Skocz do zawartości

Man Tgx XXL -italieri 3877


balcers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wszystkich modelarzy,jestem początkującym modelarzem i postanowiłem ze rozpocznę zabawe z ciężarówkami.Jest to mój pierwszy model więc z góry przepraszam za niedociągnięcia i błędy.

 

Truckiem którego wybrałem jest Man tgx xxl

4acc91d27270deb1med.jpg

 

e7e21b9ea181a807med.jpg

 

fcee1a2b7fe3cd37med.jpg

 

cfca1094ca6d3d05med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak model malowany

1.warstwa

podkład akrylowy Novol

2.warstwa

baza perłowa z motocykla Triumph speed triple (Lucifer orange)

3.warstwa

lakier akrylowy bezbarwny Novol

ale za bardzo nie jestem zadowolony ponieważ widać gdzie nie gdzie syfki,a boje się trochę zeszlifować i wypolerować żeby nie przetrzeć lakieru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłeś się już "pomarańczowej skórki"?

to link do takiego gościa, który składa model i tłumaczy jak dobrze pomalować model i jak pozbyć się "pomarańczowej skórki". Zobacz film 7 i 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam za złe opisanie mojej procedury lakierowania, podkładu dałem 2 cienkie warstwy następnie podkład szlifowałem na mokro papierkiem o gradacji 2500 następnie położyłem 3 warstwy bazy i na to 3 warstwy lakieru bezbarwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pomalowałeś zbiornika paliwa

 

Przeciez kolega pisal na poczatku, ze jest poczatkujacym modelarzem, cos sie tak doczepil tego malowania?

 

Balcers, daj spokoj z tym przepraszaniem za niedociagniecia, w koncu to Twoj pierwszy model, dopiero zaczynasz, wiec daj sobie czas na postepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zbiornikiem to naprawdę zapomniałem ale teraz jak patrze na model to trochę mnie to razi ale pomyślałem sobie ze już tak zostawię bo jak zacznę kombinować to coś popsuje,cóż człowiek uczy się na błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kolega pisal na poczatku, ze jest poczatkujacym modelarzem, cos sie tak doczepil tego malowania?

 

No to co, że jest początkującym modelarzem, przecież mógł pomalować zbiornik.

 

Balcers pozbyłeś sie już "pomarańczowej skórki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam po dość długiej przerwie,prace przy manie idą bardzo wolno ze względu na brak czasu(praca). Z zadań które wykonałem na dzień dzisiejszy to wypolerowanie Mana,oraz lekkie dłubnięcie przy wnętrzu ,na uszczelki szyb nie patrzcie będą jeszcze poprawiane,zeszły po tym jak szlifowałem powierzchnie papierkiem

Manik po polerce

 

2e873a48d933cffemed.jpg

 

 

daa6d7593dbac258med.jpg

 

 

debb8fbfe142e6c2med.jpg

 

 

00b45ac5eb24574emed.jpg

 

 

Po polerce wziąłem się za pomalowanie blendy przeciwsłonecznej,do tego użyłem farby transparentnej firmy Motip do lamp samochodowych,ponieważ blenda ta musi być że tak powiem przezroczysta

 

0d35d7f5c083d1e9med.jpg

 

 

f7e9503f1ae5103emed.jpg

 

 

Zająłem sie również wnętrzem ale to jest raczej ciężki temat,chciałem uzyskać kolor jasnej skóry ale wyszło trochę za jasne i myślę ze będę to jeszcze raz malował jak znajdę troszeczkę ciemniejszy kolor .Jeżeli ktoś z kolegów miałby jakieś propozycje co do koloru to bym był wdzięczny

 

189130164cb74a07med.jpg

 

 

ca4a78b055c0a873med.jpg

 

Następnym etapem prac jest wklejenie szyb oraz kloszy reflektorów,tylko musze dokonac zakupu kleju do przyklejenia tych elementów,ponieważ wyczytałem że kleje do modeli lub te CA potrafią zniszczyć ten delikatny i przezroczysty plastik z którego są wykonane szybki a nie chciałbym popełnić takiego błędu więc wole poczekać i zamówić odpowiedni klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Galerię postaram się wykonać jak najszybciej,ale muszę postarać się o lepszy aparat bo widzę ze moja cyfrówka nie robi ładnych fotek,no i muszę poszukać ładnego pleneru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man piekny, szczegolnie detale jak uszczelki, swiatla, itp. bardzo dopracowany, prosty w kolorystyce, bardzo przyzwoicie Ci wyszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.