Skocz do zawartości

Farby Vallejo Game Color


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że odziedziczyłem sporą paletę kolorów farb Vallejo z serii GC chciałby się Was spytać czy w/w farbami da radę malować aerografem ? Wiem, że są to farby przeznaczone do malowania pędzlem figurek do gier bitewnych ale skoro już je mam chciałbym je jakoś wykorzystać.

Jeśli tak to czym najlepiej je rozcieńczać - wódką, wodą czy może w ogóle jakimś innym specyfikiem ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji jeszcze używać żadnej farbki Vallejo z serii GC ale jeśli mają tę samą konsystencję/skład co seria MC to można próbować rozcieńczać specyfikiem od Model Mastera do farb akrylowych. Ja tak właśnie robiłem z kilkoma farbkami z palety Model Color od Vallejo i całkiem przyjemnie się tym malowało z aerografu. Tylko jest małe ale - taka mieszanka, gdy dłużej postoi, ma tendencję do rozwarstwiania się składników i raczej trzeba ją zużyć w trakcie jednej sesji malarskiej mieszając co kilka, kilkanaście minut.

Vallejo ma w swojej ofercie dedykowany thinner ale ma on specyficzną konsystencję, jest dość kosztowny i nie jestem pewien, czy nadawał by się do sporządzania mieszanki do aero, sam używam go tylko do uzupełniania ubytków w pojemniczkach gdy farby stoją dłuższy czas nieużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co tak kombinować?

A modelarstwo to przypadkiem w dużym stopniu nie opiera się własnie na kombinowaniu ?

Kolega zapytał czy można tych farb użyć do aero i czym rozcieńczać i coś niecoś się na ten temat dowiedział.

Przecież większość farbek należy rozcieńczyć do malowania aerografem i nie ma tu jakiegoś wielkiego kombinowania.

Ot bierze się porcję farbki, porcję rozcieńczalnika, miesza, wlewa do aero i psika

Być może nie są to najlepsze farbki do malowania aerografem - nie wiem, nie malowałem farbkami od wszystkich producentów.

Tutaj kolega Kamil na pewno ma większe doświadczenie.

Jednak używając Vallejo MC w połączniu z aerografem nie miałem problemów i nawet mi przypadły do gustu.

Dlatego nie widzę przeszkód by mając je pod ręką po prostu je zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modelarstwo to przypadkiem w dużym stopniu nie opiera się własnie na kombinowaniu ?

 

nie. owszem, dzieki kombinowaniu rozwija się, ale nie na tym się opiera. opiera się bowiem na doskonaleniu wykombinowanych technik. dlatego tez nie widze zadnego uzasadnienia dla knucia w kierunku uliczek, które juz dawno zostały oznaczone jako ślepe.

Zadając to pytanie Kolega chciał się zorientować czy mając te farby może ich użyć.Odpowiedzi zostały udzielone zgodnie z modelarskim sumieniem,czyli,że się się da,ale trzeba pokombinować.Idąc tokiem myślenia Kolegi Kamila kupując powszechnie uznanego za najlepszego na rynku Abramsa od Dragona 3535 względem merytorycznym nie trzeba przy nim robić.Chyba sklejactwo nie na tym polega.Uczymy się na doświadczeniach innych i zadajemy pytania aby być lepszymi.I w/g mnie na tym polega modelarstwo.Nobody is perfect jak to mawiają Żydzi:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.