Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Posts

  1,754
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Adams M1A1 last won the day on June 18

Adams M1A1 had the most liked content!

Reputation

96 Excellent

About Adams M1A1

 • Birthday 01/15/1970

Personal Information

 • Location
  Goldenburg , Silesia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tego rysunku na pudełku ze Zwezdy i rysunku w tych kalkach ( precyzyjnie narysowany kształt wieży) wygląda że to on. Pozdr. A.
 2. Witajcie wszyscy maniacy polskich pojazdów wojskowych . Podczas odwiedzin na stronie ToRo Model pojawiły się zapowiadane wcześniej przez mnie kalki z LWP 43-45 ,BRDM, Universal Carrier w WP oraz T54/55 w LWP : http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d74e.htm http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d73e.htm http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d75e.htm http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d76e.htm Jest dużo ciekawych malowań .W kalkach z T54/55 jest ten jakże pożądany ze stanu wojennego z "Solidarnością" , w tych z BRDM jest dużo pojazdów specjalistycznych ( wyrzutnie ppk i p.lot) w Universal Carierach są z II Korpusu Polskiego i z LWP a w LWP 43-45 są takie znane pojazdy jak wóz d-cy 1 Br. Panc. o numerze 1000 jest IS 2 z 4p.cz.c. są różne działa samobieżne w polskich barwach jest też IS-2 "Tadeusz" o którego ktoś ostatnio pytał. Pozdr. A.
 3. Nu i teraz jest dobrze. Pewnie za LWP taki powyginany falochron by nie przeszedł , szef i dowódca kompani dostaliby wścieku macicy jakby to zobaczyli tank miał się błyszczeć jak wypastowany ( ja nie byłem w czołgach więc tylko pastowałem kaloryfer w umywalni). Pozdr. A.
 4. Wszyscy się tak zachwycają a ja się pytam DLACZEGO falochron ma taką przerwę na środku to powinno wyglądać tak: http://opisybroni.pl/wp-content/uploads/2019/12/t-72-ural-original.jpg Inaczej ten falochron byłby do niczego (woda zalewała by właz i wizjer) Pozdr. A.
 5. Blisko coraz bliżej . Na Armoramie właśnie pokazały się rendery KAMA3-a 4310 z zabudową specjalistyczną o takie: https://armorama.com/news/in-process-icm-1-35-soviet-six-wheel-army-truck-with-shelter Wydanie w/w pojazdu planowane jest na listopad jak się tylko pojawi to go sobie natychmiast sprawię, gdyż ta zabudowa stanowi podstawę pojazdów specjalistycznych jak radary, radiolinie , pojazdy warsztatowe i wielu, wielu innych, mój będzie radiolinią z LWP o kryptonimie Московское УХО . Pozdr. A.
 6. No i dobrze. Ale jak to mówi mój przełożony w pracy : '' nie dziaduj " jak już robisz taki wypaśny tank to chociaż zainwestuj w ameliniową lufę o taką: https://www.mojehobby.pl/products/Russian-122-mm-D-25T-tank-barrel-for-IS-3.html Była jeszcze z RB Modela : https://agtom.eu/lufy-i-karabiny/313100-rb-model-lufa-metalowa-135-is-2-is-3-122mm-d-25t.html Ale sam RB chyba był zszedł już z tego padołu bo nic nowego nie robią a szkoda bo produkowali dużo lufek a zwłaszcza nieodżałowane Browningi M2 0,5'' . Pozdr. A.
 7. Dzięki Ci Przyjacielu wygląda więc na to że jeździły na takich samych kapciach . Pozdr.A.
 8. Witam Szanowne Modelarskie Grono. Mam takie pytanie czy w amerykańskich ciężarówkach GMC CCKW i Studebaker US 6 były stosowane opony o takim samym rozmiarze , udało mi się namierzyć że w Studebakerze US 6 były to opony o rozmiarze 7,50-20" pytanie czy w popularnych Dżemsach były stosowane takie same opony? Pozdr. A.
