Skocz do zawartości

skasować


Grześ1541804924

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zrobić to tak: podpiąć do aero zbiornik np. 5L a od zbiornika pompkę od roweru. Napełnił bym pierw. zbiornik, uruchomił aero i co chwila dopompowywał powietrze, co Wy na to?

P O W O D Z E N I A ( przy pompowaniu ) chcesz malować model czy ciągle uzupełnić powietrze w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to trzeba napąopowane koło od samochodu (lub czegoś innego)

podłączyc do aero...może gwint będzie pasował jesli nie to trzeba coś wymyślic , ale opona jest cool. Mniej się napompujesz przy tym.

 

A co do OPONY to już na forum ten pomysł był przedstawiany(chyba w temacie o budowie Hornet'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też sobie kupić przenośny kompresorek samochodowy i też jest ok. Sam tak używam. Jest tylko jedno ograniczenie - nie może pracować dłużej niż chyba 20 minut, bo się grzeje. A kompresorek kosztuje ok. 20 zł na Allegro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też sobie kupić przenośny kompresorek samochodowy i też jest ok. Sam tak używam. Jest tylko jedno ograniczenie - nie może pracować dłużej niż chyba 20 minut, bo się grzeje. A kompresorek kosztuje ok. 20 zł na Allegro.

 

Tak Kermit Twój pomysł jest genialny z tym, że niestety zanim kupiłem aero już byłem w sklepie miałem ten kompresor w rękach ja patrzę a on potrzebuje...10A. Normalnie masakra, miałem już przygotowany zasilacz z tym, że 3A. A trafo 10A (120W) kosztuje tak w granicy 60zł (więcej niż aero). Więc teraz musze trochę kombinować.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też sobie kupić przenośny kompresorek samochodowy i też jest ok. Sam tak używam. Jest tylko jedno ograniczenie - nie może pracować dłużej niż chyba 20 minut, bo się grzeje. A kompresorek kosztuje ok. 20 zł na Allegro.

 

Tak Kermit Twój pomysł jest genialny z tym, że niestety zanim kupiłem aero już byłem w sklepie miałem ten kompresor w rękach ja patrzę a on potrzebuje...10A. Normalnie masakra, miałem już przygotowany zasilacz z tym, że 3A. A trafo 10A (120W) kosztuje tak w granicy 60zł (więcej niż aero). Więc teraz musze trochę kombinować.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Skoro sam tego używam, to chyba sobie jakoś musiałem poradzić, prawda? I owszem, poradziłem sobie. Masz rację, że taki kompresor potrzebuje 10A. Ja na szczęście mam kilka zasilaczy typu AT ze starych komputerów (tych jeszcze, które same się nie wyłączały - nie wnikając w szczegóły typów AT) i jeden z nich pracuje jako zasilacz do kompresorka. A te zasilacze (w zależności od typu) dawały nawet 15A.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kermit - Wielkie Dzięki za pomysł dopiero teraz sobie uświadomiłem, że mam lekko uszkodzony zasilacz, wymienię stabilizator i gra i buczy

 

Pozdrawiam Grzegorz

Tylko dobrze by było, gdyby był to starego typu AT, gdyż ATX mają to do siebie, że już nie jest je tak łatwo za pomocą wyłącznika włączyć i wyłączyć... Oczywiście, da się to zrobić, ale trzeba je nieco przerobić. AT natomiast miały klasyczny przełącznik i było ekstra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zasilacz naprawiony, uruchomiony, sprawdzony Hmm… tylko, że on daje na maxa 10A o ile dobrze pamiętam właśnie spalił się dlatego, że nowa karta graficzna potrzebowała więcej mocy, teraz boje się, że to samo stanie się gdy podłączę kompresor samochodowy.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co obawiać. Jak kompresor będzie pracował z aerografem, to weźmie max 7A. Pobór prądu zwiększa się, gdy ciężej jest pompować powietrze - czyli w przypadku aerografu rzadko się to zdarza. Gdybyś pompował oponę, to wyglądałoby to tak, że na początku pobór byłby ok. 5A i zwiększałby się w miarę wzrastania ciśnienia w oponie aż do znamionowych 10A, gdyż coraz ciężej byłoby pompować powietrze z tą samą szybkością.

Poza tym chyba nie będziesz używał aerografu non-stop tak długo, jak używa się karty graficznej... Jakoś sobie nie wyobrażam ciągłej pracy aerka przez 2h. W końcu nie malujemy TIRa w skali 1:1...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, symbolicznie przykleiłem uzbrojenie oraz podwieszenia. Pomału zbliżam się do etapu malowania, główną przeszkodą jest brak kompresora do aero, lecz to tylko kwestia czasu (góra 21 dni). F-16 klei się przyjemnie, jestem bardzo z tego zadowolony.

th_F-16_19.jpg

th_F-16_20.jpg

th_F-16_21.jpg

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.