Skocz do zawartości

Namiot , hangar lotniczy z pierwszej wojny


DawidM

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek przepraszam jeśli to niewłaściwy dział dla tego posta.

Potrzebne mi w miarę dokładne plany, fotografie, dokumentacja namiotu, hangaru

niemieckiego z okresu pierwszej wojny.

Chodzi mi namiot podobny do tego z linku:

http://www.fiddlersgreen.net/models/aircraft/Tent-Hanger-WWI.html

Kawałek frontu takiego namiotu, hangaru ma być uzupełnieniem dioramy z Red Baronem

jeśli taka informacja jest potrzebna.

Bardzo wdzięczny będę za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Nie wiem tylko, bo się nie znam, czy podobny namiot nie będzie błędem

w towarzystwie z Fokkerem DR1 Richthofena.

Wydaje mi się, iż z linku który sam podałem, wynika że błędu chyba nie będzie.

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traktując powyższe schematy jako przedmiot swobodnej interpretacji nie powinienes popełnić jakiegos karygodnego błedu merytorycznego
zakładając że interesuje Cię wykonanie tego typu dioramy z namiotem typu Bessonneau

 

Fokker%20Dr1%20von%20Richthofen%20na%20crash.jpg

 

Diorama była by faktycznie ciekawa, ale dość trudna technicznie. Ja stawiam na namioty z linku Okonka. Gdzieś, kiedyś w bezkresnych otchłaniach internetu widziałem rysunek takowego z kilkoma podstawowymi wymiarami, ale wujek G. nie jest wstanie pomóc mi go odnaleźć. Może była to jakaś książka ? Nie pomnym...

Kolorystyka to zupełnie inna kwestia. Proponuję obejrzeć film Der Rote Baron, da Ci to jako takie pojęcie. Kolor zmieniał się zależnie od stopnia zużycia, płowienie górnych części, gnicie i ubłocenie dołu. Dość ciekawe wyzwanie malarskie. Balans między plastyką a realizmem. Jakby co masz we mnie kibica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładam, ze namiot będący tłem do kukiełki nie zajmie więcej niz 20x40x200mm, wiec dywagacje sa szukaniem bursztynowej komnaty w dziale rybnym w tesco..

 

Szkoda nawet komentarza do twoich wypocin.

 

Pomysł jest taki:

Richthofen 54mm z Andrea Miniatures (jeszcze nie rozpoczęty ale zakupiony).

Fokker DR1 1:32 z Rodena plus dodatki z EDUARDA, PARTA, MONTEXU, TECHMODU.

karabiny trawione i toczone z Mastera. Dedykowanych kalek niestety nie udało się zdobyć bo firma "Cutting Edge" już nie istnieje. (Fokker zrobiony już tak na 70%).

Do tej koncepcji na podstawce kawałek namiotu właśnie (powiedzmy jego front tak do połowy) i trochę bebechów typu może rower, parę beczek z paliwem, jakiś stolik, narzędzia, może rękaw wiatrowskazu - nie zdecydowałem jeszcze.

Może jeszcze się pokuszę o MERCERa ze SMERa w 1:32 bo posiadam, ale nie zdecydowałem jeszcze bo modelik jest raczej kiepskiej jakości.

Całość chciałbym zmieścić na podstawie 50 na 50 cm, może trochę więcej.

Zobaczymy.

Postaram się coś pokazać niedługo i poprosić o spostrzeżenia fachowców od szmatopłatów.

 

Wielkie dzięki za pomoc i sugestie. Filmu nie widziałem wcześniej a obejrzę na pewno, uważnie i w całości, zanim zacznę planować konkrety.

Po obejrzeniu tych fragmentów z linków nasunął się pomysł z flagą "Jasta" zamiast wiatrowskazu. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roweru zrezygnuj, ciężko będzie znaleźć coś pasującego do epoki. Wbrew pozorom rowery zmieniały się na przestrzeni dziejów. Jeśli pomalujesz koło na brąz (drewniane felgi) dodasz niemal pomarańczowe opony (czarne pokazały się dopiero po IWW) to nikt nie uwierzy że to rower . Dodatkowo zazwyczaj najsłabszym ogniwem są szprychy. Bez fototrawionki nie podchodź bo kiepsko to wygląda.

