Skocz do zawartości

M1 A1 Abrams Italeri 1/35


Gobain

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie za linki .

Nie wiem czy dam radę ale może uda mi się coś dorzucić do wnętrza podglądając ten link

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=163854&ord=&page=1

Gecon29 tyle fotek co tam jest wystarczy mi w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już pomalowany teraz czeka na wash i delikatne brudzenie

 

c5341c005c1922d9m.jpg

 

3b613e38e92d2d7am.jpg

 

2b33f8629a5b4f4em.jpg

 

Pomału robię już wnętrze wieży . Nie za bardzo wiem jak zrobić obicia, jeśli ktoś ma jakiś łatwy sposób chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz wyglada juz lepiej ,choc na oba boczne filtry powietrza(?) mogles polozyc siatke Abera,poprawilo by to wyglad.Co to za zolta pianka(?) jest na okolo w/w filtrow.

 

Co do filtrów powietrza to nie wiem tak do końca czy siatki mają tam być(wzorowałem się na tym zdjęciu)

 

25f28a8b6762c1e0m.jpg

 

Jeśli mają być to można jeszcze dołożyć jest to do zrobienia .A jeśli chodzi o żółtą piankę to jest to chusteczka higieniczna moczona wikolu a kolor to MM 1728 , nie wiem dlaczego akurat ten element aż tak bardzo ma przekłamany kolor na zdjęciach .Pozostałe kolory są zbliżone na zdjęciach do tego co na żywo a ten jakoś tak przekłamany .

 

A cały mój silnik wygląda tak

 

c1dec671808b1369m.jpg

 

c1dec671808b1369m.jpg

 

27621d27f5be19c9m.jpg

 

Jak widać szału nie ma , ale dopiero się uczę brudzenia i wychodzi jak wychodzi . Jeśli ma ktoś uwagi i pomysł na zmiany to chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po bardzo długiej przerwie . Niestety sprawy rodzinne nie pozwoliły mi na szybszą prace nad modelem .Trochę przy nim grzebałem ale czas nie pozwalał na aktualizowanie moich wypocin na forum .O ile w miarę jestem zadowolony z wnętrza (jak na moje możliwości ) to już samo malowanie całości skopałem całkowicie . Poniżej kilka fotek

 

058bb8a7b24bc7d2m.jpg

 

c17feec252d7ef13m.jpg

 

96a6d9cb6202422am.jpg

 

66414f7e8cbaae1fm.jpg

 

35b431474e983f4dm.jpg

 

Model jest przed malowaniem bezbarwnym matowym i zastanawiam się czy po takiej operacji rozjaśni mi ten wash który na moje oko wyszedł za ciemny . Chyba ze ktoś ma jakąś rade aby to w inny sposób stonować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomaluj matem a jak dalej będzie za ciemny to rozjaśnij za pomocą oleji punktowo zwłaszcza w górnych poziomych(nasłonecznionych) partiach pancerza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Faktycznie, wash wydaje się na zdjęciach zbyt ciemny, jeżeli w realu też masz takie odczucie to pewnie tak jest. Będziesz dawał jakieś piaskowe pigmenty? Bo one powinny znacznie ten efekt stonować.

 

Kibicuję gorąco, mój Abrams M1A1 (z Dragona) już do mnie jedzie, strasznie już niecierpliwy jestem żeby z nim wystartować. A w Twoim wątku troche przydatnych materiałów się znalazło więc będę tu jeszcze zaglądał nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że o malowaniu i innych zabawach z farbami jak i pigmentami nie mam w zasadzie pojęcia . Zastanawiam się nad dodaniem odrobiny koloru jakim malowałem cały model do bezbarwnej może wtedy rozjaśni to cały ten wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po długim czasie model został ukończony .Zamieszczam tutaj kilka zdjęć (są to zdjęcia tel) Galerie założę jak tylko szwagier znajdzie czas podesłać mi fotki na pocztę (model jest już po sesji w plenerku) Odnośnie modelu , nie ma się czym chwalić , bardzo długa droga jeszcze mnie czeka aby dojść jakiegoś poziomu

 

b1e191c884f7c5cbm.jpg

 

955bf85b4310adf7m.jpg

 

12157d8973f00eb3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hej, pięknie to wygląda,

 

ja właśnie zasiadłem do tego modelu ale nie bardzo mogę dojść z farbkami - zgodnie z instrukcją Italeri wnętrze każą malować GUN METAL ( MM 1405) - kolor oznaczony jako C - mam Pactrę Gun Metal ale ni jak to sie ma do tego czym Ty malowałeś - skłaniam się ku temu że powinno to wygladać tak jak Ty malujesz - czy możesz mi podesłać numery czy nazwy farbek jakimi to malować czy w instrukcji są poprawne - i ta pactra którą maluje poprostu za mocno odbiega?

 

NIe pasuje mi też kolor oznaczony jako A w instrukcji BRIGHT BRASS ( MM 1782) - wg Italeri do malowania tym kolorem są gąski i np elementy wnętrza czołgu podczas gdy nawet na zdjeciach opakowania widać że te elementy są czarne

 

 

Czy ktoś mnie może oświecić w tym temacie - a może to juz było tylko nie dotarłem do info. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.