Jump to content

Adams M1A1

Members
 • Content Count

  1,395
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adams M1A1 last won the day on August 30

Adams M1A1 had the most liked content!

Community Reputation

15 Good

About Adams M1A1

 • Birthday 01/15/1970

Personal Information

 • Location
  Goldenburg , Silesia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polecam Kolegę Maćka solidny kontrahent , dokonaliśmy wymiany , przesyłka wzorowo zapakowana. Pozdr. A.
 2. Mam coś takiego z tego zestawu : http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d38e.htm Napisz do mnie na PW. Pozdr. A.
 3. Ale tutaj u Ciebie to chyba trudniejsza sprawa jest, bo "pisze w cudzoziemskim języku" u mnie , Kapersky pisał po polsku. Pozdr. A.
 4. No administracja działa błyskawicznie , tylko zgłosiłem a już się naprawiło. Pozdr. A.
 5. Mi dalej zgłasza problem z certyfikatem i Kaspersky nie chce mnie wpuszczać . Pozdr. A.
 6. Wiesz co , kupiłem "se" 2 wczesne wieże T34 (do pływającego czołgu proj. 1124) oraz ramę startową BM31 (też do konwersji) z MSD i ogólne jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo zdecydowanie poprawili jakość, nie wiem jak z modelami ale akcesoria są ogólnie na bardzo duży plus. Pozdr. A.
 7. Radar do kuba w zapowiedziach na październik. Witajcie miłośnicy pojazdów nietypowych , w zapowiedziach Trumpetera na październik pojawił się 1S91 SURN czyli po prostu radar do Kuba, oraz kolejna mutacja S400: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=33283&mode=thread&order=0 Nasi rodzimi wytwórcy rzeczy potrzebnych i przydatnych z Toro Model wydali już kalki z ciekawym malowaniem do tego radaru: http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d62e.htm Jest tu malowanie do Kuba (wyrzutnia i radar) i do Kruga (sama wyrzutnia),2 do Osy, Jedno do Katiuszy (BM21) ,jedno do 2K6 Łuna i jedno do Toczki, czyli jak ktoś chce robić pojazdy LWP to ma coraz więcej możliwości bo wszystkie te w/w pojazdy Trumpeter już wydał . Pozdr. A.
 8. No jak to tylu ludzi na Forum robi hitlerowskie II wojenne pojazdy ,a nikt mi nie jest w stanie odpisać i to w temacie takiego kultowego sprzętu , jak bateria acht-acht
 9. Napiszę tak, nigdy na poważnie nie zaciekawił mnie ten temat, pamiętam że mignęło mi gdzieś takie zdjęcia może to był Magnuski, może TBiU , pamiętam też że jako dzieciak (lata 70-80) czytywałem "Żołnierza Polskiego" może to tam było czy w jakiejś innej publikacji. Chciałbym pomóc ale nie wiem nic pewnego. Chyba żeby zapytać w jednostce która dziedziczy ich tradycje ,lub na jakimś forum. Pozdr. A.
 10. Lata 60 , zapewne 7 Łużycka Dywizja Desantowa.Podobnie malowane były i PT 76 i transportery TOPAS . Pozdr. A.
 11. Kommandogerät 40 . Właśnie niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem w/w urządzenia w skali 1/35 firmy Bronco , Zamierzam dorobić do niego pojazd transportowy Krupp L3 H63 kfz74 o taki: http://www.kfzderwehrmacht.de/Hauptseite_deutsch/Kraftfahrzeuge/Deutschland/Krupp/Krupp_L_3_H_63_-_163/Kfz__74_Fl_Messtr_Kw/kfz__74_fl_messtr_kw.htm Moje pytanie do znawców Luftwaffe (Flak) brzmi : z ilu osób składała się obsługa tego urządzania ( na zdjęciach widać 12 chłopa) i przez kogo( stopień) byli dowodzeni , oraz generalnie więcej jakichś informacji na temat struktury tego zespołu. Pozdr. A.
 12. Przyjacielu, ramy i ogólnie podwozia wszystkich pojazdów , nie tylko wojskowych nigdy nie są z gołej stali , gdyż bardzo szybko zeżarła by je rdza. Zazwyczaj są malowane farbą antykorozyjną ,.W czasie II Wojny Światowej , taka farba była wykonywana z jakiegoś świństwa na bazie abizolu,asfaltu, smoły czy czegoś takiego i miała kolor czarny także myślę że ramy w owych pojazdach zupełnie spokojnie możesz pomalować na czarny matowy. Pozdr. A
 13. Pojazd zrobiony fajnie, fajna modulacja.Zwłaszcza podobają mi się szczegóły, jak znaki priorytetu drogowego, czy sztyle do łopatek saperskich. Ale w tej beczce miodu łyżka dziegciu , strasznie kiepsko i sztucznie wyglądają te wściekłoniebieskie peryskopy , i tak samo sztucznie wygląda ta zestwowa lufa , jakbyś wymienił tą zestawową lufę na wyrób polskiego Mastera o taki: https://www.jadarhobby.pl/master-gm35011-135-lufa-rosyjskiego-karabinu-maszynowego-kpwt-tankoviy-p-43923.html I zrobił przeźroczyste peryskopy byłby ideał. Pozdr. A.
 14. Czołg fajny bardzo realistyczny, i winietka fajna, przydaliby się jacyś biegnący "bojcy" tylko opis wadliwy, jak dla mnie powinien brzmieć T34-76 prod. zakł. STZ. Skrót STZ w WP znaczył Samochód Transportowo-Załadowczy czyli np. Ural 375D 2T6 dla zestawu 2K11 Krug czy ZiŁ131 2T7M dla zestawu 2K12 Kub. Pozdr. A.
 15. Powiem tak wygląda świetnie , co do tego babola, używałem wielokrotnie kalek z Toro i nigdy mi się nic takiego nie trafiło. No to jak już masz te kalki to teraz czas na zestaw p.lot M17 z 3-ciej Brygady Pancernej , kupisz sobie M5 z Academy i skonwertujesz , wprawę jak widać masz. Pozdr. A.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.