Jump to content

Michal_G

Members
 • Content Count

  837
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

Personal Information

 • Location
  Racibórz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo mocne wrażenia robi! Takie pytanko natury taktycznej - jaki sens dawać obsłudze broni zespołowej Enfielda? Na moje wyczucie lepszy był by Sten.
 2. Coraz ciekawiej! Talie mocujące działa (i przy okazji służące do ich nataczania) poprawiły sytuację. Tylko że diabeł (piracki) tkwi w szczegółach. Z talii powinien wychodzić wolny koniec liny (w walce trzymany przez obsługę, poza walką zaknagowany - wychodzi z bloku bliżej burty) - a zestawowe wyglądają jak by lina była pętlą. Nie mam wyczucia na ile jest to do przerobienia. Popatrz jeszcze z góry na kabestan (zdjęcia są po skosie, nie jestem pewny) czy aby przy wybieraniu kotwicy handszpaki (te poziome drągi) nie zachodzą nad armaty. Był by "ból solidny" gdyby tak było. Kabestan załoga obracała chodząc wokół z rękami na handszpakach, pod nogami nic nie mogło się pałętać.
 3. Michal_G

  336.BGBPMFMB

  Pic defiladowy rzeczywiście obłędny, jak na 9 maja, fajnie wyszedł. Ale mimo wszystko delikatny wash dobrze by im zrobił, takie bardziej 3D by były w odbiorze. Super ci te wozy wychodzą, pokombinuj tylko z reflektorami. Nawierć, pomaluj srebrzanką i wypełnij Distalem Rapid (fajnie imituje szkło) albo jakimś innym preparatem (Koledzy doradzą, możliwych "szklanych wypełniaczy" jest wiele). Skoro w 1:72 da się zrobić fajne reflektory w ten sposób to i w 1:35 na pewno się uda.
 4. Gerd jak zwykle ciekawe zdjęcia wrzucasz! Chodzi za mną (w dalekich planach) jeep z 1 SBS właśnie z dywizjonu przeciwpancernego. Jak wiadomo lądował z angielską 1 DPD i wraz z nią walczył do gorzkiego końca. Czy znasz jakieś zdjęcia pozwalające poprawnie wykonać takiego jeepa - z numerami rejestracyjnymi itp? Czy jest w 1:72 sensowny model przeciwpancernej 6 funtówki? Zalinkowany artykuł naprawdę warty przeczytania.
 5. Wychodzi super. Drobiazgi terminologiczne, tak w kwestii formalnej: - nie poręcz a reling, - nie okno działowe, a ambrazura lub furta działowa.
 6. To nie kwestia komórki. Bardziej światła. Oświetl model porządnie, w jakimkolwiek programie graficznym skoryguj balans bieli (jeżeli będzie trzeba) i fotki wyjdą dużo lepsze.
 7. Dawno nic nie wrzucałem, poniżej efekty dalszych prac nad bułgarskim Ził-em. Kalki składane "po literze" z pozostałości wszelakich. Oszklenie wklejone na kleju Humbrola do tego typu elementów - pierwszy raz go użyłem, polecam. Skrzynia pomalowana (miejscami nierówno kamuflaż na bokach złapał, poprawię kolejną warstwą), washa dostała z olejów (brąz van Dycka). Odpryski farby na błotnikach poprawię - chyba ciut niedoschnięta była przy montażu i przy zawadzeniu odeszła. W następnej kolejności biorę się za worki z piaskiem i drewnianą konstrukcję podtrzymującą je.
 8. Elementy drewniane - super! Piszesz "zero waloryzacji" - może jednak dasz się namówić na talie służące do mocowania dział? Działa wyszły bardzo dobrze, talie dodadzą im smaczku. Bez nich działa latały by po pokładzie przy najmniejszym kiwnięciu jak Icek Rozenblaum kupiec z Tortugi po pustym geszefcie i łamały kości każdemu napotkanemu członkowi załogi.
 9. Rozsiadam się. Swego czasu "popełniłem" zwykłego zającowego jeep-a z Aifixa, bardzo fajnie się sklejał. Jeżeli chcesz zostawić lusterko (ponoć często były demontowane) to może zastąp je blaszką - Airfix dał koszmarnie grube. Pałąki plandeki jak widzę wymieniłeś na druciane, uchwyty na burtach odcięte więc druciane dorobisz, więcej w samym jeepie chyba nie warto zmieniać. Są kalki do polskich jeepów, w tym do pojazdu z 1 SBS z pod Arnhem (Toro) - ale nie jestem pewny czy 1 SBS miała jeepy zmodyfikowane pod potrzeby desantu, coś mi świta że używała zwykłych "zającowych".
 10. Kalki do "Trupa" i paru innych polskich FT http://www.modelmaker.com.pl/D72015-Polish-tanks-markings-1920-1939/16/ Aktualnie niedostępne, ale może się pokażą?
 11. Klimat jak SAS i ambasada Iranu!
 12. Dokładnie tak jak poprzednik. W 1:72 zdarzają się niestety modele w których drobne elementy wyposażenia (np. łomy, łopaty) są odlane razem z kadłubem. I wtedy zostaje raczej tylko malutki pędzel i zegarmistrzowska precyzja...
 13. Jak by tak jeszcze w 1:72... A tak Revella przyjdzie przerabiać...
 14. Michal_G

  T-55A TAKOM 1/35

  Bardziej siedzę w temacie 6 PDPD, ale coś tam mogę pomóc. Swego czasu na forum gdańszczan wygrzebałem wątek o wspomnieniach ze służby w desancie morskim http://forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=5497&postdays=0&postorder=asc&start=0 a w nim takie zestawienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.