 9. Też mam ten "pojazd" ale użyję go do takiej konwersji :
 10. Przyjacielu świetne osłony i same lampy produkuje hiszpański FCModeltrend o takie : https://www.mojehobby.pl/products/T-72-lights.html A co do falochronu i innych cienkich przydatnych drobiazgów to polecam Ci blaszki fototrawienne z Edka o takie : https://www.mojehobby.pl/products/T-72M-TAM.html Tam masz wszystko co Ci będzie potrzebne, koszt nieduży a ile plusów do wyglądu , dodatkowo proponowałbym jeszcze zakup metalowej lufy toczonej. Pozdr,A.
 11. Ale świetny warsztat ,że też dopiero teraz tutaj trafiłem muszę Cię Marcin dodać do obserwowanych . Oczywiście że tak , wygląda mi na benzyniaka Stara 28, moją miłość z dzieciństwa , będę tu regularnie zaglądał. Pozdr. A.
 12. Kolejny II wojenny rzadko spotykany pojazd ze stajni Gecko czyli Daimler Mk.1.: https://armorama.com/news/daimler-armoured-car-mk-i Ciekawostką jest to ze ten typ pojazdu był użytkowany przez polską 1-szą DPanc. czyli można będzie zrobić Polaka . Pozdr.. A.
 13. Nie dramatyzu. Zobacz tutaj jaki fajny tank i z jaką wielką lufą: https://exito.sklep.pl/pl/p/TRUMPETER-09529-135-Soviet-2A3-Kondensator-2P-406mm-Self-Propelled-Howitzer/45212 I co fajny lepszy niż ta dubeltówka . Pozdr.A.
 14. bulik 58 . Drogi Przyjacielu, widać że naprawdę był to realny prototyp (znam te zdjęcia) , ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach ten pojazd działo samobieżne?? ma olbrzymią nadbudówkę czyli dodatkowy ładowniczy i dodatkowe działo się zmieści, wyposażony jest w armaty kalibru 76mm gdzie pocisk waży ok. 10kg jest scalony i można go sprawniej załadować w przeciwieństwie do armat czołgowych kalibru 122mm gdzie sam pocisk waży 25kg a gdzie jeszcze ładunek miotający i łuska?? Kolejnym problemem którego jak dotąd nikt nie poruszył to jak z takiej dubeltówki celować w tym czasie (II wojna) w użyciu były celowniki lunetowe (dalmierzowe pojawiły się później) czyli dla każdego działa musiałby być oddzielny albo jeden na środku. Ja rozumiem że kozacko wygląda taki dwulufowy tank ale to tylko ściema rodem z WoT żeby małolaty miały na co realną kasę wydawać w tych różnych sklepach z wirtualnymi niby superczołgami z realną techniką ma to bardzo niewiele wspólnego podobnie jak cała ta gra, zobacz chociażby takie monstrum jak Jagdtigier fakt ze miał grubą skórę i potężne działo ale silnik do dupy i beznadziejnie wyszkoloną (koniec wojny) obsługę dodatkowo był niezmiernie ciężki i wielki jak stodoła przez co stanowił nieruchawy i łatwy cel dla T-boltów i,Tajfunów czy innych Żelaznych Gustawów. Pozdr. A.
 15. Eeee nie wydaje mnie się ,jakby był prototyp to byłby w Kubince ,szukałem zdjęć ale nie ma żadnego to pewnie jakiś taki niby czołg z WoT w klasie Premium. Oryginalny IS-3 miał zapas amunicji wynoszący 25-28 pocisków razy 2 działa to wychodziłoby po 14 pocisków na lufę, dodatkowo jest to amunicja rozdzielnego ładowania czyli osobno trzeba załadować "kulę" a osobno ładunek miotający czyli wychodzi że do tej dodatkowej armaty musiałby być dodatkowy ładowniczy jak oni by się tam wszyscy zmieścili , czyli bzdura i tyle. Pozdr. A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.