Skocz do zawartości

Honda CB1100R - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, tak sobie oglądam i oglądam i tak się zastanawiam, coś mi nie pasi i wypatrzyłem, Dark wiem że po czasie, ale ja osobiście wywierciłbym otwory w tłumnikach. było by to bardziej realne niż aktualna czarna zaślepka. Ale to moja opinia, nie koniecznie muszę mieć racje.. dobrze idzie.

 

Pozdrawiam Marcus

Masz rację, taki zabieg poprawiłby realizm... ale model budowany jest w konkursie na forum PWM w kategorii STANDARD i takie operacje są w tej klasie zabronione....

 

ETAP 15

het15.jpg

 

Dość obszerny etap budowy, należało w nim wykonać bak, przednią osłonę wraz z lampą i wszelkimi dodatkami. Obydwa elementy należało skleić i pozbyć się śladów łączenia części. Zamiast szpachlówki użyłem cjanoakrylu. Całość pokryta podkładem Motipu i na tak przygotowaną powierzchnię poszła baza ze spray'u - Tamiya TS-27 biały mat oraz TS-26 Pure White. Potem standardowo - bezbarwny połysk, kalki i bezbarwny połysk...

et15_1.jpg

 

części składowe przedniej lampy oraz klosz owiewki.

et15_2.jpg

 

Jeszcze małe maskowanie i malowanie czarnego płata na górze owiewki - podszybie

et15_3.jpg

 

Wykończenie owiewki i uzbrojenie jej w całą drobnicę typu kierunkowskazy, lusterka wsteczne, klaksony....

et15_4.jpg

 

et15_5.jpg

 

Ostatnie maskowanie i malowanie na czarno krawędzi szybki...

et15_6.jpg

 

ETAP 16

het16.jpg

 

Montaż końcowy - bak oraz owiewka trafiają na swoje miejsce.

et16_1.jpg

 

Poprawiłem również to na co zwrócono mi uwagę - kontrolki. Teraz mamm nadzieję wyglądają bardziej realistycznie.... na pewno dużo lepiej niż przedtem ;o)

et16_2.jpg

 

et16_3.jpg

 

Niestety... to już ostatni etap budowy tej Hondy - model skończony... :P

Jakby nie patrzeć każdy motorek zajmuje mi +/- 1 miesiąc pracy (odejmując soboty i niedziele).... i nie jest to próba chwalenia się czy chęć jakiegoś bicia rekordu. Po prostu takie mam tempo sklejania oraz możliwości techniczno-organizacyjne. Nie uważam również żeby odbijało się to na jakości wykonania modelu. Siedzenie dodatkowo kolejny miesiąc nad modelem niewiele lub też wcale nie zmieniłoby efektu końcowego.

Teraz muszę wygospodarować chwilę spokoju na sesję zdjęciową i zapraszam do galerii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, taki zabieg poprawiłby realizm... ale model budowany jest w konkursie na forum PWM w kategorii STANDARD i takie operacje są w tej klasie zabronione....

Chyba trochę przesadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.