Jeśli potrzebujesz fotek warsztatu to mam kilka z praskiego muzeum lotnictwa. Jest tam taki zaaranżowany warsztat z mniej więcej 1918-1919 roku. Nie jest to może dokładnie to o co Ci chodzi, ale może coś podpatrzysz. Czesi mieli co prawda organizację opartą raczej na austro-węgierskim systemie, ale zawsze to coś.

No i pomyśl jeszcze o jakimś mechaniku. Sądzę że w takiej scenie przydało by się tło.

 

I tak w ramach komentarza:

http://www.wiadomosci.pl/bursztynowa_komnata_odnaleziona_w_tesco.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Jak coś pokażę to nie ukrywam że będę liczył na Twoje komentaże i pomoc merytoryczną. Pewnie także warsztatową. O mechaniku myślałem ale będzie ciężko coś znaleźć odpowiedniej skali i jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj na PW swojego emaila postaram się podesłać kilka fotek. Kiedyś gromadziłem dokumentację do dioramy z Albatrosem. Mechanika musisz poszukać pośród figurek 1/35. Różnica niewielka a na szczęście ludzie są różni, zwłaszcza wymiarycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mechanikiem to do kompletu z Andrea Miniatures 54mm raczej 1:35 się nie nada. Andrea przeskalowuje trochę w górę. To tak mniej więcej 1:30. Jeśli z samolotem w 1:32 jakoś to pasuje to z inną figurką w 1:35 to już nie bardzo. Ale poszukam czegoś w zbliżonej skali i może mi przyjdzie jakąś konwersję zrobić po raz pierwszy. Najpierw jednak muszę całość zaplanować. Skończyć Fokkera (a to wyzwanie nie lada, bo pierwszy samolot po wielu latach a raczej wysoko stawiam sobie poprzeczkę) no i Richthofena.

Poszedł PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na malowanie, wbrew pozorom to trudny orzech do zgryzienia. Nie sztuką jest opapciać na czerwono i wsio. Kolor kładziony był na oryginalny schemat Fokkera, a farby w owych czasach nie kryły tak jak dziś. Zresztą Richtchofen miał problem ze zdobyciem tej farby, coś po łbie chodzi mi historia adiutanta, który poszukując farby nieco "wydłużył" sobie delegację. Malowanie musisz sobie dobrze rozplanować i poćwiczyć. Myślę, że powinieneś nanieść fokkerowskie pasy a dopiero całość zapylić czerwonym tak by pasy nieznacznie przebijały spod spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej koncepcji na podstawce kawałek namiotu właśnie (powiedzmy jego front tak do połowy) i trochę bebechów

Gdy szukałem fotki namiotów wpadłem też na coś takiego. Nie pokazałem wcześniej bo to namiot-hangar w/g autora typu szwajcarskiego ale kto wie czy takowych też nie używali. Może coś Ci pomoże lub podpowie

 

http://www.mv1.echo619.server4you.de/galerie/23-flugzeuge-ww1/9125-fokker-eiv-eduard.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na sugestie kolegów znalazłem 2 mechaników do kompletu.

Już je zamówiłem, zobaczymy jak będzie ze skalą w porównaniu do Richthofena.

 

http://www.zinnfiguren-martin-hille.de/product_info.php?info=p48_mechanic-1.html&XTCsid=0d9f7df490852b78800eacf778617cbe

 

http://www.zinnfiguren-martin-hille.de/product_info.php?info=p49_mechanic-2--with-brush-.html&XTCsid=0d9f7df490852b78800eacf778617cbe

 

Jeszcze nie wiem co ten drugi będzie na Fokkerze malował ale coś na pewno.

 

PS

Tu lepsze fotki mechaniorów. Podobają mi się bardzo. Szczególnie te wąsiska u jednego z nich.

http://www.swannysmodels.com/yabb2/YaBB.pl?num=1294306816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.