Skocz do zawartości

Lavochkin LA-5 - 1:48 Zvezda


error.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozpocznę standardowo czyli:

Jako, że kończę powoli Hurricana więc postanowiłem rozgrzebać nowy model. Tym razem na stół operacyjny pójdzie:

 

1005977f.jpg

 

Wzbogacony o:

 

1005980b.jpg

 

Ze względu, że jest lato i gram mnóstwo w kosza, a do tego w sierpniu rozpoczynam intensywny związek, który - mam nadzieję - szybko się nie skończy będę szedł w tempie ślimaka Model zaimponował mi przede wszystkim zdetalowaniem. Bardzo podobają mi się opcje otwarcia modelu i ukazania wielu detali. Postanowiłem wzbogacić model szczegółami od Edka tylko i wyłącznie dlatego, że lubię się babrać z blachami No i po raz pierwszy zakupiłem maski na oszklenie..Cholera kosztowały 15 zł więc poważnie rozważam pozostawienie ich na modelu po pomalowaniu

 

Za mną na razie dwa modele i myślę, że doświadczeni koledzy modelarze nie będą mieli już tyle okazji do wbijania mi niemniej jednak mimo, że czasem z zaciśniętymi zębami w dalszym ciągu jestem wdzięczny za konstruktywną krytykę.

 

Na malowanie jeszcze się nie zdecydowałem. Kalki w moim modelu są pożółkłe więc prawdopodobnie będę musiał zakupić jakieś kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dłuższej przerwie..

..spowodowanej.. pomerdały mi się fora i regularnie nawracałem użytkowników samosi na modelarstwo.. efekt był do przewidzenia..poległem

 

 

Z góry przerpaszam za jakość zdjęć.. robione ołówkiem

Chwilę grzebałem przy modelu a to efekt: Ostatnim wykonanym etapem było nałożenie sido przed washem suchym pędzlem etc.

 

1005983.jpg

 

1005981l.jpg

 

1005985v.jpg

 

1005989r.jpg

 

1005987.jpg

 

1005990k.jpg

 

Pierwsze przymiarki przed sklejeniem kadłuba:

 

1005992l.jpg

 

1005993.jpg

 

No to na razie tyle ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Postępy są, ale nie mam kiedy dłubać i przede wszystkim wrzucić aktualizacji. Najszybszy możliwy termin aktualizacji za 2 tygodnie ;/

 

A tak btw czy przypadkiem twojego ła-5 nie widziałem gdzieś na innym forum?

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam znów.. po najdłuższej 2 tygodniowej przerwie ever Do zamknięcia kadłuba już tylko kawałek więc miło będzie usłyszeć co poprawić.

 

W planie mam przyłożyć się do przedziału KMów i dorobić kilka pierdół, żebym przypadkiem albo specjalnie nie wyszedł z wprawy

 

Zdjęcia robione inną pralką niż zwykle.

 

img5175l.jpg

 

img5176ru.jpg

 

img5178lj.jpg

 

img5188os.jpg

 

img5191z.jpg

 

img5192cv.jpg

 

img5193hh.jpg

 

img5198m.jpg

 

TO na dłuższy moment tyle w temacie Ła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam 11 miesięcy i 1 twarde lądowanie mojego modelu później. W końcu udało mi się zorganizować nowy warsztat w nowym mieście i z przyjemnością usiadłem znów do klejenia modeli.

 

Po twardym lądowaniu, w którym Ła-5 stracił podwozie i w zasadzie nieudanym malowaniu spodu (dałem ciała jak z hellcatem - ci, który śledzili wątek wiedzą o co chodzi ;) ) postanowiłem przerobić samolot na wersję po awaryjnym lądowaniu z dioramą pełną zieleninki i farmerem z widłami ;)

 

fiqw.jpg

 

bqdf.jpg

 

j5d5.jpg

 

rv0o.jpg

 

Niestety jak decyzja zapadła większość modelu była już pomalowana, a po uszkodzeniu śmigła reszta modelu wygląda zbyt nowo.

 

Chciałem zrobić kilka soczystych zadrapań powłoki lakierniczej i może wgnieceń. Czy próbował ktoś może odwrócić proces wykonywanie zadrapań - na farbę kamuflażu położyć srebrny i zdrapać go tak, żeby ułożył się w nierówne kształty? Pomysł szalony, ale uważam, że może się udać ;) Co wy o tym?

 

Do tematu podchodzę dość luźno także jeśli okaże się, że łopaty śmigła były drewniane to będę wstrząśnięty, ale nie zmieszany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz odrapać? Blachy tam nie wiele-- pokrywy silnika i uzbrojenia, dwa pasy wzmacniające połączenie centropłata z zewnętrzną częścią skrzydeł. Reszta sklejka. Możesz bardziej odrapać tą rurę wychodzącą z kołpaka, to zaczep rozrusznika lotniskowego.

Na rosyjskim forum znalazłem fotkę; fragment poszycia kadłuba. Z pod zielonej farby wyłaził ciemno-żółty podkład. Możesz obić krawędź natarcia skrzydła za śmigłem- tak jak to robią pancerni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przede wszystkim dziękuje wszystkim, którzy chcieli mi pomóc z planami skrzydła etc.

 

Mały update.

 

tbse.jpg

 

1fkh.jpg

 

ry1n.jpg

 

Wyglada na to, że model się nie zmarnuje;) cały czas kombinuję co by tu jeszcze podniszczyć, żeby realniej wyglądało. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to się polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.