Jump to content

Michal_G

Members
 • Content Count

  791
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Racibórz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chirurgia wnętrza obłędna! Detal na zewnątrz też. Lufę zostawiłeś w osi jarzma czy przesunąłeś tak jak powinna być (patrząc na fotki nie jestem pewny). Brakuje troszkę narzędzi na przednim pancerzu i liny holowniczej - ale to moje czepialstwo bardziej, chciał bym tak umieć.
 2. Bardzo ładny. O linach Koledzy pisali. Ew. można by uchwyty na druciane wymienić, dodać antenę radiostacji i belkę do wyciągania z błota.
 3. Z Trumpeterem rzeczywiście może być problem. Jakiś czas temu próbowałem kupić ramkę od M-113 w 1:72 (Amba mi zeżarła co nieco) i od bardzo pomocnego sprzedawcy z Exito dowiedziałem się że sprawa jest beznadziejna. Z Trumpeterem nie kontaktowałem się gdyż udało mi się zdobyć potrzebne części poprzez zakup zdekompletowanego M-113 od Esci w rozsądnej cenie.
 4. W sprawie brezentu - rozważ opcję zdemontowania stelaża (wjechali w Zonę "na kabriolet") i wtedy problem trwałości staje się bezprzedmiotowy. Zresztą w warunkach "okołobojowych" UAZ-em jeździ się raczej bez plandeki (przynajmniej w lecie, o ile mocno nie pada) - możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu i prowadzenia ognia z wnętrza.
 5. Rozsiadam się i oglądam. Rozważ dokupienie żywicznych kół od Balaton Models, są do dostania np. w Martoli.
 6. Bardzo ładny! Takie drobne smaczki jak błoto naniesione butami na dnie przedziału desantowego dodają mu realności. Karabinek na wieży - co to jest i gdzie skombinowałeś? Kolba jak w nowszych modelach AK, ale magazynek krótki i optyka wskazuje na coś z serii SWD - nie dopatrzę się więcej na tej wielkości fotkach. 7 godzin klejenia fototrawionek - aż tyle ich Modelcollect dał czy dokupiłeś coś dodatkowego? Ech, żeby tak Modelcollect BMP-1 wypuścił, od razu bym kupił...
 7. Dokładnie o to chodzi. W gruncie sypkim (np. piasku) maksymalny kąt nachylenia skarpy (w stanie granicznym stateczności) jaki można uzyskać jest równy kątowi tarcia wewnętrznego gruntu. A ten dla piasków wynosi (nawet przy ekstremalnym zagęszczeniu) wynosi 35-36 stopni. Czyli z pasku to stać nie będzie, musiał by być grunt spoisty (np. glina) ale z takich bardziej solidnych (nie wchodząc w detale o wilgotności, stopniu plastyczności itp.). Przepraszam, ale statecznością skarp na chlebek, kiełbasę i masło do niego oraz modele zarabiam, to i odruchowo takie sprawy widzę.
 8. Całkiem fajnie broń wyszła. Aczkolwiek nie ma sensu taktycznego noszenie AKMS-a ze złożona kolbą. A robienie "obrzyna" (skracanie lufy) z wyborowego Mosina to zbrodnia wołająca o pomstę (te kb w dobrych rękach były naprawdę bardzo celne na duże odległości). Ale kto tam wie co komu w Zonie do głowy strzeliło, nie koniecznie sensownego.
 9. Antena radiostacji by się przydała. Poza tym skarpa o takim nachyleniu z piasku nie ma prawa stać (nawet bez obciążenia czołgiem) - podstawy mechaniki gruntów (przepraszam, zboczenia zawodowe). Tak więc osuwisko to i może jest, ale na pewno nie piaszczyste. Resztę Koledzy już napisali.
 10. Po dłuższej przerwie udało się troszkę podłubać przy ZIL-e. Tym razem wnętrze kabiny, ciutkę przybrudzone pigmentami od MiG-a. Washa w zagłębieniach siedzenia chyba jeszcze trochę wzmocnię. Co prawda po zamknięciu kabiny i tak raczej "la psińco" (jak mawiają górale służący w Legii Cudzoziemskiej) będzie z tego widać... Koła - chyba jednak uda się rozkleić i poprawić, więc na razie wstrzymuję się ze skorzystaniem z oferty pomocy Przemka. Grześ - proszę popatrz na ostatnią fotkę, tak będzie lepiej niż było? Niestety zestawowe koła są sklejane połówek więc efekt "zachodzenia na siebie" bieżnika nie uzyskam...
 11. W temacie rur idących nad kesonem: w Ospreyu znalazłem informację o podziemnym zbiorniku na paliwo pomiędzy dokiem a Loarą. Może to rury służące do napełniania tego zbiornika?
 12. Limitowana edycja TKS-a z nkm-em 20 mm z dodaną metalową lufą https://exito.sklep.pl/pl/p/FIRST-TO-FIGHT-001-Wrzesien-1939-172-TKS-z-dzialkiem-20-mm-z-metalowa-lufa-Gazetka-w-zestawie-z-modelem-Edycja-Limitowana/49212
 13. Co do rur - raczej pasuje mi to do jakiegoś rurociągu technologicznego. Np. do tankowania statków stojących w doku (tak żeby można było tankować stojący w doku od strony "zewnętrznej"). Uwaga - to się musiało razem z kesonem przesuwać, żeby nie blokowało wyjścia z doku. Odpowietrzenie kanałów wlotowych do doku (służących do zalewania / odpompowywania doku) raczej nie - te by spokojnie wystarczyły pionowe, z jakimś kominem. Właśnie "kominy" na kolorowym zdjęciu to może być to. Zakładając że (tak powinno być!) że kanały idą głęboko w konstrukcji betonowej to "Campbeltown" raczej ich nie naruszył, powinny do dziś spokojnie działać.
 14. Od strony hydrotechnicznej jak na razie zastrzeżeń brak. Działaj dalej!
 15. Grześ dzięki za uwagę. Niestety to już nie do poprawienia... Nie rozkleję kół bez totalnego zniszczenia...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.