Skocz do zawartości

skasować


Grześ1541804924

Rekomendowane odpowiedzi

Ojeej... No to Cie troche czeka czyszczenia i szpachlowania. Ja na Twoim miejscu, to byl dokladnie oczyscil z resztek kleju wszystki te elementy komor podwozia, oszlifowal je, skleil jeszcze raz i wyszpachloawal... Powinno dac sie to jeszcze uratowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ironicznie stwierdził marek_1101, można coś pięknego z tego jeszcze zrobić. Właściwie to przy odrobinie szczęścia, pewnej ilości wiedzy i doświadczenia ze wszystkiego da się zrobić porządny model (tylko dlaczego mi jeszcze taki nie wyszedł? ). Życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomalowałem kabinę pilota. W miejscu gdzie ma pójść fotel nie przykładałem się zbytnio do malowania ze względu na to, że fotel i tak, tak całość zakryje. W niedalekim czasie wkleję fotel, który prześle mi wraz z innymi cześćmi marek_1101.

th_F-16_9.jpg Zdjęcie robione makro przy naturalnym oswietleniu.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie "że coś zakryje coś" nie jest dobre. Powinieneś dla samego doskonalenia techniki starać się malować jak najlepiej. Tablica rozdzielcza wymaga dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Pozwolę sobie zadać pytanie.

Jak kleiłem pierwszy nodel śmigłowca HH-53C 1:72 Postanowiłem pomalować tablice przyrządów i w myślach widziałem jak ona pięknie wygląda pomalowana. Kupiłem pędzel Italieri 000 i zabrałem się za malowanie.

Przełączniczki były wielkości czubka szpica szpilki jak tylko dotknąłem pędzlem malowanego przełącznika farba się rozlewała i zamiast pomalowanego przełącznika powstała plama która pokryła inne elementy na desce.

Jak wy to robicie ?

Czy malujecie pod lupą i tylko jednym włoskiem wyrwanym z pędzla?

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniczki były wielkości czubka szpica szpilki jak tylko dotknąłem pędzlem malowanego przełącznika farba się rozlewała i zamiast pomalowanego przełącznika powstała plama która pokryła inne elementy na desce.

Takie drobne elementy można pokusić się pomalować bardziej gęstą farbą (nie powinna się rozlewać).

 

Czy malujecie pod lupą i tylko jednym włoskiem wyrwanym z pędzla?

Lupa też się przydaje. A i oczy figurek zdarzało mi się jednym włosem malować.

Poza tym, często jest tak, że wszelkie washe czy suchopędzlowanie wyrównują drobne niedociągnięcia.

Choć największe znaczenie to ma chyba wprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak można zrobić ładnie wyglądające zegary w kabinie. Jeżeli tablica przyrządów jest w miarę zgodna z oryginałem to:

* wywiercić otwory w zegarach tak, żeby została ramka

zegara/wskaźnika

** krok kolejny to podłożenie kawałka białego plastiku pod nawierconą

tablice i pryśnięcie czarna farbą, tablica służy jako szablon do

powstania przyszłych zegarów

*** następnie tablice myjemy np w bezacetonowym zmywaczu do

paznokci a po umyciu szlifujemy ja do grubości kartki papieru i

malujemy na odpowiedni kolor

****ostrym narzędziem wydrapujemy wskazówki i coś co zaimituje nam

cyfry lub podziałkę zegarów (dlatego potrzebny był biały plastik)

*****teraz pozostaje tylko sklejenie obu elementów - najlepiej na lakier

bezbarwny połysk co znowu będzie imitacją szkieł na

zegarach/wskaźnikach tablicy przyrządów (można użyć Clearfix'u

np Humbrol)

Myślę, że w miarę jasno to wszystko opisałem, łatwiej jest to pokazać niż opisać, ale w razie pytań/niejasności/problemów (niepotrzebne skreślić) chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na modelarni też robiliśmy zegary, ale trochę inaczej

1. Jak marek_1101 wywiercam otwory

2. Skanuję tablicę rozdzielczą

3. W Photoshopie robie zegary na oko do orginalnych,

4. Drukuję na bloku technicznym i przyklejam do deski

 

Metoda może trochę łatwiejsza , ale to zależy dla kogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, Trochę upłynęło czasu od ostatniego wpisu Ale cóż zrobić szkoła to szkoła. Więc tak otrzymałem od Marka kompletną kabinę pilota w raz z innymi cześćmi - za co mu Serdecznie Dziękuję, dlatego też postanowiłem skleić kabinę na nowo. Moim zdaniem na pewno wygląda lepiej niż poprzednia . Aha i jeszcze jedno, zabrałem się za wash-a jak ukończę to pokażę. Zdjęcia robione oczywiście makro przy naturalnym oświetleniu.

th_F-16_13.jpg

th_F-16_12.jpg

th_F-16_11.jpg

th_F-16_10.jpg

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,

nie jestem specem w dziedzinie malarstwa, ale zawsze myslalem, ze wash przychodzi na pomalowany juz model. Zwykle jest on wtedy juz w 80% sklejony.

A to u Ciebie to tak jakby, przedwczesny pre-shading Ten tez chyba naklada sie kiedy kadlub i skrzydla pelnia juz pewna calosc.

Czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prace nad F-16 idą spokojnie, ale do przodu. Sklejony został kadłub i niektóre elementy, które powinny się na nim znaleźć. Na pewien okres czasu prace zostaną częściowo wstrzymane powód; HMMWV prosi się o skończenie.

th_F-16_18.jpg

th_F-16_17.jpg

th_F-16_16.jpg

Tym razem zdjęcia dość duże.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dziś przyszedł do mnie taki o to aerograf:

th_Aero.jpg

 

Kupiłem go na allegro za 40zł. Pierwsze wrażenie: solidne wykonanie, duża i precyzyjna dokładność elementów

Moje pytania:

1.Miał ktoś z nim styczność? (dobre to?)

2.Jak uzyskać "domowym sposobem" sprężone powietrze?

Chciałem zrobić to tak: podpiąć do aero zbiornik np. 5L a od zbiornika pompkę od roweru. Napełnił bym pierw. zbiornik, uruchomił aero i co chwila dopompowywał powietrze, co Wy na to?

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.