Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Content Count

  1,349
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About Adams M1A1

Personal Information

 • Location
  Goldenburg , Silesia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witaj Przyjacielu. Ten tank można zrobić w pięciu wersjach, także musisz się zdecydować, pierwsze czy chcesz go zrobić w wersji dla U.S. Army czy dla U.S. Marine Corps ,czy w wersji M1A1 czy M1A2 .Napisałeś że zrobisz go ze sprzętem do rozminowywania tu tak samo masz dużo możliwości , także określ się ,a wtedy , postaram Ci się pomóc, to dobrze że korzystasz z Prime Portala jest tam cały jeden dział poświęcony Abramsowi . Co do tych obręczy to było one montowane na koła napędowe i miało zabezpieczać gąsienice przed spadaniem. do tego modelu polecam ci też lufę z RB Modela o taką: https://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B106 jak również lufę do M2 0,5" montowanego na włazie dowódcy: ttps://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B13 Nie wiem czy używasz blaszek fototrawionych ,ale są dostępne z Eduarda , naprawdę podnoszą wygląd ( są tam siatki , nadasilnikowe i inne tam potrzebne duperele) co do załogi to proponuję Ci zakup ludków z MasterBoxa : https://www.super-hobby.com/products/Modern-US-tankmen-in-Afghanistan.-Can-we-buy-one-of-your-sheep-for-a-BBQ.html lub taką trochę bardziej wyluzowaną: https://www.super-hobby.fr/products/USMC-Tank-Crew-at-rest.html Także pomyśl , zastanów się , zapytaj , a wtedy Ci pomogę. Pozdr. A.
 2. Poza tym co napisał Kolega TAW , pojazd jest SS-mański a siedzące w nim ludki wyraźnie z Wehrmachtu , świadczą o tym patki na kołnierzu i "gapa" nad kieszenią , kolejna skucha to ten leżący w rogu skrzyni Panzershreck , którego pierwowzorem była zdobyta przez Afrika Korps na Amerykanach "Bazooka" właśnie w roku 1942. W produkcji i użytkowaniu pojawił się dopiero od roku 1943 co więc robi w roku 1942 ? Dyskusyjną sprawą jest też ten MG42 który został wprowadzony do produkcji właśnie w maju 1942 w oddziałach Afrika Korps, a szerzej na froncie , pojawił się dopiero w końcówce roku 1942 i na początku 1943.Dodatkowo taki szczegół żołnierz zawsze trzyma swoją broń w rękach( o ile nie jest ona w magazynie broni), zwłaszcza jeżeli jest na froncie . Musisz Przyjacielu większą uwagę przywiązywać do realizmu budowanych przez Ciebie modeli,przed zbudowaniem warto obejrzeć zdjęcia z epoki, zapoznać się z umundurowaniem , wyposażeniem , wyglądem pojazdów i innymi szczegółami . Działaj dalej pozdrawiam A.
 3. PanzerArt wydał te kółka z ruskim bieżnikiem ,były co prawda takie ale chyba nie w latach 90-tych, wtedy już nawet na ZN-ach ich nie było , na obrazku w tych kalkach masz takiego Brdka obutego właśnie w opony ze Stomilu z polskim bieżnikiem. Dodatkowo Przyjacielu nabyłeś niestety złe blaszki te wydanie przez Eduarda są do wersji "early" ty masz wersję "late" różnią się one płytą nadsilnikową w wersji wczesnej masz tam dwie takie duże trójkątne klapy do chłodzenia umieszczone za wieżą w wersji późnej zaś cztery małe prostokątne umieszczone całkiem z tyłu , do Twojego pojazdu najlepiej pasowałby Edek 35229 niestety już nie produkowany, Twój zestaw jest klonem tamtego zestawu ale Czesi dodali kolorową deskę rozdzielczą i właśnie zmienili te osłony na wersję wczesną. Pozdr. A.
 4. Moim skromnym zdaniem za wydaniem modelu tej makiety przeważył jej futurystyczny wygląd. Nigdy nie kręciły mnie te wszystkie "Papier Panzery" czy inne prototypy . Jak dla mnie to powinni się raczej skupić na wydawaniu pojazdów, które były produkowane seryjnie ,jest tyle świetnych wydanych tylko w żywicy pojazdów np. Skot , FUG czy chociażby nasze Stary 660 czy 266 , a z innych np. 2S4 Tulipan czy np. stacje radarowe lub inne pojazdy specjalistyczne jak czołgi mostowe, pojazdy ewakuacyjne , na szczęście bardzo powoli zaczyna się to zmieniać, gdzie jak zwykle szlaki przecierają niezawodne chińskie ludziki . Pozdr. A.
