Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Content Count

  1,540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Adams M1A1

 1. Mnie też bardziej się podoba, bez tych okopceń, kłódka faktycznie robi robotę . Jak tak powyginałeś gril to mógłbyś też delikatnie powyginać zderzak i błotniki , kargo też super, ogólnie na plus. Pozdr. A.
 2. Jeżeli 7TP to na pewno wrzesień 39 . Można byłoby to ożywić , jakimś plakatem np. "Wara" czy "Do broni" , Jednocześnie taki plakat czy plakaty przełamie te linie i kąty proste o których pisali Koledzy.Koszt jest nieduży a look od razu 500+ , o takim produkcji Weikerta : https://www.mojehobby.pl/products/Afisze-propagandowe-Plakaty-obwieszczenia-ulotki-i-portrety-w-II-RP-1935-39.html Zwłaszcza że jest to teren zabudowany i można takie rzeczy zrobić, gorzej byłoby w lesie i czy na pustyni. Pozdr. A.
 3. To auto jest napędzane silnikiem Diesla, który raczej się ciężko pali, no jakby to była Tesla to a i owszem . Pozdr. A.
 4. Może się palił? Pozdr. A.
 5. A samemu se zrobić leniu jeden, a nie tylko na chińskich ludzikach polegać. Jak znam życie to Trumpek za jakiś czas wypuści ten radar, podwozie już mają . Ja to bym chętnie skleił sobie 2S4 Tulipana o takiego : https://en.wikipedia.org/wiki/2S4_Tyulpan co prawda nasi bracia Pepicy z PanzerShopa robią taki model, ale trzeba by nerki sprzedać żeby owo nabyć. Pozdr. A.
 6. Rodzina powinna być razem, proponowałbym wyrzucić Kruga , a wstawić SURN-a , Kruga sparować np. z czymś takim :
 7. Jak dla mnie to chyba ma być śmieszne, ale wychodzi żałośnie, tak na poziomie gimbazy z dysleksją czy inną dysgrafią czy z innym modnym aktualnie "dys" . Pozdr. A.
 8. Zobacz zasobnik wieżowy do Pz.II ,III ,IV . Pozdr. A.
 9. Jest jeszcze francuska żywica z DES Kit o taka: https://www.scalemates.com/pl/kits/des-kit-35085-radar-fumg-39d-fumg-62-flak-wuerzburg-1941-45--948536 Ale ma 2 dość duże wady jest koszmarnie droga i równie nie dokładna Co do obsługi to ja właśnie piszę o tych "naziemnych" ,niby wszystko jest , a jak potrzebujesz konkretne figsy to nie ma , Dragon wypuścił kiedyś zestaw d działa 37mm o taki : https://www.mojehobby.pl/products/2cm-Flak-Crew-w-SD.Ah.51.html Ale teraz jest raczej nie dostępny przeciwieństwie do np. załogi Tygrysa czy innych SS-owców .Pozdr. A.
 10. Nie wiem czy to ten sam radar ale swojego czasu Amusing Hobby wydał podobny ale razem z działem 128mm o taki: https://www.mojehobby.pl/products/12.8cm-Flak-40-FuMG-39D.html Dobrze że można będzie kupić sam radar, a nie w komplecie z działem za jedyne 300 stówki , i potem martwić się co z tym działem zrobić takich okazji to ja mam już pół szafy. Na prawdę świetna wiadomość , ach jakby tak ktoś chciał jeszcze tych Luftwaffowych załogantów wydać, potrzebowałbym coś 12-15 ludków . Pozdr. A.
 11. A za ile ta przyjemność?? A czego nie napisał że kalki doszły hę. Pozdr. A.
 12. Adams M1A1

  Abrams

  Jak dla mnie najbardziej ikonicznym obrazem Abramsa jest wersja M1A1 z z ODS-u jedyna użyta bojowo przeciw broni pancernej Układu Warszawskiego, zwłaszcza wyposażona w trał wykopowy, produkowana przez Dragona o taka: https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-w-mine-plough-Desert-Storm.html A jeżeli poszukujesz dużo detalu to proponowałbym takiego: https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-A2-Abrams-with-Full-Interior.html Wiem że cena głowę urywa ale bebechy "robią robotę" . Pozdr. A.
 13. Podobnie jak cały amerykański sprzęt pancerny i samochodowy "Olive Drab" o różnym różnistym odcieniu (podobny do tego którym malowano samoloty USAAF ), zazwyczaj kiepskiej jakości ( bardzo szybko blakły) . ja zasadniczo używam dwóch ModelMastera 4728 opisanego FS 34087 gdy pojazd był w miarę nowy oraz Pactry A34 nazwanego jako Artillery Olive kiedy pojazd był trochę bardziej wyblakły . Pozdr. A.
 14. Dodatkowo do tego bardzo obszernego wyjaśnienia Kolegi Roberta należałoby dodać takie małe uzupełnienie, że obsługa sprzętu i wszelkie służby techniczne używały karabinków AKS i AKMS czyli wersji z kolbą składaną , tutaj Trumpek ewidentnie dał ciała. Pozdr. A.
 15. Adams M1A1

