Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Content Count

  1,375
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Adams M1A1

 1. Przepraszam za wtrącenie . A co z moją prośbą o te zmierzenie kółek? Obrotnica z "półcalówką" w zestawie czy będzie bez, jakby co to chyba mam taką w ZN-e. Pozdr. A.
 2. Zostałem wywołany do tablicy i z miłą chęcią coś bym pokazał tylko,jest jeden malutki problem, ja ni w ząb nie umiem wklejać zdjęć. I to tyle .Pozdr. A.
 3. Błotniki są takie same podobnie jak paka , to wszystko jest klonem wcześniejszych rozwiązań , mających korzenie w autach z II WŚ ( zobacz choćby GMC CCKW) i stosowane było też później, aż do pojazdów serii M900 . Co do kółek to zdecydowanie , bardziej polecam te z DEF-a , PanzerArt nie robi ugiętych, mam prośbę czy mógłbyś zmierzyć mi te zestawowe kółka ?Co do blaszek jak nie masz ciśnienia to można je zamówić w każdym większym sklepie , albo bezpośrednio w Hobby Easy ,lub Lucky Model, co do lutowania to nie lepiej to skleić klejem CA?Trzyma tak samo , a montaż jest o wiele , wiele prostszy( mam modele klejone wiele lat temu i się to wszystko zajefajnie trzyma) Pozdr. A.
 4. Całkowicie się z Tobą zgadzam , te CIP-panele wołają o pomstę do nieba, dodatkowo jeszcze razi ten "pancerny" board z tyłu kosza wieży, w realu te elementy miały by grubość blachy pancernej min. 5 mm lub nawet grubszej, myślę że jak wykonasz te przednie CIP-panele i ten board z tyłu z puszki po piwie to będzie akurat , co do bocznych CIP-paneli proponuję zakupić :https://www.mojehobby.pl/products/Modern-US-Military-Equipment-Set.html Tam znajdziesz i skrzynki z amunicją, różne kanistry,plecaki i wiele takich ogólnowojskowych tobołów , którymi objuczony jest każdy szanujący się pojazd amerykański, a co najważniejsze są ta eleganckie cieniutkie i ostre jak żyleta boczne CIP-panele. Pozdrawiam A.
 5. No dobra ,a gdzie jest ZiŁ130 z wywrotką co to nim jeździł Lesiu z"Daleko od szosy", a przede wszystkim ja się pytam gdzie są nasze flagowe produkty jak Star 28 czy Jelcz 325, w wersji z wywrotką albo z betoniarką Pozdr. A.
 6. Jak w temacie .Poszukuję fachowca który wykonałby mi blaszki fototrawione z przygotowanych przez mnie "prototypów" - deska rozdzielcza. i nazwa ,pojazdu w 1/35. Liczę na dłuższą współpracę. Pozdr. A.
 7. Oooo widzę że szanowny Kolega , bawi się nie tylko sklejaniem modeli, ale bardzo dużymi prądami jestem ciekawy jak wygląda prąd zwarciowy, do mnie do firmy przychodzi tylko 20kV, i widziałem na monitoringu jak wybucha ABB-owska szafa, ale co to jest do 400-setki .Działaj dalej wydaje się że jest dobrze w T72A ze Zwezdy też był z tyłu jakiś taki chwyt powietrza , czy może wywiew z przekładni , niech się wypowie fachowiec od tych tanków. Pozdr. A
 8. Dalej masz nie prawidłowo ustawione te wyrzutniki , powinny byś skierowane bardziej na boki o tak:
 9. Dobrze widzisz, dodatkowo jeszcze za nisko "patrzą"
 10. No teraz Przyjacielu od razu lepiej look 500+. Co do kalek zobacz sobie takie od Toro Model: http://www.toro-model.com.pl/pliki/72d31e.htm Tam jest to co Cię interesuje, polecam też zestaw przeciwlotniczy M17 z 3 Brygady Pancernej z bitwy pod Budziszynem w 1945 r. Pozdr. A.
 11. A ja aż 21km bliżej . Ale np. kupujesz ,modele , farbki inne duperele to mogłeś kupić w komplecie.Lufa do tego działa jest gładka o taka; https://pl.wikipedia.org/wiki/T48#/media/Plik:PL_Su57_(t-48).jpg Pozdr. A.
