Skocz do zawartości

HMS BOUNTY Revell


Gan1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy model jaki zrobiłem pod dłuższej przerwie od modelarstwa ( wcześniej sklejałem i malowałem figurki min. WFB ) także prosiłbym o wyrozumiałość Model też zapewne i oklepany, ale od czegoś trzeba było rozpocząć przygodę z okrętami. Posiadam więcej zdjęć, szczególnie z procesu produkcji, także jak ktoś chętny to mogę dorzucić.

Pzdr

48484910200299017587455.jpg

 

42398410200299031107793.jpg

 

14954210200299043868112.jpg

 

45924102002990318278111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie za głupie pytanie, może to taka moda, może inaczej się nie da? Ale dlaczego żagle rejowe ma jak by szła fordewindem, a bezan wybrany na dechę do bajdewindu? Ze sztakslami to rozumiem, nie bardzo chyba jest je zrobić jak wyluzowane do fordewindu. Trochę to dziwnie z perspektywy żeglarza (choć tylko mazurskiego) wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie za głupie pytanie, może to taka moda, może inaczej się nie da? Ale dlaczego żagle rejowe ma jak by szła fordewindem, a bezan wybrany na dechę do bajdewindu? Ze sztakslami to rozumiem, nie bardzo chyba jest je zrobić jak wyluzowane do fordewindu. Trochę to dziwnie z perspektywy żeglarza (choć tylko mazurskiego) wygląda.

 

To ja zadam pytanie pytajacemu: czy kazdy modelarz musi posiadac wiedze zeglarska?

 

Zrobil tak, jak mu kazali w instrukcji i juz! Gwarantuje koledze, ze w 100% nikt kto bedzie ogladl model, nie zastanowi sie nad taka pierdola.

 

Modelik fajny, ale troche trzeba bylo przybrudzic zagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym zdaniem należy to i owo wiedzieć o oryginale obiektu (jaki by nie był - okręt, pojazd, samolot) którego model się robi. Przynajmniej w przypadku pancerki takie podejście jest powszechne. Poprawianie błędów zestawu (w tym baboli instrukcji) też. Większość modelarzy pancernych naprawdę dużo wie o sprzęcie którego modele robi. Jeżeli wśród szkutników takiego parcia nie ma - rozumiem, moda.

Proszę nie traktować tego co wyżej jako jakiejś próby antagonizowania środowiska szkutniczego i pancernego czy dzielenia na lepszych i gorszych. Po prostu pytam o specyfikę wycinka świata modelarskiego który mało znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Budowniczych żaglowców jest znacznie mniej na Modelwoku,nawet bym powiedział że tyle co pies napłakał,niż np. pancerniaków,i z tego co się orientuje poziom jest co najwyżej średni (ze mną włącznie).Prawdziwych maniaków powinieneś szukać np.na Kodze,i wtedy mógłbyś zadać to pytanie.Tu ,moim zdaniem,żaglowce buduje się bardziej dla dobrej zabawy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.