Skocz do zawartości

Moja mała firma 1:24 ACH... :)


adi_td1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić Wam moją kolekcję modeli, składając swój pierwszy model zastanawiałem się jak go pomalować, jakie napisy zrobić itd. Gdy wpadłem na kolekcję pewnego modelarza z Holandii pomyślałem, że to fajny pomysł "modelować" pod własną banderą. Wymyśliłem sobie nazwę, która wiąże się z moją osobą. Potem przyszedł czas na wymyślenie logo, kolorów w jakich będą auta, zrobiłem czarne i niebieskie, ostatecznie zdecydowałem, że pozostaję przy czarnych z elementami czerwonymi, może trochę odpustowe ale trafiają się i takie ciężarówki w realu, więc mi się podoba. Oczywiście modele nie są doskonałe, ale jak na moje umiejętności jestem zadowolony, ok dość gwiazdorzenia ;) zapraszam do galerii i komentowania

 

Do Scanii produkuje się przyczepa z kłonicami do drewna z zestawu Canvas Trailer Italeri więc w zestawie będzie ciekawsza nie długo też Daf XF 105 czarny

 

dsc00397f.jpg

dsc00382kt.jpg

dsc00396mq.jpg

dsc00377lr.jpg

dsc00372pc.jpg

dsc00395wi.jpg

dsc00402xy.jpg

dsc00390x.jpg

dsc00398kr.jpg

dsc00387b.JPG

dsc00388eo.jpg

dsc00391t.jpg

dsc00376mf.jpg

dsc00392m.jpg

dsc00383nx.jpg

dsc00399tr.jpg

dsc00381wy.jpg

dsc00394tw.jpg

dsc00389fn.jpg

dsc00393ch.jpg

dsc00369tl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja ;). Ta Scania do transportu drewna ma troche za krotki rozstaw osi (zwykle w rzeczywistosci jest to 4500 mm), no i nie wiem co tam robi hak na tym zurawiu. Co do przyczepy to wersja z Italki nadaje sie definitywnie do skrocenia. Jezeli robisz klasyczna 4 osiowa przyczepe, to w realu maja one dlugosc 10200, 10500 i 11000 mm w zaleznosci od producenta. Tak w ogole bardzo interesuje mnie ten projekt, bo sam tez robie podobny zestaw. Moze zalozysz warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że ta skakanka do drewna tochę wyimaginowana. Brakuje jeszcze przynajmniej 2 kłonic i chwytaka zamiast haczyka. Mam styczność z takimi autami i nad częścią gdzie są zbiorniki paliwa montowana jest pod kłonice ochronna stalowa płyta z reguły od kabiny do pierwszej osi. A i jeszcze widziałem kilka sztuk bez spojlerów za kabiną zawsze 20 cm ładunku więcej.

 

Reszta galerii robi pozytywne wrażenie może jeszcze ten zestaw pod kontenery i same kontenery bym "spracował" ale to moja wizja.

 

Powodzenia w budowie kolejnych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę z modelarstwem, czuję się nie doceniony i pozostawiony samemu sobie, druga galeria i każdy ją omija...

 

Nie przesadzaj, popatrz ile masz "viewsow". Mojego tematu tez wielu nie komentuje, ale ja za bardzo sie tym nie przejmuje. Robisz modele dla komentarzy czy dlatego, ze lubisz? Wypowiedz troche nieprzemyslana.

 

Fakt że ta skakanka do drewna tochę wyimaginowana. Brakuje jeszcze przynajmniej 2 kłonic....

 

Niczego tam nie brakuje, zwykle takie ciezarowki w Skandynawii maja albo 2 albo 4 klonice (przyczepy od 4 do 8 klonic), wejdz sobie na strony np. Alucar, Exte, Jyki, Parator, mozna tam sciagnac pliki PDF z wszystkimi danymi technicznymi, wymiarami, max. obciazeniami, itp.

