Skocz do zawartości

[galeria] Ork Bommer z Warhammera 40000


klaymen

Rekomendowane odpowiedzi

Model ten podobał mi się odkąd pierwszy raz go zobaczyłem. Wygląda jak parodia odrzutowca, ale mimo to dalej robi groźne wrażenie. Poza tym przez to że wygląda jak poskładany z kilku samolotów bardzo fajnie prezentują się na nim nawet przesadne ślady eksploatacji. Taki MIG-15 w stylu Madmax .

 

Model kleiło się bezproblemowo. W niektórych miejscach trzeba było użyć szpachli, ale były to tylko drobne poprawki. W zestawie jest dużo dodatkowych części ,są też trzy wersje do wyboru. Można je zobaczyć na stronie producenta. Model jest nowy, wydany chyba nawet w tym roku, więc jakość odlewu i szczegółowość jest bardzo dobra. Negatywnie zaskoczyły mnie tylko kalki -w ogóle nie chciały się kleić. Naklejenie szachownic na krawędzie natarcia skrzydeł było męczarnią, ale myślę że efekt jest tego warty.

 

Malowanie jest wymyślone. Chciałem dodać chociaż trochę realizmu, dlatego od spodu jest błękitny. Założyłem że mimo wszystko samolot jest aluminiowy, dlatego spod obić farby widać srebrny kolor. A teraz zdjęcia:

 

th_bommer005_zps434c2b3b.jpg th_bommer006_zps8aa8afad.jpg th_bommer001_zpscc78c363.jpg th_bommer002_zps0f31e1de.jpg th_bommer003_zps8acd7760.jpg th_bommer004_zps7fdd4af9.jpg

 

Starałem się też zrobić zbliżenia załogi, ale przez te szyby niewiele widać:

 

th_bommer009_zpse5031434.jpg th_bommer010_zpsb0eb7c8c.jpg th_bommer011_zps8b727361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię styl budowania orków Model wyszedł bardzo łądny, choć jak dla mnie za mało poobijany ;) - przyjmuję, że to nówka sztuka. Dobrze jest

 

PS1- Niezły zbieg okoliczności, ja teraz muszę dłubać cztery takie latadła w mikroskali do tej miłej gry planszowej :

 

http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m1340005_Bommerz_Over_Da_Sulphur_River.pdf

 

PS2 - Widziałeś latające maszynki polskiej firmy Puppetswar?

 

http://puppetswar.eu/category.php?id_category=77

 

Sympatyczne ... bez dwóch zdań . Ech, zeby tylko tańsze trochę były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podoba .

Modele Puppetwars fajne, ta wieżyczka "top gun" to chyba nawet do Bommera.

Co do radzieckiego to o tym myślałem. Są nawet głowy dla pilota i strzelca z czapkami "uszankami" . Ale mam zamiar sprzedać ten model ,a miłośnik gier bitewnych prędzej kupi taki w orkowym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.