 12. Zipster ma rację , a wystarczyło tylko zakupić lufę do 6 funtówki , będącą wersją czołgową interesującego Cię działa z RB Modela o taką: https://rbmodel.pl/picture.php?dir=72B37 Zlikwidować tą bulwę (przeciwwagę) na końcu lufy i masz działo kal. 57mm jak złoto . a ty kleisz nie wiadomo co na tą igłę. A koszt faktycznie porażający ,bo nie całe 3 złocisze. A tą maskę to też przydało by się tak może poszpachlować, i zrobić trochę lepszy wizjer do tego celownika. Działaj dalej jesteś obserwowany. Pozdr. A.
 13. Co się stało temu działu w lufę?Pojazdy z Leand-Leasu , nie były przemalowywane , miały nawet oznaczenia War Departament np. polski SU 57 o n-rze taktycznym 507 miał nr WD 4021003 . Także zdecydowanie będzie to amerykański olive drab. Pozdr. A.
 14. Ooo, oto mi chodziło bo , chciałbym zanabyć sobie taką pompę , ale kompletnie nie wiedziałem gdzie tego szukać, i jakiego rodzaju , pojawiały mi się tylko takie , trójfazowe przemysłowe. Dzięki za info. Pozdr. A.
 15. I celownik też . Twoje Kanone twoje małpy .Pozdr. A.
 16. Nie przepadam za hitlerowską techniką bojową, ale zestaw jest naprawdę OK..Jedyne co bym w nim zmienił to zmatowił siedzenia bo świecą się jak wypastowane, no i jeżeli to działo jest w pozycji transportowej to powinno mieć zabezpieczony wylot lufy kapturem, a zamek plandeką. Pozdr. A.
 17. Cały czas o tym myślę , kiedyś w szkole były takie pompy, do doświadczeń razem z takim szklanym kloszem ,ale niewielką przestrzenią roboczą. Tak na szybko znalazłem takie coś: https://vacuumchambers.eu/pl/p/Pompa-prozniowa-VP1RS-0.5%2C-51lmin-1.8CFM/35 Ale nie wiem jakiej próżni potrzeba,do odgazowania silikonu i żywicy ,więc niech się wypowiedzą ci co odlewają, no i kolejny minus,że nie ma komory roboczej, którą by trzeba dorobić , najlepiej wyspawać z jakiejś grubszej blachy, z przeźroczystym zamykanym wieczkiem z grubego szkła. Pozdr. A.
 18. OK. Ta maska też niczego sobie. Wiem że się czepiam ale ta osłona celownika powinna być w samym rogu, i powinna z profilu mieć kształt trójkątny : http://www.handmet-military.net/Half-Track_T-48_(Su-57)_-_kolekcja_Muzeum_Oreza_Polskiego_w_Kolobrzegu,p,10928.html Pozdr. A.
 19. Autko wyszło świetnie . A co do pojazdów OSP to one faktycznie wglądają i są oznakowane w taki a nie inny sposób , bo Ochotnicza Straż Pożarna to jest raczej stan umysłu ( aktywnych druchów OSP proszę o wybaczenie), i auto każdej OSP MUSI wyglądać najbardziej bojowo w całej gminie lub nawet powiecie, dlatego ma tyle kogutów, sygnałów, lamp, krat z przodu i jest tak dziko pomalowane we wszystkie wariacje czerwonego i białego .Najbardziej podobał mi się ten Star 266 z OSP Lipnik z tymi wszystkimi światłami , a już szczególnie rozczuliła mnie zamontowana na zderzaku ta krata ze Stara 660.Pozdr. A.
 20. Podoba się. Ale jest jedno małe "ale" , a właściwie dwa małe"ale". Jakbyś jeszcze imienniku mój , zrobił cieńszą tą przesłonę do zakrywania szyb to by od razu lepiej wyglądało ( ja wiem że to nie 1/35 , ale to strasznie grubo wygląda). I tak trochę nie do końca wyglądają w oryginale te szyby z przodu , zwróć uwagę że nie ma górnej ramy , a szyby są mniejsze i oddzielne. Działaj dalej wciąż jesteś pod obserwacją . Pozdr. A.
 21. Ta skrzynia to APU ( Auxilalary Power Unit) czyli mówiąc po naszemu , pomocnicze źródło zasilania..Co do twojego pomysła, to nie wiem na co musiałby się nadziać 62- tonowy napędzany 1500-konną turbiną czołg żeby tak stanąć dęba, raczej musiałaby być to jakaś skała macierzysta czy inny tego typu solidny obiekt. Jak napisał Grzegorz Grabowski ten tank trochę za wysoko stoi , fartuch powinien być na wysokości górne krawędzi kół. Co do dodatków to jednak proponowałbym Ci blaszki fototrawione do niego , bo jednak wygląda znacznie lepiej , jak jest wyposażony w siatki i inne elementy które z plastiku wyglądają grubo i nie realistycznie . Działaj dalej jesteś obserwowany.Pozdr. A.
