Skocz do zawartości

Renault Magnum AE 500 1:24 Italeri


Bilonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Po dość długiej przerwie wracam do modelarstwa. Na rozgrzewkę idzie Renault Magnum. Założyłem sobie od początku, że ma ona być wersją spotykaną na drodze, ale jej stan ma wskazywać na dopiero odebrany z salonu . Z góry przepraszam, że nie mam dużo zdjęć dobrej jakości, ale Magnum tak świetnie się klei, że nawet się nie obejrzałem, a już na kołach stała. Dodaje to co mam i będę sukcesywnie uzupełniał zdjęciami dalszy postęp prac. Tyle pisania, foty ;) :

 

DSCF0893_zpsaeb658e5.jpg

 

DSCF0894_zpse1cd7aba.jpg

 

DSCF0905_zps570c4fbd.jpg

 

DSCF0914_zpsa79cd39c.jpg

 

DSCF0915_zps47d2789a.jpg

 

DSCF0916_zps08335a00.jpg

 

DSCF0923_zps7f69697d.jpg

 

DSCF0922_zps5e8e7d04.jpg

 

DSCF0919_zps2e9238cd.jpg

 

DSCF0918_zpse56b79b4.jpg

 

Dodam jeszcze na koniec dzisiejszego postu, że po latach doświadczeń doszedłem do wniosku, że model "z pudła" też może być atrakcyjny. Modele przedstawiające ciężarówki "z drogi" jakoś zaczęły bardziej do mnie przemawiać, aniżeli show trucki. Co nie znaczy, że czasem się jakiś taki nie trafi . Kabina w wypraskach była czerwona i podczas malowania kabina zaczęła się robić różowa. Zrezygnowany pomalowałem ją na srebrno, ale potem się zdenerwowałem i powiedziałem: Po co mam iść na kompromis, skoro w planach miałem białą!?. No i udało się. Efekt jest dla mnie zadowalający.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to Magnum, którego produkcję zaczęto od 1991 roku. Mój model jest z 1995 roku, czyli przeleżał 18 lat, żeby go skleić ;) . W kolejce już czeka Renault Magnum Integral ;) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie dawno nic nie pokazywałeś. Zacząłem się nawet zastanawiać co się z Tobą dzieje.

Fajnie, że powracasz do modelarstwa bo dobrze Ci to szło. Tak samo teraz, model wygląda sympatycznie i zachęcająco.

Oczywiście będę się bacznie przyglądał dalszym pracom i trzymam kciuki za dalsze postępy w pracach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne to Magnum Ci wychodzi, szczegolnie odcien szarego na dole wyglada rewelacyjnie, bardzo realistycznie, to samo rama ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za takie opinie Koledzy ;) . Tego było mi trzeba - motywacja do dalszej pracy. Niedługo wrzucę następne zdjęcia, a potem galeria ;) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 dzięki, szybko robiłem foty, bo w ten dzień jeszcze śnieg padał . Kolejne moje modele będą w podobnym stylu - drogowe pomykacze .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jak obiecałem, tak robię, czyli wrzucam kolejny aktual. Jak zapewne ujrzycie swoimi przenikliwymi oczami znajdziecie byk w postaci zważonej kalki znaczka na grillu. Zauważyłem to dopiero na fotach. Ale nie przejmowałem się tym, bo moja "Magnumka" jest robiona na tą z końca produkcji pierwszej serii. Lusterko małe wsteczne zrobiłem u góry, a nie na dole jak to było w pierwszych egzemplarzach, a co za tym idzie musiałem mieć inny znaczek na atrapie, coś na wzór tego: http://www.motorstown.com/images/renault-magnum-ae-03.jpg . A więc DO ROBOTY :

 

Wszystkie elementy silnika mam już pomalowane, muszę tylko złożyć komorę silnika:

 

Paski będą malowane na czarno

DSCF0962_zps372da29e.jpg

 

Turbo (część wydechową) potraktuję jeszcze brązowym Model Masterem:

 

DSCF0963_zps3a9ed408.jpg

 

I reszta fot. Przyznam, że teraz mi się ten znaczek bardziej podoba ;) :

 

Przed:

 

DSCF0967_zps202020f8.jpg

 

DSCF0966_zpsa0765eaa.jpg

 

DSCF0965_zps77c03016.jpg

 

DSCF0964_zps1e071666.jpg

 

Po:

 

DSCF0968_zpsa57e81e8.jpg

 

DSCF0969_zps20df0181.jpg

 

DSCF0970_zps6e49a138.jpg

 

f174bc00-de59-4858-9580-bd07c86766e3_zps1483cac0.jpg

 

To by było na tyle jak na razie ;) . Czekam na Wasze opinie.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie panie

Bardzo podoba mi się ten popiel na zderzaku i bokach. Jeśli chodzi o nowy znaczek to można by powiedzieć że jest dobrze ale zdjęcia nie są zbyt ostre i nie można się dokładnie przyjrzeć co jeszcze dojrzałem to linię pomalowane na czarno na lewych drzwiach ciut odbiegają od reszty. Będziesz jeszcze jakoś uzbrajał silnik i ramę ?

Za ostatnie zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ciężko jest moim aparatem uchwycić ten znaczek. Świeci się i aparat głupieje . Mogą trochę odbiegać te linie, nie zaprzeczam. Pierwszy raz malowałem linie podziału i wybrałem farbę, która mi się ciężko ścierała. Ogólnie biały to dziadowski kolor jeśli chodzi o malowanie. Co do kabelków, to skończyłem z nimi zabawę ;) . Odpuściłem po modelu, który robiłem prawie 3 lata, a jeszcze jest nie skończony, bo mi się po prostu znudził i przez niego między innymi rzuciłem modelarstwo. Odczuwam wielką frajdę przy składaniu modelu z pudła w 3-4 tygodnie. Postawię na półce i będzie równie dobrze cieszył oko ;) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.