Skocz do zawartości
modelist constructor

Holownik marynarki wojennej RP H-7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam na imię Krzysztof z Gdyni i jestem nowy na forum. Chciałbym polecić ku waszej uwadze moją relację z budowy holownika typ H-900/II marynarki wojennej RP H-7. Model w skali 1:15 czyli 45 cm szeroki i 170 cm dlugości. W całości wykonany będzie z polistyrenu. Kadłub będzie jako skorupa tłoczona termicznie na kopycie. A póki co konstrukcja komina i sterówki. Zacząłem rownież łoże haka holowniczego.

Póki co tyle. W dalszych częściach relacji postępy prac.

DSC08684_zps43c850e7.jpg

DSC08683_zps6a6fbce1.jpg

DSC08682_zps33f52e24.jpg

DSC08681_zps182a67f5.jpg

DSC08680_zps0d682fc7.jpg

DSC08679_zpsbe0b4dca.jpg

DSC08678_zps30d20696.jpg

DSC08677_zps961987f8.jpg

Pozdr.

Miłego oglądania.

Krzysztof

Sterówka składa się z 2 części. Górna i dolna. Górna oszlifowania o przygotowana do szpachlowania krawędzi. Pozostałe elemnety to tzw. surówki.

Wieczorem wrzucę zdjęcia.

PS. Poszukuje zdjęć wnętrza sterówki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj na forum i proszę fotki,fotki przyjacielu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisałem ze fotki wieczorem bo okazało się że mój laptop nie czyta tych kart z aparatu wiec muszę kupić czytnik. Więc wybaczcie za opóźnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to do dzieła ! Może coś skorzystam, jakiś pomysł ,modyfikacja czy coś co pozwoli może lepiej ,taniej czy szybciej lub sprawniej "pojechać" z "Badenem" .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Centrala PL" WITA KOLEGE Ciekawy projekcik, taki skromniaszek 170cm Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapowiada się ciekawie. Co będzie dalej? Cha! moje nadbudówki to maluśkie będą przy twoich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w Częstochowie na urlopie, dorwałem się na chwile do sieci, a tu taka nowinka! Żeby było weselej, wczoraj bylem w Kielcach i odebrałem 82 cm kadłub "Klimka"! Z zainteresowaniem będę śledził ten ciekawy temat.

P.S.

Po wczorajszej wizycie u p.Stanisława Machały już nic nie zrobi na mnie wrażenia. Widziałem kadłub "Yamato" dl. 263 cm!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Pawlik.Twój okręt w rzeczywistości jest duży i w tej skali wszystko małe. Mój mały i w tej skali duże są detale.

Warka. Ja mam kadłub Bismarcka w skali 1:100 251cm wiec tez spory.

Pozdr

Kolejne zdjęcia po wykonaniu następnych detali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę czego to ja się dowiaduję! Kadłubek Yamato 1:100 . Może któryś z miłośników floty wschodzącego słońca się podejmie? Kadłubek Bismarcka 1:100, to dla Bismarckologów wyzwanie! Może tak na razie kącik sporych okręcików i stateczków a po jakimś czasie kąt się powiększy!? Warka Misio wystartuje z "Klimkiem" ! No chłopaki do dzieła!!!! Puki łapy się nie trzęsą, tak że uniemożliwiają przyklejenie czegokolwiek ! Czas płynie człowiek nie młodnieje.... Kierowniku budowy jak tam dziś w stoczni, coś się robi przy holowniku? Gdyby tak jeszcze mistrz Okonek zaczął "strugać" Czabanienkę albo Kirowa lub Kuzniecova w 1:100 .... Oj czuję że mi się dostanie od naczelnika czyli wielkiego admirała tego działu za pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe ostatnio gościliśmy H-7, zna się beosia Huberta i Marcina (którego już tam nie ma) - zrób mu załogę! Bo inaczej to nie będzie H-7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj -bardzo ładne bryły Ci Wyszły .Mam kilka pytań do Ciebie

-jak grubych płytek użyłeś

-możesz zdradzić w jaki sposób wycinasz zwłaszcza łuki

-rozumiem ,że krawędzie przed klejeniem ścinałeś pod kątem

-jaki kleju stosujesz

To na razie wszystko ,na pewno będę tu zaglądał z ciekawością gdyż sam przymierzam się pomału do budowy od podstaw , a na forum coraz więcej relacji się pojawia

Pozdrawiam Unkas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj unkas.

Grubość to 1mm

Łuki wycinam cyrklem olfy

Wycinam wszytko nożykiem olfy

Dwa nacięcia i odłamuje. Nie przecinam na wylot. Polistyren sam pęka wzdłuż nacięcia. Kleję kropelką. Nie szlifuje krawędzi pod kątem. Sklejam krawędziami a szczeliny zaszpachluje i oszlifuje żeby była ładna krawędź

Wycięte krawędzie szlifuje bardzo drobnym papierem i iglakami.

Stosuję różnej grubości polistyren.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nam się ciekawych tematów na rodziło na forum . Fajne sprawa taki holownik, będę kibicował, na pewno fajna skala do wykonania szczegółów.

Pozdrawiam

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Z braku czasu dorobiłem tylko łoże po którym suwa się hak.

Widok z góry

IMG_0046_zpsdf6349e7.jpg

Widok z dołu

IMG_0047_zpsac521a97.jpg

I taka perspektywa

IMG_0048_zps2b292151.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Potrzebuje pomocy w postaci informacji kto mógłby mi pomóc w sprawie wytocznia dyszy korta o średnicy 161mm z plastiku jakiegoś twardego do którego można coś przykleić za pomocą klejów cyjanoakrylowych. Wymiary są właściwe na rysunku jakby się ktoś chciał podjąć zrobienia.

Coś takiego jak na rysunku

dysz-Model0001.png

Pozdr

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze przy silach ktore beda generowane na dyszy, bardziej pasowalby tu mosiadz lub braz, lutowany lutem sztywnym, lub srebrnym. Tworzywo sztuczne klejone CA moze okazac sie zbyt slabe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dysza będzie jednolitym elementem ale do niech chce przykleić parę rzeczy. Jeśli będzie słabo trzymało to przykleję czymś żywicznym.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za radę ale póki co postanowiłem zrobić to z jakiegoś twardego tworzywa i zobaczę jak to będzie.

Pozdr

Póki co poszukiwanie kogoś kto takie coś zrobi wogóle w ilośco sztuk 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Tym razem bez zdjęć. Ale mam pytanie. Zakupiłem podkład Motip szary. Ile warstw psiknąć żeby ładnie pokryło.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polecamy żółty ;) fajnie widać potem gdzie nie domalujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt.

Masz rację że potem ładnie widać gdzie braki w malowaniu. Ale akurat był szary do wyboru za ta cenę. Kupowałem na allegro.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polecamy żółty ;) fajnie widać potem gdzie nie domalujesz

A ciekawe kto ci robak polecał

a jak tam moja ulubiona modliszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi