Skocz do zawartości

Grupa bojowa IDF 1/72


KFORowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak odprężająco postanowiłem zrobić sobie kilka modeli prezentujących izraelską grupę bojową z lat 60-70.

Modele przeznaczone do wargeimingu tak więc nie ma przy nich zbyt wiele pracy.

 

Na pierwszy ogień poszedł M48 Patton z serii "Czołgi Świata"

Zmieniona lufa, dodane uchwyty na bokach wieży, uchwyty do podnoszenia wieży, przerobiona wieżyczka dowódcy, dodane km-y, oraz bambetle.

Model fajnie i szybko się przerabia, a biorąc pod uwagę jego niewielki koszt jest fajnym materiałem dla takich przeróbek.

dsc07996w.th.jpg

dsc07997zd.th.jpg

dsc07998z.th.jpg

dsc07999p.th.jpg

 

Kolejne na warsztacie wylądowały halftracki z zestawów Italieri oraz dwa stare modele airfixa po uprzedniej kąpieli w krecie.

Nie miałem wcześniej do czynienia z produktem Italieri i otwierając pudełka miałem spore obawy co do jakości wykonania. Zostałem mile zaskoczony zestawy mimo, że do szybkiego montażu ( można je złożyć nawet bez kropli kleju) w niczym nie przypominały podobnych modeli Hata.

 

W wozach wprowadzone zostały przeróbki upodabniające je do pojazdów wykorzystywanych przez Izraelczyków.

 

dsc08000j.th.jpg

dsc08001w.th.jpg

dsc08002f.th.jpg

dsc08003xo.th.jpg

dsc08005fu.th.jpg

dsc08006w.th.jpg

 

Wiem że modele mogą zawierać pewne błędy merytoryczne, które fachowcy od sprzętu IDFu natychmiast wychwycą. Podkreślam że są to raczej modele do gier bitewnych niż na wystawę i stanowią niejako poligon doświadczalny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 50-tki to szczerze to nie miałem co wsadzić, w przyszłości się zmieni. Na razie brak takowego karabinu w moim przepastnym magazynie.

 

Generalnie to zawsze istniała taka możliwość, bo przecież w warunkach frontowych załogi raczej starają się zwiększyć siłę ognia pojazdu. Sam zaobserwowałem taką tendencje na wieżach MRAPów w Afganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.