Skocz do zawartości

MiG-17PF 1:72 KP


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM:)

 

Od dziś do grona moich zajęć dochodzi MiG-17 PF czeskiej firmy Kovozavody Prostejov KP w skali 1:72:

 

image1ld8.jpg

 

Pomaluje go prawdopodobnie w czeskie wzory, choć bardzo kuszą mnie jakieś maskujące barwy.

 

 

 

No to zaczynamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie tylko że nie mam szachownic i nie wiem co to za kolory, cyferkowe barwy były by mile widziane

 

Kalkomanie mam dla egipskiego (sar), czeskiego i indonezyjskiego lotnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś stronkę z informacjami na jaki kolor pomalować mniejsze elementy takie jak silnik, wnętrze kabiny (fotel, tablicę kontrolną, za fotelem część kadłuba pod owiewką) karabiny, wnętrze kadłuba w które chowa się podwozie, wnętrze płyt które są przy kołach itp.

 

 

Jak dobrze pójdzie to malowanie, łatanie szczelin będzie za mniej więcej 2 tygodnie jeśli po jutrze zdam egzamin teoretyczny z prawka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

schemat kamuflazu i kolory bardzo podobne jak w "1023":

http://www.aircraftresourcecenter.com/ISL/Hi-Decal_Line/1.48/48001-48010/48005_MiG17F/HD48005.htm

Do dostania m.in.tu:

http://www.jadarhobby.waw.pl/hidecal-72035-mig17lim5-fresco-p-3618.html

 

Pozdrowienia

 

Diego

 

 

No ładnie tylko że nie mam szachownic i nie wiem co to za kolory, cyferkowe barwy były by mile widziane

 

Kalkomanie mam dla egipskiego (sar), czeskiego i indonezyjskiego lotnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Co do malowania wewnetrznych powierzchni Miha-17 w kabinie , wnekach podwozia , luku przednim to stosowano rozne kolory szarnego ( od jasnego do ciemnego) takze miaszanke zielonego i szarego. Tablica przyrzadow byla czarna. Polecam ci polskie malowanie maskujace do czystej wersji Lima5P lub kamuflarz do wersji szturmowej Lim-5P czyli lima6M. Jesli beda potrzebne dalsze informacje z checia pomoge bo temat jest mi blisko

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor pomalować siedzenie?

 

pozostałą część wnętrza kabiny pomalowałem na szaro, Humbrol 56.

 

I czy nie ma ktoś większych fotek z detalami? Bo na linku podanym wcześniej nie widać nawet jaki kolor ma mieć silnik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak już napisał jeden z kolegów...kabinki były raczej w odcieniach szarości z domieszką niebieskiego. Często spotykanym kolorem był odpowiednik H145 lub H64 bądź mieszanka tych dwóch w dowolnych proporcjach. Fotel miał kolor H145. Taką barwę ma eksponat muzeum w Krakowie. Zagłówek czarny. Dźwignie katapulty czerwone. Pasy jasnoszare.Tablica czarna. Dyszę wylotową propnuję pomalować H53 lub podobyn kolorem. Wnętrze na czarno...

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień czekałem na takie info i dopiero teraz gdy już jest sklejony ktoś sie zjawia

 

H56 to też szary i na palecie się za bardzo nie różni od H145 i 64 więc jest dobrze

 

Zagłówek można jeszcze ciachnąć na czarno:)

 

A H53 to jaki kolor? Bo nie mam go na palecie barw. Dyszę ciachnąłem jedną warstwę na czarno (H33)

 

 

A tak w ogóle to nie ma jakiś stron www lub czasopism gdzie były by takie informacje? Przecież kiedyś nie było internetu a ludzie kleili modele.

 

 

Jeszcze jedno, skąd wziąć ciężarek o masie 4g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Zagłówek fotela malowany byl w tym samym kolorze co sam fotel , nie na czarno. Rekojesc do wystrzalu fotela i oslony twarzy byl czerwony.

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba było zaszpachlować , zalać CA , wyszlifować a potem dopiero nakładać kolor. Szkoda farby jak będziesz miał szpachle to ci zabrudzi powłokę będziesz to musiał szlifować i farba zejdzie . A tak to byś maił od razu zaszpachlowany model i dopiero farba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Mam już szpachlę i nałożyłem w szczeliny przy złączeniu skrzydeł z kadłubem tylko co mam zrobić żeby zdjąć te kawałki szpachli które ubrudziły trochę skrzydła tak żeby szczegółów nie uszkodzić?

 

picture108kd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej. Jeśli masz już pomalowany model i chcesz zaszpachlować szczeliny to bym taśmą modelarską (lub inną, która nie zerwie lakieru) zabezpieczył po obu stronach szczeliny model. Zostawił bym wolne miejsce na szerokość szczeliny i wtedy nałożył szpachle. Potem zerwał bym taśmy i ten wąski paseczek szlifował sposobem opisanym wyżej.

Ale rzeczywiście lepiej było to zrobić przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś rozpuszczalnik żeby po prostu zmyć szpachlę ze skrzydeł i z innych części na których nie powinno jej być?

 

Bo teraz jedyne co mogę powiedzieć o szpachlówce Hubrola to - żenada! Zaraz po wyciśnięciu z tubki robi sie prawie jak plastelina, trzeba szybko nałożyć (a to jest dodatkowo trudne bo szpachlówka lepi się do wszystkiego oprócz szczelin) i papierem ścierać co się da a i tak już jest sporo przylepione do kadłuba/skrzydeł. Po kilkudziesięciu sekundach zaczyna się strzępić, takie "kozy" odchodzą jak się ściera. A może ja to źle robie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak nakładałeś szpachle? ja używam do tego kawałka plastikowej karty, obojętnie z czego pozyskana (telefoniczna, kawałek opakowania) i używam jak szpachelki, nakładam na nią trochę szpachli i wciskam w szczelinę wygładzając.

Drugie pytanie. Ile czasu czekałeś aż szpachla wyschnie? Jeśli 1 lub 2h to mało. Jak jest grubsza warstwa to dużo dłużej schnie. Najlepiej odczekać 24h i wtedy szlifować. Ja mam szpachle Wamodu i tak robie, myślę, że zasada działania jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlowanie mi nie wychodzi, nie mam papieru ściernego tylko taki pilnik do paznokcji :P i jak biorę lekko to nie schodzi choć szpachluje pare minut po nałożeniu a jak biorę mocno to mam gładkie skrzydło, bez zadnych lini i nitów :/

 

Jeszcze jedno, czym całkowicie zmyć farbę tak żeby nie uszkodzić modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlowanie mi nie wychodzi, nie mam papieru ściernego tylko taki pilnik do paznokcji :P i jak biorę lekko to nie schodzi choć szpachluje pare minut po nałożeniu a jak biorę mocno to mam gładkie skrzydło, bez zadnych lini i nitów :/

 

Jeszcze jedno, czym całkowicie zmyć farbę tak żeby nie uszkodzić modelu?

 

Zmywaczem wamodu!! Lub wsadź model na noc do kreta czy do DOT-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.