 5. No ja się już nie czepiam malowania tej Nysy ,koledzy wcześniej zrobili to za mnie , ale jak wyklei tą tablicę z kalkomanii generycznych to od razu będzie lepiej wyglądać ( oczywiście malowanie i te inne babole jak te szyby ,drzwi ,kółka i inne też trzeba by poprawić). Pozdr. A
 6. Przednie kółka się skiepściły temu Nysu, ale tak na poważnie robisz fajne , nie typowe tematy , ale trochę słabe są efekty , ja wiem że to skala 1/72, tryb makro , ale jednak bardzo nie starannie , np. ta tablica rejestracyjna , ja wiem że było malowane "z ręki" ale np. kup sobie kalki z ToroModel 72D06 z tablicami rejestracyjnymi,czerwonymi krzyżami i mnóstwem innych potrzebnych napisów, emblematów i literek , gwarantuję Ci że look od razu 500+ , a i na pewno przyda Ci się to do wielu innych Twoich projektów. Pozdr. A.
 7. A nie. Był jeszcze radar o rejestracji UKW 5195 który jest eksponatem w muzeum na Sadybie .Numer rejestracyjny UHO 8522 to miała radiolinia troposferyczna R412 Torf na Kamazie 4310 tutaj w ruskim malowaniu : https://www.ausairpower.net/APA-Troposcatter-Systems.html Mam ją w planach, ale w skali 1/35 ,galeria będzie się nazywać UHO Moskwy. Pozdr. A.
 8. Zawsze można poprawić ten radar miał np. rejestrację UEL 3583 popatrz tu: http://modelarstwo.koszalin.pl/index.php/recenzje/326-radar-p-15-zz-modell-1-72 Pozdr. A.
 9. Pojazd jest super. W ogóle nie widać że to skala 1/72 . Ale w tej beczce miodu jedna łyżka dziegciu, brakuje numerów rejestracyjnych na drzwiach i z tyłu budy ( polski) albo tablicy rejestracyjnej z przodu i numerów wymalowanych z tyłu ( ruski), ew. żółtych tablic rejestracyjnych i znaczka na drzwiach ( czechosłowacki). Pozdrawiam A.
 10. Jak powyżej zdecydowanie kupię/wymienię kalki z Toro Model 35D06 (Tablice rejestracyjne ,napisy i oznaki LWP wz. 56&76) , mogą być nie kompletne . Pozdr. A.
 11. No u mnie też się nic nie otwiera
 12. A nie lepiej by ci było zakupić taki silnik z Miniartu , naprawdę są świetne i stosnkowo nie drogie coś 40PLN-ów. Pozdr. A.
 13. Wiesz co, nie taniej by Ci było kupić sobie taką oryginalną, bo jak będziesz tak kombinował (a widzę że słabo ogarniasz ,nie martw się ja też) to albo ,spalisz ten kompresor , albo upalisz zabezpieczenie , o ile nie masz nowego typu "S". Pozdr. A.
 14. Dokładnie tak , bo w tym wszystkim nie chodzi o kupowanie nowego bardziej zaawansowanego a co za tym idzie bardziej wymagającego sprzętu tylko późniejsze ,jego utrzymanie w dobrej kondycji technicznej a do tego potrzeba wysoko kwalifikowanego personelu( o który trzeba dbać bo ucieknie), a zwłaszcza pieniędzy na części zamienne, serwisowanie itp. Ja napisałem że są, bo są stosunkowo młode w porównaniu do innego naszego sprzętu , nie wiedziałem że jest aż tak blado.W Wirtualnej Polsce przeczytałem że na wojsko wydajemy najwięcej od wielu lat tylko pytanie na co , chyba na na tych weekendowych komandosów Macierewicza, te 737,ekstra wyprodukowane karabinki dla Pułku Reprezentacyjnego , kiedyś za komuny gdy wojska było o wiele, wiele więcej była tylko Kompana Reprezentacyjna teraz gdy wojsko stanowi 1/3 swojej dawnej siły jest PUŁK, fraczki i wiele wiele innych zupełnie nie potrzebnych i całkowicie zbędnych rzeczy( np. grające patriotyczne ławki). Pozdr. A.
 15. Dzięki Astar Seran za tak dogłębne wyjaśnienie tematu. Czyli jednym słowem dupa , podobnie jak z tymi rakietami "mini Cruise " dla naszych F16 , są rakiety są samoloty nie ma systemu rozpoznania i kierowania ogniem, ale jest za to plakat w szmatławcu, no i najważniejsze , jakie te samoloty będą miały malowanie ( moim prywatnym zdaniem wszystkie polskie statki powietrzne powinny mieć wzorem lotnictwa amerykańskiego szachownice jednobarwne). Pozdr. A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.