Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Content Count

  1,503
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adams M1A1 last won the day on August 30 2019

Adams M1A1 had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

About Adams M1A1

 • Birthday 01/15/1970

Personal Information

 • Location
  Goldenburg , Silesia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. . Ten kierowca wygląda jakby został pomalowany przez zanurzenie w farbie. Dodatkowo zapytam w CO on jest ubrany , bo na pewno nie w DCU. DCU powinno wyglądać tak: https://www.hessenantique.com/DCU_Camo_Shirt_Pants_p/7311210.htm Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach, jak chcesz zrobić porządny model to musisz oglądać zdjęcia , a do malowania mundurów ,najlepszy jest pędzelek 00 i zastrugana wykałaczka . Gogle pustynne zazwyczaj są przyciemniane a nie takie wściekle niebieskie,poza tym ten facet wygląda jakby miał koronowirusa, strasznie blady , musi być opalony to jest pustynia. Mundury szyje się z części , nie są z jednego kawałka, mają naszyte kieszenie , facet ma na sobie kamizelkę kuloodporną ona musi też inaczej wyglądać.Trenuj wytrwale a każdy następny będzie lepszy. Pozdr. A.
 2. Ja też chętnie bym skorzystał z usług tego "wytrawiacza" bo mam zaprojektowane blaszki do Urala .Pozdr. A.
 3. A jak takie gąsienice wyglądają , wrzuć jakąś grafikę bo chyba mam coś takiego (kupiłem to w pakiecie razem ze złomem modelarskim) .Pozdr. A.
 4. No właśnie a w Twoim tanku jest i muszka i szczerbina . Masz rację , ja używam plecaków z tych Tamiyowskich zestawów ,podobnie jak np. chlebaków z Dragona , ale paski dorabiam z resztek blaszek fototrawiennych look od razu 500+ . Pozdr. A.
 5. Dla mnie też ,a najbardziej klasyczny jest ten z ODS-u wyposażony w pług przeciwminowy .. Pojazd w porządku , ładne pomalowana graciarnia , rażą te kiepskie jakościowo kanistry trochę kiepsko umieściłeś CIP-panele , przeważnie montuje się je na bokach, w dobrze widocznych miejscach ( środek) a bardzo rzadko dodatkowy z tyłu . WKM d-cy nie jest wyposażony w przyrządy celownicze .Ogólnie jednak duży plus .Ale za tą załogę to należy się. Camo "Forest " jak dla mnie należy do jednego z łatwiejszych do namalowania (np. w porównaniu do piksela czy hitlerowskiego splintera ).Działaj dalej jesteś obserwowany .Pozdr. A.
 6. No nie można tak było od razu . Ja też się nie do końca wyznaję na tych szwabskich mundurowych niuansach ale z tego zdjęcia wyraźnie widać że ci hitlerowcy są w mundurach dla dział samobieżnych ale mają hełmy w pokrowcach maskujących, jest zestaw z Mini Arta o taki: https://www.mojehobby.pl/products/German-SPG-crew-riders.html Figsy są w różnych pozach ,jest nawet kierowca,tylko musiałbyś sobie do nich zorganizować te hełmy w pokrowcach , no i gorąco polecam zakup dystynkcji np. takich: https://www.mojehobby.pl/products/Mundury-niemieckie-patki-naramienniki-insygnia-na-czapki-HEER-ver.4-vol.28.html Przedstawiony zestaw zawiera dystynkcje dla korpusu szeregowych ( w armii niemieckiej kapral i st.kapral też należy do tego korpusu ) oraz dużo różnych gap,krzyży i innych dodatków , jako że jest to koniec wojny Wermacht zrezygnował już z barwnych oznaczeń broni na patkach i pagonach. Jakbyś jeszcze potrzebował pieszych to napisz dokładnie co Cię interesuje a poszukamy i znajdziemy. Pozdr. A.
 7. W Widzisz wszystko można, ale po co wyważać otwarte drzwi. Na rynku jest dużo różnych zestawów , musisz tylko podać co konkretnie potrzebujesz , a wtedy się poszuka, a dorabia się wtedy kiedy nie ma figurek w pozach które Cię interesują. Nie zapominałbym też o różnych takich dodatkach które każde wojsko posiada jak godła, dystynkcje, patki kołnierzowe odznaki ,baretki itp. jak już robisz figurki to warto też zainwestować w kalki w/w oznaczeń. Pozdr. A.
 8. Wielkim znawcą nie jestem tu musiałby się np. Kolega Messer wypowiedzieć , ale wiem na pewno że ta Tamiya się nie nada, gdy ci hitlerowcy mundury 2 kolorowe (inny kolor munduru i spodni ) w 1944 roku w powszechnym użyciu były już trzewiki z opinaczami, a oni mają jeszcze saperki, musisz szukać figurek z końcowego okresu wojny, podobnie jest z tymi Szkopami z Hobby Bossa to są SS-owcy , musiałbyś ich "zwermachtować " napisz konkretnie w jakich pozycjach potrzebujesz tych figurek ( czy statycznych, maszerujących, czy walczących), wtedy się poszuka, podobnie jak z tą załogą do tego Hanomaga. Pozdr. A.
 9. Wiesz co Marcin z obrazka to faktycznie tak wygląda , najlepiej by było żeby się któryś z naszych forumowych kolegów którzy w wojsku byli "deklami " na 55-kach wypowiedział, mam 2-ch znajomych ale oni byli już na 72-ach. Pozdr. A.
 10. Temat faktycznie nie standardowy, i merytorycznie opracowany perfekcyjnie .I coś co jest dla mnie modelarską wisienką na torcie że przedstawia konkretny pojazd w konkretnej sytuacji . Oglądałem Twój warsztat tego M18 Hellcata i zasiadam do obejrzenia , po wyglądzie kół jezdnych tego pojazdu można wnosić że są chyba kopią kół jezdnych radzieckich pojazdów z rodziny T70/Su76 .Pozdr. A.
 11. No piknie panie piknie, dużo smaczków ,zwłaszcza ten Windows w laptoku robi robotę ,wory na śmieci też są przednie a takich niebieskich z Jana Niezbędnego to sam używam , całość jest skończona , ale trochę brakuje zgniecionych butelek PET . Pozdr. A.
 12. Mądrego warto posłuchać, w dobie wszechobecnych smyrofonów z wypaśnym aparatem to łatwa sprawa. Pozdr. A.
 13. Zupełnie zapomniałeś o mostach towarzyszących MT55 i BLG 67 i pokrewnych MTU o takich: https://pl.wikipedia.org/wiki/BLG-67 https://en.wikipedia.org/wiki/MT-55 https://pl.wikipedia.org/wiki/MTU-20#/media/Plik:MTU-20-latrun-2.jpg Jedna jaskółka w postaci dragonowego M48 AVLB wiosny nie czyni. Pozdrawiam A.
 14. Kółka świetne , pozostałe elementy również ,trochę mi się nie widzi ten kiper do ZiŁ-a, klasyczny powinien być półokrągły z kołem zapasowym z boku taki jak w bryce Leszka z "Daleko od szosy" . No dobra ale jak już ZiŁować i Kama3ować to na całego ,gdzie są blaszki do Kama3-a i ZiŁ-a o takie się pytam grzecznie : https://microdisign.ru/products/avtomobili-1-35/kamaz https://microdisign.ru/products/avtomobili-1-35/zil-131 Pozdr. A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.