coś takiego, jeśli ktoś wie to niech napisze, jeśli może to ze szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandekę wykonuje z chusteczki higienicznej namoczonej w wikolu i odpowiednio dociętej .Przed samym wyschnięciem formuje ją na stelażu (czyli na prętach ) i czekam na całkowite wyschnięcie ,a po wyschnięciu maluję tylko jeden raz i tylko po jednej stronie , wygląda jak prawdziwa. Pozdrawiam i przy tym musisz mieć dużo cierpliwości ale efekt jest warty wysiłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz podpatrzeć jak mi to wyszło:

viewtopic.php?f=87&t=14045&start=120

(na kolejnych stronach dalsza obróbka plandeki)

 

Ogólnie robisz tak jak napisał tadeusz6514, ale dwie ważne uwagi ode mnie:

wikol którym nasączasz chusteczkę musisz rozcieńczyć wodą, by szybko i bez problemu wsiąkał w chusteczkę. Ja docinałem mniej więcej wielkość, przykładałem do modelu, a potem smarowałem rozcieńczonym wikolem przy pomocy pędzelka.

Gdy klej wyschnie, taką plandekę możesz delikatnie zdjąć z modelu i ją dociąć lub porobić inne przeróbki z nią według potrzeb.

 

Nie zgodzę się tylko z jednym:

po wyschnięciu maluję tylko jeden raz i tylko po jednej stronie
Malujesz ją tyle razy ile chcesz i jak najbardziej możesz z obu stron (nie wiem niby dlaczego tylko z jednej?).

Ale znów ważne, by farba nie była gęsta, bo stracisz fakturę materiału.

 

Najlepiej najpierw potrenować

Powodzenia

 

W razie wątpliwości - śmiało pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dlaczego tylko z jednej strony ,ponieważ po pomalowaniu materiału i tak farba jest widoczna po stronie nie malowanej w skali w której robię swoje modele 1:72 jest to bardzo skuteczna metoda . Co do wikolu to też go rozcieńczam wodą , ale również stosuje klej do paneli jest tak samo dobry i nawet lepiej schnie .Na stronie ;konradusa; pojazdy wojskowe i cywilne link Modele 1939 jest przedstawionych kilka moich modeli na których jest wykonana plandeka . ZAPRASZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz podpatrzeć jak mi to wyszło:

viewtopic.php?f=87&t=14045&start=120

(na kolejnych stronach dalsza obróbka plandeki)

 

Ogólnie robisz tak jak napisał tadeusz6514, ale dwie ważne uwagi ode mnie:

wikol którym nasączasz chusteczkę musisz rozcieńczyć wodą, by szybko i bez problemu wsiąkał w chusteczkę. Ja docinałem mniej więcej wielkość, przykładałem do modelu, a potem smarowałem rozcieńczonym wikolem przy pomocy pędzelka.

Gdy klej wyschnie, taką plandekę możesz delikatnie zdjąć z modelu i ją dociąć lub porobić inne przeróbki z nią według potrzeb.

 

Nie zgodzę się tylko z jednym:

po wyschnięciu maluję tylko jeden raz i tylko po jednej stronie
Malujesz ją tyle razy ile chcesz i jak najbardziej możesz z obu stron (nie wiem niby dlaczego tylko z jednej?).

Ale znów ważne, by farba nie była gęsta, bo stracisz fakturę materiału.

 

Najlepiej najpierw potrenować

Powodzenia

 

W razie wątpliwości - śmiało pytaj

Dzięki za odpowiedź i za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No! W końcu popełniłem coś takiego, dodam wkrótce zdjęcia.

____________

-Ej sierżant!

-Co?

-Jedzie 5 czołgów wroga!

-I co w związku z tym?

-Mamy czterdzieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.