To tylko w Polsce czy nawet w Irlandii i krajach gdzie transport drewna nie jest tak bardzo popularny, widuje sie domowe, chalupnicze sposoby montowania dziesiatek mizernych, stalowych pretow zamiast aluminiowych profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Aprilis Przecież dzisiaj jest 1 kwietnia...

 

Może mało widziałem ale zawsze w ciężarówkach były dwie kłonice a na przyczepie 4 - i taką mam zamiar zrobić z czterema.

Nad chwytakiem też pracuję bo przecież haczykiem drewna nie załaduję Rozstaw osi w Scanii wynosi 18 cm 1-2 oś czyli brakuje 1 cm do prawidłowego rozstawu w skali. mam świadomość, że dużo mi brakuje do wzorowych modeli ale przecież to są przede wszystkim modele, każdy ma prawo robić je według własnego uznania i fantazji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Aprilis Przecież dzisiaj jest 1 kwietnia...

 

Może mało widziałem ale zawsze w ciężarówkach były dwie kłonice a na przyczepie 4 - i taką mam zamiar zrobić z czterema.

Nad chwytakiem też pracuję bo przecież haczykiem drewna nie załaduję Rozstaw osi w Scanii wynosi 18 cm 1-2 oś czyli brakuje 1 cm do prawidłowego rozstawu w skali. mam świadomość, że dużo mi brakuje do wzorowych modeli ale przecież to są przede wszystkim modele, każdy ma prawo robić je według własnego uznania i fantazji

Pozdrawiam

 

, no juz myslalem, ze na serio! Tylko nie przesadz z ta fantazja, model to odzwierciedlenie rzeczywistosci i tych zasad powinienes sie trzymac. Typowe rozstawy osi w Scanii w wersji skrzyniowej 6x2, 6x4 to 4300, 4500, 4700 i 4900 mm, z czego 4700 to najbardziej popularny uzywany w wiekszosci aplikacji (bynajmniej w Skandynawii).

Tak jak wczesniej pisalem, czekam na relacje z budowy przyczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepa to będzie coś takiego, w miarę moich możliwości

dodrewna.jpg

a korzystam z tego modelu:

italericanvastrailer388.jpg

Model zawiera mało części, na upartego można go złożyć w kilkanaście minut więc dokumentacja warsztatu chyba jest bez sensu. Na życzenie Tomka jednak wrzucę kilka fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 6 Widuję takie samochody przynajmniej 3-4 razy w tygodniu jak dowożą surowiec do mnie na firmę z reguły są to 3-4 letnie zestawy sprowadzone z Niemiec lub Holandii. Schematy schematami owszem można się wzorować ale trzeba się zastanowić jak to się ma do rzeczywistości. Załóżmy, że na takiej Scanii są dwie kłonice, paka ma 5 m długości, a ma zabrać kłody 1,5 metra tzw "papierówke" i co i lipa 60% auta puste, a takie zestawy jak kolega buduje to głównie służą do transportu takiego surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakto jak sie to ma do rzeczywistosci? Popatrz na zdjecia:

 

8501221510_31ddba4b76_z_zpsb85a6fdd.jpg

ETT2008_2248_zpsb706db95.jpg

bilderskjebergbryllup04.jpg

timmerbil0.jpg

29961015152278308952820.jpg

53588610151166937997168.jpg

 

Generalnie ze zdjec widac, ze nie ma problemu z zagospodarowaniem tych 5 metrow na ciezarowce, czy 10 na przyczepie. W przypadku kolegi jedynie przyczepa bedzie sie roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie (Tomek sorry za małpkę:)) to chyba zabudowa uzależniona jest od rodzaju drewna jakie będzie woziła ciężarówka, tu kolega Tomek ładnie udokumentował, że dwie kłonice to żaden problem do zagospodarowania a przecież trafiają się zestawy bez kłonic i też można by się spierać, że auto mało uniwersalne.

 

1612131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

WOW !! Świetna kolekcja ! Najbardziej podoba mi się zestaw do przewozu kontenerów oraz do drewna !

Łatwo więc zauważyć że 2 nowe Skakanki

Co do kontenerów to może jakiś wash albo rdza ?

Pozazdrościć kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.