Jump to content

Michal_G

Members
 • Posts

  1,129
 • Joined

 • Last visited

Reputation

88 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co do zarostu - raczej bez. Myślę że Książę Pepi nawet do Elstery wskoczył gładko ogolony. Mógł być brudny (jak to na polu walki), okopcony dymem bitewnym, ale ogolony.
 2. Bardzo fajnie wyszedł. Lina może trochę za jasna (powinna chyba być czymś konserwowana) ale to drobiazg i moje wrażenie może też być mylne - kwestia fotek.
 3. Michal_G

  Polskie Abramsy

  Koszmar logistyczny będzie, jak już Koledzy sygnalizowali. Dojdzie jeszcze koszmar mostowy - Abrams to bodajże 74 tony, sporo więcej niż Leopard. Spora część mostów przez które Leopardy przejdą nie utrzyma Abramsa. A rzek "w poprzek" potencjalnego kierunku ruchu na "autostradzie czołgowej Berlin - Moskwa" na której siedzimy okrakiem mamy sporo... W temacie modernizacji T-72 - nasz 72-ki i Twarde nadal mają amunicję podkalibrową z rdzeniami stalowymi. Najsensowniej i najtaniej było by zakupić / opracować amunicję z rdzeniami co najmniej wolframowymi (o uranowych to chyba pomarzyć możemy). Co jak co ale balistykę to gładkolufa 125-ka ma super, więc zastosowanie porządnej amunicji wydatnie podniosło by wartość bojową naszych czołgów.
 4. No no, Książę Pepi! Rozsiadam się i kibicuję. W końcu przez lata mieszkałem blisko koszar 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego (obecnie stacjonuje w nich 6 bdow 6 BPD) więc czuję się zobowiązany do obserwacji tematu.
 5. U mnie przy pancerce w 1:72, akryle: Pactra Model Master Hataka Vallejo. Z MiG-ami jakoś się nie polubiłem, raz spróbowałem i po 5 warstwach dalej jakiegokolwiek krycia nie uzyskałem więc odpuściłam dalsze próby.
 6. Szyłka Szyłeczka Szyłunia! Trzeba PLN odkładać...
 7. 1) Po co chcesz wiercić? Tego w ogóle nie będzie widać. 2) Całą długość to będzie duży problem - strasznie smukłe wiertło było by potrzebne 3) Jak tylko trochę chcesz nawiercić przy wylocie to dowolna mała wiertarka elektryczna (Dremel, Proxxon, Parkside np.), wiertło do metalu i jedziesz. 4) Średnica będzie trochę większa, 88 mm/35=2.5 mm
 8. Do wypełniania reflektorów nadaje się też Distal Rapid i Humbrol Crystal Clear. W 1:72 najpierw nawiercam reflektor, maluję od środka na srebrno, jak wyschnie to wypełniam. Obydwa specyfiki dają fajny wypukły menisk.
 9. Klimat jak na 13 grudnia, fajny efekt. Zdjęcia z muzeum gdzie zrobiłeś? Dobrze widzę wyrzutnię WP-8z w tle?
 10. Z pozytywnych detali dodam jeszcze rozbryzgi wody przy gąsienicach Aśki wjeżdżającej z rozpędem w koryto - fajnie wyszły.
 11. Kolor ASU straszny. Nawet jak by założyć że 35 das 6 PDPD wziął sojuszników na pancerz to była by to piechota z lat 60-70 a nie drugowojenna. Mnie takie SF jako rekonstruktora 6 PDPD denerwuje, no ale ja w ogóle nerwowy bywam.
 12. Miałem IS-3 z tej serii, napęd elektryczny, sterowany "pilotem" na kablu, będącym też pojemnikiem na baterie. Nawet fajnie pokonywał "trudny teren" zrobiony w pokoju z klocków i małych poduszek.
 13. Co do spadku gruntu do wody - jako budowlaniec wodny z zawodu pozwolę się nie zgodzić z Peterem. Otóż przy niskich stanach wody często zdarza się takie załamanie skarpy koryta - jeżeli aktualny przepływ jest mniejszy od tzw. przepływu korytotwórczego. Co do reszty - Koledzy napisali co warto zrobić inaczej, lepiej . Działaj dalej, potencjał jest, umiejętność zmontowania scenki też, "diabeł tkwiący w szczegółach" w kolejnych pracach będzie coraz mniej widoczny.
 14. Na Tempesta polowałem w SH jako dzieciak po lekturze wspomnień Clostermanna "Wielki Cyrk" - bezskutecznie.
 15. A choćby po to żeby od razu z daleka było widać czy coś się niedobrego z okrętem stojącym w porcie nie dzieje. Np. nie złapał przecieku połączonego z jednoczesną awarią systemów wykrywania tego typu zdarzeń.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.