  Long Tom 1:35

  Armata fajna , w końcu "pojazd" amerykański . Ale w tej beczce miodu łyżka dziegciu , skoro działo jest w pozycji transportowej to powinno mieć zdemontowany celownik, oraz zabezpieczony wylot lufy i zamek kapturem tak jak na zdjęciach z epoki jakie zamieściłeś powyżej.Dodatkowo 2-gi "bliźniak" z lewej strony lewituje w powietrzu. Ogólnie jednak na plus, a nie myślałeś czasem żeby do tego działa dorobić ciągnik np. tak jak na tym zdjęciu Diamond T 968 albo White 666 . Pozdr A.
 16. Szekle zajebiste . Ile sobie winszujesz za komplet??
 17. Wiem coś o tym. Ostatnio policzyłem sobie żywiczne DEF-owe kółka i za 5 kompletów i wyszło mi coś około 5 stów , a gdzie tu jeszcze blaszki lufy i inne potrzebne ludziki???
 18. Strzeliłeś strasznego babola z prawej strony modelu masz bardzo krzywo przyklejoną czeską kokardę.Pozdr. A.
 19. Tank nie wybrudzony i nie zniszczony za bardzo jak to na sprzęt użytkowany w warunkach pokojowych przystało. Dioramka fajna . Ale już wcześniej ci pisałem będzie wyglądał jeszcze lepiej jak wyposażysz go w załogantów (wystarczy kierowca i dowódca) , Miniart wydał świetnych brytyjskich załogantów . Pozdr. A.
 20. O jak to mądrego warto posłuchać, myślałem że jak używali Browningów M2 to używali też innego sprzętu made in USA, ale wychodzi że nie. Napisałeś o tym dziale bezodrzutowym M60 i obejrzałem go sobie na YT i wychodzi że miało ono lufę gładkościenną , podobnie jak radzieckie działo B10 też kalibru 82mm , myślę że dorobienie lufy nie będzie problemem, wystarczy mosiężna rurka o odpowiednim przekroju . Pozdr. A.
 21. Ten jugolski cudak z dużym prawdopodobieństwem był uzbrojony w amerykańskie działa bezodrzutowe M40 , nie wiem jak wyglądają te żywice i jaki masz na niego budżet , ale AVF Club robi doskonały model takiego działa : https://www.scalemates.com/pl/kits/afv-club-af35021-anti-tank-weapons-m40a1-and-tow-a1--227985 Dużym problemem jest to że te działa miały lufę cienkościenną i dodatkowo jeszcze gwintowaną, ale po pobieżnym riserczu znalazłem też u voyagera lufy do tych dział : https://www.scalemates.com/kits/voyager-model-pe35370-m50a1-ontos-usmc-basic-set-academy--142199 Pozdr. A.
 22. Przemek jakbyś robił takie szekle typu omega to też byłbym chętny . Pozdr. A.
 23. Malujesz auta w skali 1/1? Jeżeli tak to proponowałbym zakupić sobie taką: https://allegro.pl/oferta/komplet-pelny-zestaw-maska-lakiernicza-3m-6800-r-m-9201217810 Trochę zdrożały bo jest jakiś taki korona wirus .Pozdr. A.
 24. Dzisiaj odebrałem z paczkomatu przesyłkę i zdecydowanie polecam Kolegę Przemka . Wykonanie super, opakowanie pancerne , szybka wysyłka. Pozdr. A.
 25. Pojazd fajny , nie spotkany , eech żeby wydał kto takiego cudaka w 1/35 to bym se go kupił. W tym linku który zapodał thor jest co prawda opis tego pojazdu, ale " Bumper code" tego pojazdu to już całkowity SF o ile pierwsza grupa jest właściwa 26-101E to tyle druga grupa jest całkowicie niepoprawna 189T-2 sugerowałoby że jest to 2-gi pojazd w 189 zespole (unit) nie drużynie -określenie "squad" używane jest tylko w piechocie transportowym (T) , w Wikipedii znalazłem stronę dot. 101 batalionu saperów i jest tam co prawda schemat organizacyjny, ale sądzę że raczej odnosi się on do czasów współczesnych, bardziej prawdopodobne byłoby przyporządkowanie tego pojazdu do którejś z dywizji pancernych lub jeszcze lepiej do lotnictwa. Myślę że po prostu IBG nie za bardzo odrobiło lekcję. Pozdr. A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.