 22. Przyjacielu wyrzuć w diabły tą paskudną szybę, oryginalny SU57 miał dwie osobne szybki, z przerwą w środku na lufę działa : http://www.handmet-military.net/Half-Track_T-48_(Su-57),p,10909.html No i te żaluzje z przodu wyglądają na przednie opancerzenie wieży jakiegoś krążownika, jakbyś je zrobił z cienkiej blachy np. puszki po piwie byłoby super. Działaj dalej jesteś obserwowany . Pozdr. A.
 23. Idzie w dobrą stronę .Te zasobniki na podłodze pod zasobnikiem amunicyjnym masz za krótkie i za niskie popatrz na zdjęcie rozebranego SU 57 z ostatniego linku który wrzuciłem, dodatkowo cała podłoga, pokrywy zasobników, oraz postument na którym zamocowana jest podstawa działa jest zrobiona z blachy ryflowanej .Tu wrzucam Ci linki: http://www.handmet-military.net/Half-Track_T-48_(Su-57),p,10909.html https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/su-57-sur-base-m3/ https://www.o5m6.de/redarmy_old/t48.html http://www.handmet-military.net/Half-Track__T-48_(Su-57),p,10926.html Poza tym mam monografię Halftracka z AJ Pressu ( ale rysunki są do dupy bo za duże) . Ale ja miałem prościej bo można na rynku nabyć działo M1 57mm z Riicha , kwestia tylko dorobienia podstawy i maski zobacz jak wygląda rozebrany do remontu -ostatni link. Pozdr. A.
 24. Fajny temat ,ja jakiś czas temu ugrzęzłem tym SU57 ale w skali 1/35, mam zaawansowanie na poziomie ok 75% i nie ma czasu kiedy go dokończyć. Tylko trochę masz problem bo ten transporter jest na podwoziu zwiadowczej wersji M2 która była krótsza, dodatkowo podział blach kadłuba jest znacząco inny , dodatkowo dookoła nadwozia jest zamontowana szyna do km-u, której oryginalny T48 nie miał. co do działa to znalazłem takie oto coś: https://www.scalemates.com/kits/plastic-soldier-ww2g20004-british-6-pdr-anti-tank-gun-and-loyd-carrier-tow--267526 A jakby było to w Polsce niedostępne to zawsze można użyć jej amerykańskiej ulepszonej mutacji M5: https://www.mojehobby.pl/products/US-3-inch-AT-Gun-M5-on-carriage-M6-later-version.html W tym drugim przypadku do wykorzystania jest tylko lufa z zamkiem ,łoże , podstawę , oporopowrotnik ,maskę, zasobnik na amunicję, zbiorniki paliwa ( całkowicie inne) i ogónie wyposażenie przedziału bojowego ,będziesz musiał dorobić sam. Jakbyś potrzebował pomocy to pisz ,temat SU 57 mam połapany , jakby co to pomogę. Pozdr. A.
 25. Witaj Przyjacielu. Ten tank można zrobić w pięciu wersjach, także musisz się zdecydować, pierwsze czy chcesz go zrobić w wersji dla U.S. Army czy dla U.S. Marine Corps ,czy w wersji M1A1 czy M1A2 .Napisałeś że zrobisz go ze sprzętem do rozminowywania tu tak samo masz dużo możliwości , także określ się ,a wtedy , postaram Ci się pomóc, to dobrze że korzystasz z Prime Portala jest tam cały jeden dział poświęcony Abramsowi . Co do tych obręczy to było one montowane na koła napędowe i miało zabezpieczać gąsienice przed spadaniem. do tego modelu polecam ci też lufę z RB Modela o taką: https://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B106 jak również lufę do M2 0,5" montowanego na włazie dowódcy: ttps://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B13 Nie wiem czy używasz blaszek fototrawionych ,ale są dostępne z Eduarda , naprawdę podnoszą wygląd ( są tam siatki , nadasilnikowe i inne tam potrzebne duperele) co do załogi to proponuję Ci zakup ludków z MasterBoxa : https://www.super-hobby.com/products/Modern-US-tankmen-in-Afghanistan.-Can-we-buy-one-of-your-sheep-for-a-BBQ.html lub taką trochę bardziej wyluzowaną: https://www.super-hobby.fr/products/USMC-Tank-Crew-at-rest.html Także pomyśl , zastanów się , zapytaj , a wtedy Ci pomogę. Pozdr. A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.