Jump to content

Leśna paSCUDa

Jędrek
 Share

Recommended Posts

Na prośbę okonka i regisa prezentuję dioramkę 1/35 jaka powstała kilka lat temu, pewnie niektórzy sobie ją przypomną gdyż była prezentowana na PWM. Jest to własna wariacja w temacie SCUDa. Model to Dragon: SS-1C SCUD B MAZ-543 TEL + blaszki Eduard (dwa zestawy – el. wnętrza i el. zewnętrzne) + parę drucików. Poza dodaniem blaszek i przewodów z drutu model został zrobiony prosto z pudła bez żadnych przeróbek. Malowanie: gruntowanie sprayem Tamiya, potem całość akrylami pędzlem, trochę farb olejnych i suchych pasteli. Figurki to ICM (jedna troszkę przerobiona). Drzewka jak i grzybki własnej produkcji, paprocie Part i Eduard, trawa – sznurek, posypka i suszone roślinki.

th_paSCUDa_1.jpg th_paSCUDa_2.jpg th_paSCUDa_3.jpg th_paSCUDa_4.jpg

th_paSCUDa_5.jpg th_paSCUDa_6.jpg th_paSCUDa_7.jpg th_paSCUDa_8.jpg

th_paSCUDa_9.jpg th_paSCUDa_10.jpg th_paSCUDa_11.jpg

Jędrek

ps. Złośliwością losu było pojawianie się w Pelcie literatury nt. paSCUD chwilę po ukończeniu modelu..

Drzewka i paprotki są strasznie nienaturalne

drzewek nawet nie mam zamiaru bronić - te były pierwsze i jak do tej pory jedyne

od tamtej dioramki zrobiłem tylko jeszcze jedną w 120mm ze słoniem bojowym - o ile można to dioramką nazwać (też kiedyś pokazywałem na PWM) i jedną w 54mm (pokazywany na forum ułan i mała dziewczynka)

paprotki - jak pisałem produkt Eduarda i Parta, nic z nimi nie cudowałem

wg mnie całość ma inny minus, za mało odcieni żółci/piaskowego/brązów

ale i tak dzięki za dobre słowo, po przerwie jak wiadomo póki co w okrętach grzebię może kiedyś jakaś dioramka powstanie, magazyn mam dość dobrze w 35-tkę zaopatrzony (i nawet coś od ponad 2 lat rozgrzebane)

Jędrek

• Super Moderator
..... jak wiadomo póki co w okrętach grzebię może kiedyś jakaś dioramka powstanie

Moze nawet morska Paskuda bardzo mi sie podoba. Dzieki, ze ja pokazales. Kurde...... moze dokoncze kiedys moja

• 4 weeks later...