Skocz do zawartości

15 cm slG 33 auf Gw 1 Ausf.B


tadeusz6514

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Brawo za skalę że tak powiem, malusia jest i wiem że nie łatwo o detal. Co według mnie jest nie tak? Kalka krzyża świeci, użyj odpowiedniego płynu, przydało by się na drodze trochę śladów po pojazdach, i co najważniejsze Duży minus za podstawkę. Jeśli wystawiasz coś w galerii, żeby "To" Jakoś wyglądało, sprawia wrażenie bardzo niechlujnie robionej dioramy, i przez to dużo odejmuje całości. Co do reszty jak mówiłem, Fajne według mnie, ciekawa scenka i wykonanie, zwłaszcza murek z kamieni. I Rada na przyszłość, pamiętaj że każdy szczegół i tzw. pierdołą tworzą całość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne uwagi to oprócz podstawki to to że niezbyt podoba mi się te drzewko na pierwszym planie, krzywo sklejone gąsienice i wyżej wspomniana kalka.

Takie pytanie ten pojazd to twoja własna twórczość ? Jeśli tak to kto jest producentem podwozia bo to chyba brałeś firmowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka szczegół.... ale jakże ważny Ważne by była czysta i schludna, nic więcej. A twojej tego brakuje :( Niestety, ale to coś niebieskie i kolorowe wypływające z niej rzuca się w oczy Podam Ci przykład, na jakim talerzu Pyszny obiad wygląda lepiej ? Czystym ładnym, ładnie przybranym? czy Oblepionym brudem i zaschniętym żarciem z poprzedniego jedzenia ? Myślę że odpowiedź znasz Powodzenia w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne uwagi to oprócz podstawki to to że niezbyt podoba mi się te drzewko na pierwszym planie, krzywo sklejone gąsienice i wyżej wspomniana kalka.

Takie pytanie ten pojazd to twoja własna twórczość ? Jeśli tak to kto jest producentem podwozia bo to chyba brałeś firmowe?

Pojazd ,podwozie jest firmy Italieri reszta to obudowa i działo to moja praca , zawsze podobał mi się ten pojazd i chciałem mieć go w swojej kolekcji . Jeszcze choruje na panzer 2 z tym samym działem który był używany w Afryce mam nadzieję że przyjdzie czas i na ten model TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zapraszam do współpracy nad nowymi modelami których jeszcze nikt nie wykonywał w tej skali , pomysłów dużo mało czasu pozdro TADEUSZ

 

W tej skali zostało wykonanych przez te wszystkie lata tyle modeli że... Można kilkadziesiąt tomów książek ze zdjęciami wydać. Co do czasu to pamiętaj tylko, że pośpiech to wróg modelarza, zwłaszcza początkującego.

 

Co do Twojej pracy to najbardziej podoba mi się mur z kamyczków, reszta jest niechlujna i robiona "na hura". Warto wydać kasę na model, posiedzieć dłużej i zrobić coś konkretnego i ładnego by pieniądze nie zostały zmarnowane.

Fajnie, że zostawiłeś oglądającym podgląd jakie kolory plasteliny wykorzystałeś przy formowaniu scenki

 

myślę że jak wykonam wszystkie pojazdy V2 to i dioramę wykonam na 5 TADEUSZ

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dużo modeli nie zostało wykonanych , a moje dioramy to uboczna produkcja dla tego mało starannie wykonane sorki TADEUSZ

 

 

Nie kapuję takiego podejścia, może jestem dziwny. Powiedz mi to po cholerę robisz te dioramy ? produkt uboczny, więc się nie staram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przyjdzie mi pomysł na dioramę i ją wykonuje ale podstawek ni chce mi się robić za dużo czasu i dla tego BYŁY wykonywane niestarannie , wiem muszę to poprawić i tak zacznę robić , sory trochę to głupio brzmi ale tak czasami bywa mało czasu a wiele pomysłów TADEUSZ, dużo mam takich dioram gdzie temat fajny a przez podstawę i niestaranne wykonanie traci dużo na samym początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle, jeśli czegoś ci się nie chce robić to tego nie rób, odwalasz Maniane z podstawkami itp, i wychodzi masakra, a potem się dziwisz że wszyscy psy wieszają na Tobie. Skup się na jednym, ja też mam wiele pomysłów i zapewne każdy ma mało czasu, takie to Hobby, praca, żona itp, potem modele. Ale powiedz mi czy to sport? Czy ty jesteś na zawodach że musisz odwalić byle jak dioramkę, i brać się zaraz za kolejną? Powiem Ci jedno WYLUZUJ Facet. Nie wiem Umierasz, czy co ? że za życia musisz zrobić jak najwięcej Modeli? bo takie odnoszę wrażenie? Mówiłem i powtórzę ci to po raz kolejny, W MODELARSTWIE NIE MOŻNA SIĘ SPIESZYĆ, MODELARSTWO TO SZCZEGÓŁY !!! Sam przyznajesz że niestaranne wykonanie traci dużo już na samym początku. Pomyśl o Tym. Pozdrawiam Pana Tadeusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.