Jump to content

Michal_G

Members
 • Content Count

  849
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

Personal Information

 • Location
  Racibórz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Klimat mojego dzieciństwa, jako szczyl popełniłem takiego "z pudełka". Święcie przekonany że to radziecki okręt nakleiłem mu nawet czerwoną gwiazdę (pozostałość kalkowa z jakiegoś samolotu) na pokładzie dziobowym "żeby lotnictwo wiedziało że to swój". Będę zaglądał!
 2. Robiłem polską wersję i też kierowca nie mieścił się za kierownicą.
 3. Czyli po prostu robisz BRDM-2 korzystając z zestawu BRDM-3? A to wszystko w porządku, w galerii która kiedyś pewnie będzie warto by to jasno zaznaczyć.
 4. Tylko że BRDM-3 w WP nie mieliśmy, były 1 i 2 w różnych odmianach.
 5. Jest klimat "последний снаряд, прощай Родина!" (pusta skrzynka na amunicję za działem). Lufa nawiercona (na fotkach nie widać)? Dwa drobiazgi: podłoże wygląda na glinaste a opony świecą się jak na defiladzie na Rocznicę Rewolucji Pażdziernikowej, lemiesze nie wbite w podłoże, po pierwszym strzale 45-ka muchobojka odskoczyła by do tyłu, przy okazji miażdżąc obsługę.
 6. Ammo of MiG - są szanse zamówić od nich ramki z gąsienicami z modelu T-54B w 1:72? Potrzebne mi do modelu Revella (Revell dał RMSH a potrzebuję OMSH, właśnie takie są w T-54 od Ammo of MiG).
 7. Dołączę się, czeka mnie zakup gąsienic OMSH do T-55 w 1:72, Grigorov takowe robi...
 8. Coraz ciekawiej. Drobiazg - lina kotwiczna na pewno nie była biała. No może w Royal Navy tuż przed admiralską inspekcją ale na pewno nie u piratów.
 9. Numer taktyczny fajnie wyszedł, wygląda jak malowany od ręki (bo i tak najczęściej w rzeczywistości było). Pas identyfikacyjny - może by ciut jakiegoś zacieku z białej farby dodać? To najczęściej Wania z Saszą malowali na szybko szczotką (wynalezioną wraz z rowerem u Niemca na strychu) nabierając farbę z wiadra, bywało że po jednym (albo i nie jednym) głębszym więc zacieki bywały spore. Popatrz na zdjęcia, często był jeszcze malowany biały krzyż na stropie wieży (dla lotnictwa).
 10. O co chodzi z niewspółgraniem metalowej lufy z modelem? Przecież i tak malujesz, więc rodzaju materiału nie będzie widać.
 11. Jeżeli masz zastrzeżenia co do zestawowej lufy to są dostępne metalowe, można wymienić.
 12. Obserwuję, mam takowego w zapasach modelarskich. W kwestii formalnej - Revell błędnie opisał wersję czołgu. To jest T-55 / T-55A. T-55AM na pierwszy rzut oka odróżnia się od wcześniejszych wersji charakterystycznymi "policzkami" na wieży. Warto poczytać i pooglądać http://www.nowastrategia.org.pl/opracowanie-czolgu-t-55am-merida/ Na samym początku potrzebna jest decyzja na jaki czołg się decydujesz - np. na którą wersję z "pudełkowych", bo elementów opcjonalnych jest sporo.
 13. Bardzo mocne wrażenia robi! Takie pytanko natury taktycznej - jaki sens dawać obsłudze broni zespołowej Enfielda? Na moje wyczucie lepszy był by Sten.
 14. Coraz ciekawiej! Talie mocujące działa (i przy okazji służące do ich nataczania) poprawiły sytuację. Tylko że diabeł (piracki) tkwi w szczegółach. Z talii powinien wychodzić wolny koniec liny (w walce trzymany przez obsługę, poza walką zaknagowany - wychodzi z bloku bliżej burty) - a zestawowe wyglądają jak by lina była pętlą. Nie mam wyczucia na ile jest to do przerobienia. Popatrz jeszcze z góry na kabestan (zdjęcia są po skosie, nie jestem pewny) czy aby przy wybieraniu kotwicy handszpaki (te poziome drągi) nie zachodzą nad armaty. Był by "ból solidny" gdyby tak było. Kabestan załoga obracała chodząc wokół z rękami na handszpakach, pod nogami nic nie mogło się pałętać.
 15. Michal_G

  336.BGBPMFMB

  Pic defiladowy rzeczywiście obłędny, jak na 9 maja, fajnie wyszedł. Ale mimo wszystko delikatny wash dobrze by im zrobił, takie bardziej 3D by były w odbiorze. Super ci te wozy wychodzą, pokombinuj tylko z reflektorami. Nawierć, pomaluj srebrzanką i wypełnij Distalem Rapid (fajnie imituje szkło) albo jakimś innym preparatem (Koledzy doradzą, możliwych "szklanych wypełniaczy" jest wiele). Skoro w 1:72 da się zrobić fajne reflektory w ten sposób to i w 1:35 na pewno się uda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.