Jump to content

Rujewit

Members
 • Posts

  305
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Rujewit

 1. Mój IS przy Twoim się chowa ;) Ale lata praktyki robią swoje ;) Świetna robota !!!
 2. Antenkę sam robiłeś ? Jak tak to wyszła gites
 3. Mirek66 Teraz sam dłubie przy Isie więc trudno mnie zaskoczyć ;P
 4. Co do wymiarów lufy i samego hamulca to myślę, że to trochę pomoże ;) http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/is2/is2-3barrels.html Ogólnie spoko ale nie podoba mi się zatyczka na samym hamulcu wylotowym jak dla mnie z gruba..
 5. To jest wersja "premium" z dodatkowymi blaszkami ? Też robiłem ten model, przyjemny aczkolwiek kruszynka z niego ;-)
 6. Ta gwiazda na górnej płycie wieży, może to zdjęcie ale tak się świeci, że aż boli... Ale ogólnie cycyuś
 7. Zgadza się ale porównując rynek japoński a polski to jest różnica ;) Dobra dość offtopa - jak coś można pogadać na privie bądź w innym temacie.
 8. Chodzi mi o to, że w Polsce raczej trudno dostać pewne figurki, modele etc. W porównaniu do innych krajów gdzie wybór wspomnianych już modeli, figurek i innych rzeczy około modelarskich jest dużo większy. Może złych słów użyłem ale wtedy takie mi pasowały.
 9. trochę mnie poniosło... Przepraszm
 10. Ja czekam na malowanie Już coś masz na oku ?
 11. Tak patrze i przydała by się podstawka czy makietka jakaś..
 12. Ten zestaw daje radę ale niestety nie do tego modelu... Chociaż do tylnego włazu wieży... Ech Polska to jednak zaścianek modelarski.. Co do samego modelu sklejałem go i mimo tych szpar model del skleja się bardzo przyjemnie
 13. Z tym zimmeritem to sobie samobója pan strzelił. Można kombinować od tego jest modelarstwo, ale ja zrobiłbym jak koledzy radzą albo położyłbym całkiem nowy albo zrobił mega szczątkowy ;)
 14. W rzeczywistości czym się dało ;) Najpierw obcążkami a później równałem nożykiem modelarskim następnie do pracy poszedł pilnik i papier ścierny.
 15. Trzymam kciuki ;) Dla mnie to nie połowa pantery a jego zminimalizowana wersja ;)
 16. Dzięki ! Taka myśl po głowie też mi chodzi aby całkowicie wywalić błotniki w szczególności, że blachy edka przewidują bardzo uproszczoną ich (błotników) modyfikację... Edit godz. 20:10 Jednak po namyślę nawet nie długim wyciąłem oba błotniki na całej długości Odsłoniło to kolejne owoce pracy gdyż góra jest ciut szersza niż podwozie i będzie trzeba trochę szlifować tal aby pasowało jak ulał
 17. Może na sam początek małe burzliwe historia tego modelu ;) W rzeczywistości model zacząłem jakieś 2 lata temu i dopiero teraz po ponownym powrocie do modelarstwa postanowiłem go w końcu ukończyć. Generalnie wszystkie potrzebne materiały miałem już wtedy kiedy zaczynałem kleić model: - blachy eduard ED35748 - liny eureka - lufa rb model - gąski friulmodel Z chwilę rozpoczęcia modelu (ponownego po przerwie) była sklejona wieża z doklejonymi uchwytami i wyprofilowanym włazem dowódcy (na tą chwilę zrobiłbym to inaczej), były położone spawy na osłonie wentylatora i przyklejona szczelina obserwacyjna dla kierowcy do kadłuba, sklejona lufa ale nie zamontowana do wieży. I w takim stanie model prze leżakował do "dziś". Na tą chwile może prace nie posuwają się szybko ale powoli do przodu - niestety różne inne obowiązki i czasem zwyczajna niechęć nie pozwalają mi się aż tak bardzo skupić na tym modelu ale staram się a o to efekty (przepraszam za jakoś zdjęć - robiona telefonem gdyż póki co nie mam na stanie żadnego aparatu :/): Tak mniej więcej wyglądała wieża po wyciągnięciu jej z pudła: Wanna i wsadzone na luz kółka: Przymiarka wieży: Dodane spawy (wykona z green stuff'u) na szczelinie obserwacyjnej kierowcy: Zawiasy na tylnej płycie pancernej dorobiły się spawów i pręta wykonanego z drutu, o którym panowie z zvezdy zapomnieli: Wieża i osłona jarzma dorobiły się cyferek (robiłem je pierwszy raz w życiu ): Lufa już na swoim miejscu (trochę miałem z nią kłopotów ale jak widać dałem rade). "Daszek" zrobiony z kawałka puszki po piwie - zvezdowski plastik moim zdaniem był za gruby i nijak mi pasował: I najaktualniejsze zdjęcie, peryskopy dorobiły się osłon jedynie peryskop na włazie dowódcy pozostawię bez osłony gdyż osłona z blachy jest na nią za duża... Już po zdjęciach położyłem siatki nad chwytami powietrza i zamontowałem tylni km więc to w następnej aktualizacji zdjęć. Zastanawiam się czy nie porobić mini spawów na hakach zamontowanych na wieży, może będą mało widoczne ale przynajmniej będę miał satysfakcje, że tam są Na zdjęciach widać szpary między jarzmem a wieżą więc postaram się je po załatać, choć na zdjęciach oryginałów widać, że takie szpary również występowały A więc zaprasza do komentowania
 18. Dla mnie w takim malowaniu może już zostać
 19. Piąta strona i dalej nic ... jak do słupa. Ja rozumiem, że można wklejać zdjęcia słabej jakości ale jak ma sens wklejanie zdjęć na których widać tylko i wyłącznie szarą plamę i jeszcze o tym wiedzieć.. Kolejny przykład Twojego galopowanie w modelarstwie, nie można było zrobić zdjęcia jak aparat działał poprawnie ?
 20. Nie wiem jak pod względem merytorycznym, bo sądzę kilkanaście błędów się by znalazło ale efekt końcowy bardzo fajny.
 21. Ładnie, ładnie nawet bardzo ładnie Sam zastawiam się mad zakupem zestawu lifecolor, ale ten pakowy po 3 farby do ruskiej pancerki.
 22. Piękne Jak zobaczyłem zdjęcie na głównej myślałem, że tylko kubel jest modelem :P
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.