Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Content Count

  1,467
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adams M1A1 last won the day on August 30 2019

Adams M1A1 had the most liked content!

Community Reputation

31 Excellent

About Adams M1A1

 • Birthday 01/15/1970

Personal Information

 • Location
  Goldenburg , Silesia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak chcesz kupić coś kartonowego do sklejania zobacz tu, mają tam wszystko co dusza zapragnie: https://www.gpm.pl/ Pozdr. A.
 2. Proponowałbym Ci nabyć tą wyrzutnię ale w 1/35 o taką: https://www.mojehobby.pl/products/SAM-6-Antiaircraft-Missile.html Trumpeter robi też stację 1S91 ( nowość od 2020 na razie nie do dostania w Polsce) o taką: https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-09571-1s91-surn-kub-radar--1187265 Co do pozostałych komponentów jak radar P40 Agata to Trumpeter ma ją w planach , ale np. STZ-a 2T7M na Zile 131 to jak na razie nie ma , zestawu Ziła 157 z naczepą 9T28 do przewozu rakiet ,podobnie jak żurawia 9T31 na Uralu też nikt nie robi , także tu musisz być cierpliwy. Na plus jest za to że można dostać już kalki do polskich malowań ,zarówno do wyrzutni jak i do stacji : http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d62e.htm http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d65e.htm Jednocześnie przepraszam właściciela za pisanie nie na temat. Pozdr. A.
 3. Nigdy nie siedziałem w polskim T55 ale nie sądzę żeby się zbytnio w środku czymś różniły chyba tylko napisami mam takie zdjęcie prawej strony wieży na którym nad pociskiem jest napisane "ten nabój wystrzelić jako pierwszy". Także możesz zupełnie spokojnie przeszczepić wnętrze do tej polskiej 55-ki , jest z Mini Artu to powinno pasować. Pozdr. A.
 4. Też bym kupił najchętniej ze 2 sztuki . Może jak czyta to ktoś z ToroModel to wydaliby wznowienie , bo w tych wszystkich kalkach z LWP które wydają aktualnie cyfry są ciut mniejsze, i nie pasują do cyfr z tego zestawu. Pozdr. A.
 5. Jak rozumiem chcesz zrobić przeszczep bebechów do polskiej 55-piątki?Pozdr. A.
 6. Wielkiego wyboru to nie ma polskie T72 to wersja M1 produkowana jak na razie przez Tamiya o taka: https://www.mojehobby.pl/products/Russian-Army-T-72M1-Tank.html W zapowiedziach jest też co prawda jeszcze Trumpeter, ale na dzień dzisiejszy na rynku go jeszcze nie ma, o Zwezdowej 72A nie ma co mówić gdyż jest to 'topór" wymagający sporego nakładu, sił, środków, czasu etc. Nie wiem jak z Twoim zaawansowaniem, ale ja do niego zakupiłem lufę RB: https://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B102 Gęsi: https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-track-links-for-T-72.html i blaszki fototrawienne : https://www.mojehobby.pl/products/T-72M-TAM.html Co do malowań to Toro Model robi dużą gamę kalek do nich, ew. jak już kupisz i się zdecydujesz to , prawdopodobnie mam jakieś kalki z Toro do 72-ki , jakby co pisz PW. Pozdr. A.
 7. Witajcie w 2020 roku. Dzisiaj trafiłem takich dawno temu zapowiadanych brytyjskich załogantów na Armoramie : http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=34396&mode=thread&order=0 Do tej pory dostępne były tylko te oto stwory z CMK: https://www.cmkkits.com/en/figures/british-tankers-modern-2-1-2-fig/ Jak widać po powyższych przykładach , różnica jest wyraźna, no i zwłaszcza cena czyni cuda. Także teraz można będzie swoje modele współczesnej pancerki brytyjskiej , wyposażać w załogantów, zwłaszcza ten w beretce prezentuje się świetnie, akurat do włazu dowódcy. Pozdr. A.
