Skocz do zawartości

"Nagato" 1:350 Hasegawa !


Gość Arkady72

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Arkady72 jakoś umknęło mi, że tej informacji nie było na naszym forum, wspominaliśmy o modelach Aoshimy (Takao i Chokai), których premiera zresztą się opóźnia a o Hasegawie zapomniałem...

dla miłośników japońskich okrętów będzie to nielada gratka - sam się zastanawiam czy moja słaba silna wola nie przegra z chęcią posiadania któregoś z tych modeli

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek

sam się zastanawiam czy moja słaba silna wola nie przegra z chęcią posiadania któregoś z tych modeli

 

Mam podobne obawy i niestety wiem jak to się skończy...hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tylko ile to będzie kosztować?

niestety cena jest powalająca... HLJ rozpoczęło przedsprzedaż ~180$ w porównaniu do Takao Aoshimy ~67$ cena jest 3 krotnie większa

ten drugi do mnie leci i chyba jedynie na nim pozostanę... wolę poczekać na Kirova w 350-ce (może Trumpek się zlituje w końcu i go zrobi )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 papierów... lekko przegięli chociaż cena w sumie taka sama jak za Kuźniecowa Trumpka.

Jędrek gdzie zamawiałeś Takao? Kurczę szkoda, że nie wiedziałem to bym chętnie się dopisał pod Twoje zamówienie...

U nas pewnie najpierw będzie w IBG tylko kiedy i za ile ?

WEM już szykuje blachy pod ten model.

Wstaw in-boxa Takao jak doleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka będzie w centymetrach wielkość Takao

wcześniej się tym nie interesowałem, ale chcąc tak na szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie wrzuciłem Takao w google i... wyniki są tak rozbieżne (od 185m do nawet 251m ) , że mogę na tą chwilę powiedzieć: na pewno ponad pół metra

jedno jest pewne - pudło ma 69,8cm

 

W WEM długo trzeba czekać na blaszki .1/700 MIssouri obiecują już dłuuuuuuuugo

to prawda, od niektórych zapowiedzi czekam już pół roku jak nie dłużej

 

Jędrek

ps. coś tam z literatury fachowej jednak mam więc jak przyjdzie czas na ten model googlami na pewno nie będę się sugerował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze -Takao 320zł ! Niezły przelicznik mają w Martoli Rozumiem, że cło, przesyłka itd. Jest śliczny, ale cena nawet jak dla mnie powalająca, Yamato w tej skali jednak tańszy...

Obecnie zamówiłem sobie Fuso 1/700 new kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem (a raczej dojrzałem to co miałem cały czas na widoku ) - model będzie miał 58,7cm

O kurcze -Takao 320zł ! Niezły przelicznik mają w Martoli

wręcz pozorom ten przelicznik nie jest taki straszny, sprawdzałem ile będzie mnie kosztowało sprowadzenie i wyszło mi ok.30zł mniej - doszedłem do wniosku, że przy tym poziomie cenowym nie chce mi się w to bawić.. (co innego ściągnąć kilka blaszek a co innego biegać do urzędu celnego po wielki model jak akurat na Ciebie trafi, mało mam czasu na takie ganianie)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się było tego spodziewać.. jak wyżej napisałem jego cena jest 3x większa od ceny Takao a ten ostatni będzie u nas kosztował z 300zł,

kolekcji japońców nie planuję ale jeden z krążowników chciałbym mieć dlatego postawiłem na Aoshimę

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poprzestaję na Takao, jak WEM wyda blachy do niego będę je zamawiał razem z tymi do Udaloya i Slavy. Jak ktoś będzie chętny możemy zrobic zbiorcze zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten pomost bojowy !!!!,

Chociaż osobiście uważam, że do modeli okrętów stworzony jest komputer. Robi się jeden element z dowolną dokładnością a potem powiela :-)) to jest to :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten pomost bojowy !!!!,

ano fajny, już się nie mogę doczekać kiedy pomacam model, może to już w nadchodzącym tygodniu

Chociaż osobiście uważam, że do modeli okrętów stworzony jest komputer. Robi się jeden element z dowolną dokładnością a potem powiela :-)) to jest to :-))

tej części wypowiedzi nie rozumiem, coś mało kumaty dziś jestem że niby komputer przygotowuje formę?, na komputerze łatwiej tworzyć okręty (wirtualne modele)? czy za pomocą komputera tworzyć części (odpowiednie drukarki)? czy może komputer zrobi za mnie model

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto przykład(taki mój modelik) :-))

fajny

 

do mnie dziś przypłynął wzmiankowany Takao Aoshimy w 350-ce, razem z dwiema blaszkami - też Aoshimy, były od ręki to wziąłem

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takao w 350 !!!!

To mój ulubiony okręt!!!

Nie miałem pojęcia ,że jest taki model.

Pewnie nie jest tajemnicą ile taki modelik kosztuje ???(z blachami ;_))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia ,że jest taki model.

Pewnie nie jest tajemnicą ile taki modelik kosztuje ?

troszkę o nim pisaliśmy w tym temacie, o cenie również, po dotarciu modelu do sklepu Martola podaje na swojej stronie 320zł za sztukę

wg mnie warto, model jest ładny, została jeszcze jedna sztuka

 

Jędrek

ps. z blaszkami wyniosło mnie to 560 blokując resztę wydatków na modelarstwo w tym miesiącu a pewnie niestety w miarę pojawiania się kolejnych dodatków na tym się nie skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.