 8. Przepraszam Właściciela wątku za wtrącenie. Wiem Tomku oglądałem już te zdjęcia, ale mi chodziło o zdjęcie/zdjęcia BLG67 z epoki LWP, po wielu ,wielu poszukiwaniach znalazłem w końcu jedno małe niewyraźne zdjęcie z końca lat 70-tych bodajże z manewrów "Tarcza"przedstawiające BLG 67 nr 2449 z 9 Sudeckiej Dywizji Pancernej podczas układania mostu, także zdjęcia sprzętu wojskowego LWP, a już zwłszcza radarowego i radiowego to nie jest taka oczywista oczywistość. Pozdr. A.
 9. Napiszę ci tak, zdjęcia tego 8432 nie udało mi się znaleźć, to malowanie pochodzi z zestawu Toro Model 35D38 , ale Toro , co jak co to kalki robi dobre ( korzystam i polecam) i co najważniejsze na podstawie zdjęć, musiałbyś się spytać na Forum, bo jest ktoś od nich. W MWP w W-wie jest T55 ale o numerze 8315 to musiałbyś zrobić te numery generycznie , co do Meridy są tam dwie ,jedna o n-rze 781 i jedna plamiasta o n-rze X777 także wybór należy do Ciebie . Pozdr. A.
 10. Po tym co obejrzałem to te elementy Wh18 to jest to prawdopodobnie wyprowadzenie instalacji hydraulicznej do montażu lemiesza , T72 miał coś podobnego. Pozdr. A.
 11. Witaj Przyjacielu w Nowym Roku, czy mógłbyś się określić jaśniej o co konkretnie chodzi : Ad 1. Z tymi zdjęciami to raczej będzie trudno bo za PRL-u panowała obsesja ukrycia wszystkiego co militarne ( mam straszny problem ze znalezieniem zdjęć mostu BLG 67) jak już proponowałbym Ci zdobycie kalek do tego tanku z Toro Model takich: http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d15e.htm lub takich: http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d23e.htm albo takich: http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d38e.htm Z tego ostatniego to 8432 mógłbym Ci odstąpić ( Pisz PW) Ad.2. Chodzi Ci o walkaround modeli czy rzeczywistych egzemplarzy ? Bo jeżeli chodzi o rzeczywiste , to Rossagraph wydał wspaniałą monografię T55 o taką: https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/books/rossa/rss09-12.htm Co do Meridy to musiałbyś poprosić kogoś z Kolegów z Forum mieszkających w Warszawie aby Ci obfocili tego który stoi w MWP na Powsińskiej. Ale zasada ogólna jest taka, że za LWP wszystkie te czołgi wyglądały tak samo (różniły się tylko n-rem taktycznym) i stopniem nabłyszczenia(wyropowania) pojazdu ., schody czyli malunki i inne kamo zaczęły się później , także obojętnie z jakiego egzemplarza będziesz korzystał to i tak będzie dobrze. Pozdr. A.
 12. Super pojazd i super wykonanie , a co najważniejsze , autentyk, jakbyś tak jeszcze dorobił te 2 brakujące postacie to byłby ideał. Pozdr. A.
 13. No i świetnie ,tylko że Hasegawę, Zwezdę Rewella i Tamiyę sprzedaje większość sklepów w tym kraju , ja raczej zaproponowałbym wam pójście w takie produkty jak Voyager , Echelon Decals ,DEF Model czy inne np. z Rosji w Polsce nie do dostania, jak również produkty z Czech takich firm jak SKP czy CMK lub PanzerShop. Pozdrawiam i do zobaczenia A.
 14. Witajcie wszyscy miłośnicy pojazdów wojskowych w królewskiej skali 1/35 , właśnie na Armoramie ukazała się zapowiedź katalogu Trumpetera na lata 2020-2021 o taka: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=34228&mode=thread&order=0 Po wnikliwym obejrzeniu tych malutkich obrazków mozna wyśledzić rozmaite perełki : są to min. wyrzutnia p.lot. Newa, radar do Kub-a SURN , radar dalekiego zasięgu P-40 , wyrzutnia rakiet międzykontynentalnych Topol M i wiele, wiele innych. Pozdr.A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.